تزریق چربی به صورت، یکی از روش های موثر جوانسازی پوست است. در حالی که بیشتر مردم فکر می کنند مهمترین نشانه های پیری چین و چروک شدن پوست و افتادگی آن است، اما یکی از دلایل عمده این مشکلات از دست دادن حجم صورت است. وقتی حجم صورت کاهش پیدا میکند، خطوط استخوانی شقیقهها و اطراف چشم بیشتر نمایان می شوند. چگونگی خطوط  روی صورت به  ژنتیک افراد مربوط  می شود، به همین دلیل برخی از افراد دارای چانه و استخوان برجسته هستند، در حالی که دیگران صورت گردتر با استخوان های نرم تری دارند. در هر صورت روش هایی برای افزایش حجم و بهبود ظاهر صورت مانند تزریق چربی یا پرکننده های پوستی وجود دارد.

تزریق چربی به صورت چگونه انجام میشود؟

تزریق چربی به صورت چگونه انجام میشود؟

تزریق چربی به صورت با نام پیوند چربی نیز شناخته می شود. این یک عمل جراحی طبیعی و تقریباَ غیر تهاجمی برای انتقال چربی و بازیابی حجم از دست رفته است. انتقال چربی به آرامی انجام می گیرد، اما مراحل مختلفی برای انجام این کار وجود دارند. تزریق چربی به صورت به اینگونه است که در ابتدا از نواحی پرتراکم و چرب بدن مانند اطراف باسن ها با استفاده از روشهای نوین لیپوساکشن مقداری چربی برداشته می شود. از لیپوساکشن برای بیرون کشیدن چربی نواحی از پیش تعیین شده بدن مانند معده، باسن یا ران استفاده می شود. چربی بازیابی شده، به آرامی برای تزریق آماده می شود.

چربی با احتیاط به داخل خطوط، گودال ها و فرورفتگی های صورت تزریق می شود. تزریق چربی از طریق کانول های(لوله ها) کوچک که زیر پوست قرار می گیرند، انجام میشود. برای این کار روی پوست برش های ریزی داده می شود، به دلیل کوچک و کم عمق بودن برش ها تقریباً جای زخمی باقی نمی ماند. تزریق به این روش ظاهر طبیعی صورت را حفظ می کند. همچنین  خطر ابتلا به عفونت  یا رد کردن عمل توسط بدن در این روش بسیار کم است. جراح ممکن است نواحی تحت درمان را بیش از اندازه تعیین شده پر کند تا از این طریق درصد سلول های چربی را که زنده نمی مانند، جبران کند

خطرات تزریق چربی به صورت

خطرات تزریق چربی به صورت

عوارض و خطرات تزریق چربی به صورت به طور کلی نادر است، زیرا این روش کاملاَ بی خطر است. با این حال، مانند هر روش جراحی، تزریق چربی به صورت نیز خطراتی به همراه دارد، که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت
 • عوارض بیهوشی
 • کلسیفیکاسیون چربی
 • اصلاح بیش از حد

هنگام مشاوره درباره خطرات و عوارض جانبی این روش پرس و جو کنید، تا بتوانید از بروز هرگونه عارضه احتمالی جلوگیری کنید.

بهبودی بعد از تزریق چربی به صورت

بهبودی بعد از تزریق چربی به صورت

در تزریق چربی به صورت از بی حسی موضعی استفاده می شود و انجام جراحی معمولاً ۱ ساعت طول می کشد. پس از عمل تزریق هنگامی که در خانه خود هستید، ممکن است، در هفته اول بعد از عمل پیوند چربی، تورم و کبودی را هم در صورت و هم در ناحیه ای که چربی از آنجا برداشت شده است، مشاهده کنید. اگر بیش از حد درد، قرمزی، چرک یا علائم دیگری دارید که به نظر طبیعی نیستند، سریعاً با جراح خود مشورت کنید. برای تسکین هرگونه تورم و درد، باید ناحیه تحت درمان را بالا نگه دارید، از کمپرس یخ استفاده کنید و هر داروی ضد دردی که توسط جراح پلاستیک تجویز شده را مصرف نمایید.

کاهش کبودی و تورم بین ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل پیوند چربی اتفاق می افتد. در هفته دوم، بیشتر کبودی ها از بین می روند، اگرچه هنوز تورم جزئی باقی خواهد ماند. زمان بهبودی هر فرد متفاوت است و بهتر است قبل از شروع فعالیت های عادی با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورتی

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

در حالی که تزریق چربی به صورت یک روش درمانی ایمن و موثر است، میزان رضایت شما از نتایج تا حد زیادی به دوره نقاهت شما بستگی دارد. برای اطمینان از مطمئن ترین و بهترین نتیجه اقدامات زیر را انجام دهید:

 • بعد از انجام عمل پیوند چربی، ناحیه تحت درمان را فشار یا ماساژ ندهید.
 • سیگار نکشید.
 • به پشت بخوابید و از فشار آوردن صورت به بالش خودداری کنید.
 • از انجام هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید.
 • هیدراته بمانید.
 • وزن خود را ثابت نگه دارید، زیرا کاهش وزن می تواند میزان چربی صورت شما را کاهش دهد.
 • چربی های سالم مانند آووکادو، ماهی قزل آلا، بادام و روغن نارگیل بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید.