استفاده از فیلرهایی مانند رستیلن، پرلن و ژوویدرم برای جوان‌سازی پوست بسیار عالیست، اما باید توجه داشته باشید که روندی ناراحت کننده به نام “اثر بادکنکی هلیوم” نیز وجود دارد. یعنی به جای اینکه تزریق ژل موجب جوان شدن و شاداب شدن صورت شما شود، در عوض موجب باد کردن صورت شما می‌شود، گویا که صورت را با گاز هلیوم باد کرده‌اند.درست است که تزریق فیلرهایی مانند ژوویدرم یا رستیلن به صورت جراحی محسوب نمی‌شود، اما همچنان باید این درمان را با توجه و دقت کافی انجام داد. جراح شما با ارزیابی نیازهای شما یک یا چند درمان مورد نیاز شما را توصیه خواهد کرد. کلینیک تخصصی پوست و موی رخ‌ آرا در این مقاله به این موضوع پرداخته است.

اجتناب از تزریق بیش از حد فیلر

اگر می‌خواهید با استفاده از تزریق ژل یا فیلر صورت خود را جوان کنید، انتخاب با شماست. اما بی‌گدار به آب نزنید. صورت شما متعلق به شماست، پس سعی کنید که بر روند درمان خود تسلط کافی را داشته باشید.
توجه داشته باشید که یک تغییر ظریف و کوچک بسیار بهتر است. برجسته کردن و حجیم کردن بیش از حد لزوماً به معنای جوان‌تر شدن نیست. صورت‌هایی که در آن‌ها ویژگی‌های چهره بیش از حد برجسته شده‌اند کمی عجیب به نظر می‌رسند، گویا مشکلی در آن‌ها وجود دارد. هنگامی که تزریق ژل را انجام می‌دهید یک آینه در دست خود داشته باشید و هنگامی که احساس کردید تزریق فیلر به اندازه کافی انجام شده این موضوع را به دکتر خود اطلاع دهید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

برخی از دکترهای زیبایی یک ظاهر ایده‌آل در ذهن خود دارند و سعی می‌کنند همه افراد را به آن شکل نزدیک کنند. این دکترها فیلر را بیش از حد معمول تزریق می‌کنند چون فکر می‌کنند که ترجیح افراد بر برجسته‌سازی بیش از حد ویژگی‌های صورت است. شما باید در تصمیم‌گیری برای میزان تزریق و هدایت درمان خود قاطع باشید تا بتوانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

در انتخاب متخصص تزریق ژل دقت کنید

دیگر فقط جراحان پلاستیک نیستند که تزریق ژل یا فیلر را انجام می‌دهند. دکترهایی که تخصص‌های دیگری دارند، دندان‌پزشکان، پرستاران یا دیگر متخصصان زیبایی نیز این کار را انجام می‌دهند. سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) توصیه می‌کند که حتماً در مورد روند درمانی و تجربیات متخصصی که می‌خواهد ژل را به صورت شما تزریق کند سوال کنید.

اگر دکتر یا متخصصی اظهار داشت که همیشه از یک میزان فیلر یا تعداد یکسانی تزریق برای افراد مختلف استفاده می‌کند، احتیاط کنید. در این صورت اساساً او دارد به شما می‌گوید که رویکردی همسان‌ساز دارد. اگر دکتر خواست تا بیش از حد معمول ژل یا فیلر تزریق کند از او بخواهید که این روند را متوقف نماید. اگر نیازی به تزریق ژل بیشتر باشد همیشه امکانش وجود دارد. تزریق بیش از حد ژل و برطرف کردن اثرات آن بسیار سخت‌تر از جلوگیری از آن خواهد بود.

در صورت تزریق بیش از حد ژل یا فیلر چه باید بکنیم؟

خوشبختانه فیلرهایی مانند ژوویدرم، پرلن و رستیلن، پادزهری به نام هیالورونیداز دارند. متاسفانه استفاده از این پادزهر همه اثرات تزریق فیلر از بین می‌برد، در نتیجه باید دوباره از صفر شروع کنید. یعنی هزینه‌ای که برای تزریق‌های قبلی خود پرداخته‌اید هیچ شده است.

فیلرهایی مانند اسکالپترا و رادیس هیچ پادزهری ندارند، پس باید نتایج حاصله از تزریق بیش از حد این فیلرها را تحمل کنید. حرف آخر اینکه برجسته‌سازی‌های بیش از حد بالاخره به حالت طبیعی خود باز می‌گردند اما ممکن است این فرآیند مدتی طول بکشد.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

FDA توصیه می‌کند که اگر در طول جلسه درمانی یا پس از آن علائمی مانند درد غیر عادی، تغییرات بینایی، سفید شدن پوست محدوده تزریق، یا هر نشانه دیگری از آسیب‌دیدگی داشتید (مانند مشکل در صحبت کردن، بی‌حسی یا ضعف در صورت، بازوها یا پاها، مشکل در راه رفتن، پژمرده شدن صورت، سر درد شدید یا سرگیجه) فوراً به پزشک مراجعه کنید. متاسفانه یک تزریق اشتباه می‌تواند باعث ورود فیلر به جریان خون شده و موجب نابینایی، آسیب یا مرگ بافت شود. پس اگر بعد از تزریق ژل هر کدام از این علائم را داشتید فوراً به پزشک مراجعه نمایید.