راه های از بین بردن موهای زائد بدن

می توان گفت از دیرباز که تمام مردم به دنبال راه از بین بردن موهای زائد بوده اند. امروزه اهمیت این موضوع میان زنان و مردان بسیار بیشتر از پیش شده است و همه ی آن ها به دنبال بهترین راه از بین بردن موهای زائد هستند. حذف موهای زائد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهر افراد دارد به همین دلیل اهمیت آن بسیار زیاد است. در این مقاله سعی داریم که در رابطه با راه های از بین بردن موهای زائد بدن اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم.

انواع راه از بین بردن موهای زائد بدن

تعدادی از راه های کاهش موهای زائد بدن بسیار رایج می باشند. این موارد عبارتند از:

استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد

استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد

استفاده از تیغ به عنوان راه ازبین بردن موهای زائد بدن در کنار راحت و سریع بود معایبی هم دارد. یکی از این معایب این است که ممکن است در سطح بدن شما بریدگی ایجاد کند. همچنین استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای زائد باعث می شود که موها با ضخامت بیشتری رشد کنند.

استفاده از وکس برای از بین بردن موهای زائد

استفاده از وکس برای از بین بردن موهای زائد

استفاده از وکس یکی از بهترین راه های حذف موهای زائد می باشد. اگر از وکس به عنوان راه از بین بردن موهای زائد استفاده می کنید باعث می شود که پوست شما لطیف و زیبا شود. همچنین حداقل تا سه هفته موهای زائد شما نمی رویند. اما این روش در کنار تمام مزایایی که دارد دردناک می باشد و برای کسانی که مشکلات و وریدی و بیماری های انعقادی دارند پیشنهاد نمی شود.

استفاده از کرم موبر برای از بین بردن موهای زائد

استفاده از کرم موبر برای از بین بردن موهای زائد

دیگر راه از بین بردن موهای زائد استفاده از کرم موبر می باشد. این روش بدون درد است و باعث می شود که پوست شما نرم و لطیف شود. اما نمی تواند موهای زائد را از ریشه دربیاورد. همچنین به دلیل مواد شیمیایی که در آن استفاده شده ممکن است برای نواحی تناسلی مضر باشد. پس بهتر است برای آن نواحی از آن استفاده نکنید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از کرم موبر آن را تست کنید تا مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید.

استفاده از ماسک ها خانگی برای از بین بردن موهای زائد

استفاده از ماسک ها خانگی برای از بین بردن موهای زائد

یکی دیگر از راه ها برای از بین بردن موهای زائد استفاده از ماسک های خانگی می باشد که در ادامه تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم.

ماسک پاپایا خام و آلوئه ورا

استفاده از پاپایا به عنوان راه از بین بردن موهای زائد باعث می شود ریشه مو ضعیف شود و دیگر رشد نکند. همچنین باعث می شود که موها صاف شوند و کمتر باعث جلب توجه شوند.

برای تهیه این ماسک پاپایا، ژل آلوئه ورا، آرد غنی شده و روغن خردل را با هم ترکیب کنید تا مقداری ماده خمیر مانند را درست کنید. این خمیر در بر خلاف جهت رویش مو روی پوست خود بمالید و بعد بیست دقیقه آن را با آب بشویید.

ماسک عسل، شکر و لیمو

برای استفاده از این راه از بین بردن موهای زائد ابتدا مقداری عسل، شکر و لیمو را با هم ترکیب کنید تا خمیر این ماسک را تهیه کنید. این مخلوط را روی پوست بدن خود قرار دهید و بلافاصله روی آن کاغذ اصلاح بگذارید و پس از کمی فشار دادن آن را در خلاف جهت رویش مو بکشید.

ماسک فلفل سفید و کافور

برای تهیه خمیر این ماسک دو قاشق سوپ خوری فلفل سفید و به همین مقدار کافور و چند قطره روغن بادام را با هم مخلوط کنید. این خمیر را به پوست خود بزنید و پس از 15 تا 20 دقیقه آن را با آب بشویید.

ماسک آرد نخود

اگر از این ماسک به عنوان راه از بین بردن موهای زائد می خواهید استفاده کنید باید نصف کاسه آرد نخود، مقداری شیر، یک قاشق چای خوری زردچوبه و به همین مقدار کرم تازه را با هم مخلوط کنید تا ماده خمیر مانندی را تهیه کنید. این خمیر را برای نیم ساعت روی پوست بمالید و سپس در خلاف جهت مو بکشید.

ماسک زاج سفید و گلاب

نصف قاشق چای خوری پودر زاج سفید را با با دو یا سه قاشق سوپ خوری گلاب مخلوط کنید. چند قطره روغن زیتون نیز به آن اضافه کنید. این ماده را روی پوست بمالید و دو تا بیست دقیقه صبر کنید تا ماده روی پوست شما خشک شود. بعد از خشک شدن ماده آن را با آب سرد بشویید. برای اینکه از خشکی پوست جلوگیری کنید پس از شست و شو از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

ماسک خمیر زردچوبه و شیر

یکی دیگر از بهترین راه های رفع موهای زائد استفاده از این ماسک است. دو قاشق چایخوری زردچوبه را با مقداری شیر مخلوط کنید و روی پوست خود قرار دهید. بگذارید 15 دقیقه روی پوست بماند و خشک شود. پس از خشک شدن آن را با اب بشویید.

ماسک عدس و سیب زمینی

یک کاسه سیب زمینی پوست کنده که آن را له کرده اید را با یک کاسه سوپ خوری عدس مخلوط کنید. یک قاشق عسل و 4 قاشق لیمو ترش را به این ترکیب اضافه کنید. عدس این خمیر را باید یک شب در آب بخیسانید. این خمیر را روی پوست بمالید و برای 15 تا 20 دقیقه بگذارید بماند پس از آن که خشک شد آن را با مالش از پوست جدا کنید.

ماسک موز و جو

موز را له کنید و مقداری جو دوسر به آن اضافه کنید. این خمیر را 15 دقیقه به آرامی روی پوست خود بمالید. این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

تمام این راه هایی که در این مقاله به عنوان راه از بین بردن موهای زائد به آن ها اشاره کردیم موقتی بودند. اگر چه تعدادی از آن ها رشد موهای زائد را کاهش می دادند اما نمی توانستند به طور کلی آن ها را از بین ببرند و یا برای از بین بردن قطعی موهای زائد به زمان بسیار طولانی نیاز داشتند. اما راه هایی برای از بین بردن قطعی موهای زائد وجود دارد. مانند لیزر و الکترولیز.

استفاده از الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد

استفاده از الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد

الکترولیز یک راه از بین بردن موهای زائد می باشد که در آن از یک الکترود بسیار ظریف با نام پراب استفاده می کنند که به آن نیدل و یا سوزن نیز می گویند. پراب را به درون فولیکول های مو وارد می کنند و زمانی که جریان الکتریکی و یا امواج RF  از آن ها عبور می کند فولیکول مو می میرد و دیگر مویی از آن رشد نمی کند.

لیزر موهای زائد

می توان ادعا نمود که بهترین راه از بین بردن موهای زائد بدن، لیزر موهای زائد  است. این روش نسبت به سایر روش ها برای از بین بردن موهای زائد دوام و ماندگاری بیش تری دارد و می توان گفت که مانع از رشد موهای زائد می شود.

لیزر یک پرتو تک رنگ و با انرژی بالا می باشد که با توجه به ویژگی هایی که دارد در زمینه های مختلف پزشکی استفاده می شود. یکی از استفاده ها رایج آن، کاربرد آن به عنوان راه از بین بردن موهای زائد می باشد. دستگاه های لیزر مو طول موج خاصی از نور را ساطع می کنند. این نور به پوست و ملانین موجود در مو انتقال پیدا می کنند. به عبارت دیگر زمانی که نور دستگاه لیزر به مو می تابد، ملانین موجود در مو این نور را به ریشه مو منتقل می کند و باعث مرگ ریشه مو می شود. به این صورت دیگر در آن منطقه مو روییده نمی شود.

نکته ای که در زمان لیزر باید به آن توجه کنیم این است که نور تابیده شده نباید روی رنگدانه های پوست اثر بگذارد و به پوست آسیبی وارد کند. تنها باید ملانین ای موجود در مو را تحت تاثیر قرار دهد.برای اینکه از آسیب دیدن پوست خود جلوگیری کنیم باید به این نکته توجه کنیم که به کلینیک های زیبایی معتبر نزد پزشکان معتمد و معتبر برویم. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشیم که پزشک از تجهیزات با کیفیت، مطمئن و معتبر استفاده کند.