اگر بخش زیادی از موهایتان ریزش داشته با کاشت مو می‌توانید به موهایی کامل و پُر تراکم دست پیدا کنید. با انجام کاشت مو می‌توان عقب‌نشینی خط مو را نیز درمان کرده و به ظاهری بهتر دست پیدا کرد. یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌ها در این درمان، کاشت مو نیو گرافت می‌باشد. این درمان حداقل تهاجمی است و به منظور بهبود خط موها طراحی شده است. استفاده از این تکنولوژی باعث شده تا دیگر با عوارضی نظیر اِسکار، درد و دوره نقاهت طولانی مدت که در روش‌های مرسوم وجود دارد، مواجه نباشیم.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

آنطور که پیداست نیو گرافت از روش‌های مرسوم کاشت مو بهتر است. ما در این مقاله نحوه عملکرد کاشت مو نیو گرافت را توضیح داده، مزایای آن را بررسی کرده و ارزش واقعی آن را برای درمان ریزش مو می‌سنجیم.

کاشت مو نیو گرافت چیست؟

کاشت مو نیو گرافت چیست؟

نیوگرافت یکی از تکنیک‌های مدرن کاشت مو است که به وسیله آن می‌توانید ضخامت و تراکم خط موی خود را بازگردانید. از مزایای این روش آنست که فاقد بسیاری از عوارض‌های روش‌های قدیمی و مرسوم است. در عمل کاشت مو معمولاً موها از ناحیه پشت یا کنار سر (ناحیه اهداء) برداشته شده و در نواحی که دچار ریزش یا طاسی هستند مثل شقیقه یا تاج سر کاشته می‌شوند.

با انجام عمل کاشت مو نیوگرافت می‌توانید نواحی که موها در آن‌ها هیچ رشدی ندارند را درمان کنید. زمانی که موها کاشته شد، مثل موهای دیگر رشد طبیعی خود را خواهند داشت، در نتیجه نواحی که دچار ریزش مو بوده درمان شده و ظاهر مطلوب خود را باز خواهند یافت.

روش‌های مرسوم کاشت مو

در روش‌های مرسوم کاشت مو از تکنیک برداشت نواری موهای ناحیه پشت سر استفاده می‌شود. این تکنیک موثر است اما اِسکاری بزرگ در پشت سر بر جای می‌گذارد که باعث خجالت بسیاری افراد می‌گردد. البته اگر همیشه موهای خود را بلند نگاه دارید این اِسکار دیده نمی‌شود و معمولاً هم مشکلی نخواهد بود. با این حال اگر سعی کنید موهای خود را کوتاه کرده یا شِیو کنید یا مثلاً اگر رنگ موهایتان خیلی روشن باشد، ممکن است این اِسکار برای بقیه افراد قابل رویت باشد.

در کاشت مو نیو گرافت برای برداشتن فولیکول‌های مو از روش FUE (استخراج واحد فولیکولار) استفاده می‌شود، در نتیجه مثل برداشتن نواری اِسکاری بر جای نمی‌گذارد. در این روش فولیکول‌های مو در دسته‌هایی که حاوی یک الی چهار تار مو هستند برداشته می‌شوند. اِسکار ناشی از کاشت مو نیو گرافت  شامل صدها اِسکار ریز در ناحیه پشت سر می‌باشد، از آنجایی که این اِسکارها خیلی ریز هستند قابل مشاهده نخواهند بود.

تکنیک نیو گرافت و دیگر تکنولوژی‌های مربوط به FUE حدود 20 سال پیش در دسترس قرار گرفتند و تا به امروز محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. اگر امروزه بخواهید عمل کاشت مو را انجام دهید احتمال آنکه بتوانید بین تکنیک‌های مرسوم و جدید مثل نیو گرافت انتخاب داشته باشید، زیاد است. در ادامه به جزئیات بیشتری در مورد این روش و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

مزایای کاشت مو نیو گرافت

مزایای کاشت مو نیو گرافت

نیوگرافت و دیگر روش‌های کاشت مو FUE چند مزیت کلیدی نسبت به روش FUT (پیوند واحد فولیکولار) دارند. اول اینکه کاشت مو نیوگرافت تکنیکی حداقل تهاجمی است. چون فولیکول‌های مو در مقادیر کم و با ابزار دستی استخراج می‌شوند، نیازی به بخیه زدن نیست، در صورتی که روش‌های مرسوم مثل FUT به بخیه نیاز دارند.

نیو گرافت دوره نقاهت کوتاهی دارد.

دوم اینکه درد روش نیوگرافت کمتر از روش‌های مرسوم کاشت مو است، چون در این روش هیچ برش بزرگی ایجاد نمی‌شود، در نتیجه عمل کاشت مو قابل تحمل‌تر بوده و داوطلب درد کمتری را احساس خواهد کرد.سوم اینکه نیو گرافت دوره نقاهت کوتاهی دارد. از آنجایی که این روش کمتر تهاجمی است، افراد نسبت به روش‌های قدیمی‌تر زودتر بهبود پیدا می‌کنند. اکثر افراد پس از چند روز می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود باز گردند.

چهارم اینکه با کاشت مو نیوگرافت می‌توان به خط مویی طبیعی دست یافت. بر خلاف روش‌های قدیمی که نتایج غیر طبیعی به دنبال داشتند، نیو گرافت از دسته‌های 1 الی 4 فولیکولی بهره می‌برد تا بتواند خط مویی طبیعی ایجاد کند. در آخر اینکه کاشت مو نیوگرافت و دیگر تکنیک‌های FUEمقرون به صرفه هستند. گرچه که در ابتدا کاشت مو به روش FUE خیلی گران بود اما به مرور زمان و با رواج بیشتر در بین مردم، قیمت آن کاهش پیدا کرد.

معایب کاشت مو نیوگرافت

معایب کاشت مو نیوگرافت

در بیشتر موارد تنها مشکل این درمان هزینه آن است. گرچه که کاشت مو نیوگرافت و دیگر روش‌های FUE مقرون به صرفه هستند اما نسبت به روش‌های مرسوم کاشت مو مثل FUT گران‌تر می‌باشند. یکی دیگر از ضعف‌های جزئی نیوگرافت این است که نرخ موفقیت در کاشت آن نسبت به روش FUT کمی کمتر است.

به طور میانگین در روش FUE می‌توان فولیکول‌های کمتری را با موفقیت کاشت. البته تفاوت موفقیت در FUE و FUT بسیار کم است، مثلا 95% در مقایسه با 99% ، اما به هر حال عاملی است که دانستن آن ارزشمند است. در صورتی که عمل کاشت مو نیوگرافت به وسیله دکتری ماهر و با تجربه انجام شود، احتمالاً همه موهای کاشته شده باقی خواهند ماند، در نتیجه می‌توانید مطمئن باشید که با این روش خط مو، روی سر و تاج سرتان کاملاً پُر مو خواهد شد.

تاثیر کاشت مو نیوگرافت چقدر است؟

تاثیر کاشت مو نیوگرافت چقدر است؟

در صورتی که این درمان  توسط دکتری ماهر و با تجربه انجام شود واقعاً موثر است. گرچه که کاشت مو عملی معجزه‌آسا نیست. اگر از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به الگوی طاسی مردانه باشید، احتمالاً دکتر به شما پیشنهاد می‌کند که پس از عمل کاشت مو داروهای ریزش مو مانند فیناستراید یا مینوکسیدیل را مصرف کنید. بسیار مهم است که بدانید عمل کاشت مو نیوگرافت باعث رشد مجدد موهای شما نخواهد شد. در این عمل موها از ناحیه مشخصی از سر برداشته شده و در نواحی که دچار طاسی هستند کاشته می‌شود و این یعنی که میزان فولیکول‌های موی شما به طور کلی تغییری نخواهد کرد.

بسیار مهم است که پس از عمل کاشت مو نیوگرافت یک شیوه زندگی سالم و رژیم غذایی درست را در پیش بگیرید، چراکه این عوامل در رشد موها بسیار موثر هستند. خوب خوابیدن، اجتناب از استرس و اضطراب و مصرف درست ویتامین‌ها و مواد معدنی باعث می‌شود که بهبودی بهتری داشته و موهایی ضخیم‌تر و سالم‌تر برویانید.

آیا کاشت مو نیوگرافت ارزش انجام را دارد؟

آیا کاشت مو نیوگرافت ارزش انجام را دارد؟

این درمان یکی از چند گزینه‌ای است که برای کاشت مو وجود دارد. اگر می‌خواهید موهای ناحیه روی سر، تاج سر و خط موهای خود را بهبود ببخشید و همچنین دوست ندارید که اِسکاری بزرگ در پشت سرتان داشته باشید، کاشت مو نیوگرافت روش مناسبی برایتان خواهد بود. از آنجایی که این روش دوره نقاهت کوتاهتری دارد و کمتر تهاجمی است جایگزین مناسبی برای کاشت مو به روش FUT (پیوند واحد فولیکولار) می‌باشد.

اگر این عمل به درستی انجام شود نتایج مطلوبی را برایتان به همراه خواهد داشت و ظاهرتان را به کلی تغییر خواهد داد.

اگر برای انجام روش نیوگرافت به اندازه کافی فولیکول مو داشته باشید، می‌توانید به موهایی طبیعی و پُر پشت دست یابید. اگر کاملاً طاس هستید، باید انتظاراتی واقع‌بینانه نسبت به عمل کاشت مو داشته باشید. اگر این عمل به درستی انجام شود نتایج مطلوبی را برایتان به همراه خواهد داشت و ظاهرتان را به کلی تغییر خواهد داد، در نتیجه اعتماد به نفستان نیز بهبود پیدا می‌کند. اگر دکتری ماهر و با تجربه را انتخاب کنید و انتظاراتی واقع‌بینانه داشته باشید از نتایج این درمان شگفت‌زده خواهید شد.

سوالات متداول

سوالات متداول

نتایج درمان چه زمانی قابل مشاهده خواهند بود؟

علمی که پشت کاشت مو وجود دارد ساده است. فولیکول‌هایی که از پشت سر برداشته می‌شوند به طور طبیعی به رشد خود ادامه خواهند داد. فولیکول‌هایی که موهای کاشته شده را نگاه می‌دارند بافت‌های زنده‌ای هستند که به صورت چرخه‌ای رشد می‌کنند. زمانی که فولیکول‌های معمولی مو در ناحیه طاس سر کاشته می‌شوند، تا دو الی سه هفته در جای خود باقی می‌مانند و پس از آن موهای کاشته شده می‌ریزند.

این امر کاملاً طبیعی است و بخشی از فرآیند رشد موهای جدید می‌باشد. پس از 3 الی 4 ماه موهای جدید دوباره رشد کرده و روند رشد طبیعی موها ادامه می‌یابد. مهمتر از همه اینکه نتایج این درمان طبیعی است و موها سالم به نظر می‌رسند.

موهای کاشته شده چقدر دوام دارند؟

ریزش موها پس از کاشت مو متوقف نمی‌شود. برخی افراد باید برای حفظ نتایج درمان‌های تکمیلی را ادامه دهند، مخصوصاً افرادی که الگوی طاسی آن‌ها با بالا رفتن سن ادامه می‌یابد. کاشت مو پیشرفته یا دستیابی به تراکم بیشتر نیازمند کاشت موی بیشتر است. دکتر در طی جلسه مشاوره الگوی طاسی شما را مورد بررسی قرار داده و تعداد جلساتی که برای درمان نیاز است را مشخص می‌کند.

آیا می‌توان کاشت مو نیوگرافت را هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان انجام داد؟

آیا می‌توان کاشت مو نیوگرافت را هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان انجام داد؟

بله، چون این عملی حداقل تهاجمی است و گزینه مناسبی برای خانم‌ها و آقایانی است که قصد دارند موهای خود را بازیابی کنند.

آیا باید برای انجام کاشت مو نیوگرافت موهایم را کاملاً کوتاه کنم؟

خیر. اگر ناحیه اهداء (ناحیه‌ای که موها از آنجا برداشته می‌شوند) به اندازه کافی مو داشته باشد می‌توان با شِیو کردن بخش کوچکی از آن عمل کاشت مو نیوگرافت یا FUE را انجام داد. اگر موهای خود را کوتاه کنید فرآیند شیو کردن موها راحتتر انجام شده و می‌‌توان عملکرد بهتری داشت. این ناحیه به زودی حالت طبیعی خود را باز خواهد یافت، زیرا موهای کاشته شده هم کوتاه هستند.

در جلسه مشاوره چه اتفاقی می‌افتد؟

دکتر نواحی مختلف سر را مورد معاینه قرار داده، سوابق ریزش مو و انتظارات شما را بررسی می‌کند. همچنین عکس‌های قبل و بعد کاشت مو بیماران گذشته را به شما نشان داده و در مورد تکنولوژی نیوگرافت برایتان توضیح خواهد داد. سپس اطلاعاتی در مورد برنامه و هزینه کاشت مو نیوگرافت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کاشت مو نیوگرافت چقدر طول می‌کشد؟

بسته به تعداد گرافت‌هایی که باید از ناحیه اهداء برداشته شده و در ناحیه مورد نظر کاشته شوند، این درمان می‌تواند چیزی بین 3 الی 8 ساعت به طول بیانجامد.