با استفاده از نخ  PDO (پلی‌دی‌اکسانن) می‌توان چین و چروک‌های صورت را پر کرده و آن‌ها را به آرامی لیفت کرد. علاوه بر این ویژگی‌ها، این نخ به راحتی جذب پوست شده و فرآیند تولید کلاژن آغاز می‌شود. از آنجایی‌که نخ PDO به‌راحتی جذب پوست می‌شود و آثار زخم در طی 4 تا 6 ماه به راحتی از بین می‌روند، در بسیاری از عمل‌های جراحی از آن استفاده می‌کنند. به دلیل وجود نخ PDO در پوست و بخیه‌های متعدد روی آن، تولید کلاژن از  12 تا 15 ماه بعد ادامه خواهد داشت. لیفتینگ صورت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با استفاده از نخ‌های PDO انجام می‌پذیرد.

نخ PDO

فرآیند عمل لیفتینگ با نخ  PDO

در این روش ابتدا نخ PDO داخل سوزن مخصوصی قرار داده شده سپس سوزن در بافت میانی پوست به‌صورت موازی با سطح آن قرار داده می‌شود. سوزن‌ها از پوست خارج شده در حالیکه نخ PDO در آن باقی می‌ماند و با کشیدن نخ‌ها، پوست لیفت می‌شود.

از دیدگاه زیبایی‌شناسی یکی از معیارهای زیبایی صورت، V شکل بودن آن است. با بالارفتن سن و افتادگی بافت‌های صورت از جمله گونه‌ها، V شکل بودن آن از بین می‌رود. در عمل لیفت نخ، بافت‌های مختلف صورت با ظرافت تمام حرکت داده می‌شوند تا حالت طبیعی پیدا کنند. هرچند که این عمل تقریبا برای تمام قسمت‌های بدن استفاده می‌شود اما پوست دو بخش فک و گردن نمی‌تواند با عمل لیفتینگ نخ اصلاح شود.