اسکار آتروفیک چیست ؟ چه راهکاری برای درمان این نوع از اسکار ها می تواند مناسب باشد؟ هزینه ی درمان چقدر است؟ بهترین مرکز برای درمان کدام می باشد؟ در مراقبت های قبل و بعد از درمان شامل چه مواردی می باشد؟ آیا شما نیز به دنبال راهکارهای مطلوب برای درمان اسکار آتروفیک هستید ؟ با ما همراه باشید. در ادامه در نظر داریم، اطلاعات مهمی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

اسکار آتروفیک در واقع عبارتی است که برای جای جوش و زخم های فرو رفته اطلاق می شود. اگر اسکار موجود بر روی پوست به بخش زیرین آن منقل شود در این صورت اسکار به صورت فرو رفته دیده می شود. البته ناگفته نماند جای آبله مرغان و جوش های مختلف  بر روی پوست می تواند تحت عنوان اسکارهای آتروفیک طبقه بندی شود. برای درمان این نوع از اسکار ایجاد شده در پوست روش های مختلفی در دست است ولی پزشک مربوط باید ارزیابی دقیق انجام دهد تا بتواند مناسب ترین گزینه را در اولویت قرار دهد. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین روش های درمانی خواهیم پرداخت.

انواع اسکار آتروفیک

انواع اسکار آتروفیک

اسکار آتروفیک دارای انواع مختلفی است ولی به حالت کلی می توان آنها را در سه دسته ی جداگانه طبقه بندی کرد:

  • آیس پیک
  • بوکسور
  • زخم های رولینگ

درمان به کار رفته برای این نوع از اسکارها می تواند متناسب با نوع آن متفاوت باشد. لازم به ذکر است که در بسیاری از مواقع درمان اسکار آتروفیک می تواند بسیار دشوار باشد و پزشک مجبور به استفاده از چندین روش درمانی باشد. حتما مراکز معتبر را برای درمان انتخاب کنید تا بتوانید از کیفیت نهایی به مقدار لازم مطمئن باشید. هر گونه سهل انگاری در از بین بردن جای زخم های موجود  به جای درمان می تواند آسیب های جدی بر پوست شما داشته باشد.

درمان اسکار آتروفیک

درمان اسکار آتروفیک

همانطور که یاد شد برای درمان زخم آتروفیک روش های مختلفی در دست است که هر کدام کارایی و چالش های خاص  خود را دارد . ابتدا باید نوع جای زخم مشخص شود، در این صورت متناسب با آن می توان روش مطلوبی را برای درمان در پیش گرفت. از مهمترین روش های درمانی برای اسکار آتروفیک می توان موارد زیر را نام برد:

موراد یاد شده جزو پرکاربردترین روش های درمان برای جای زخم ایجاد شده در پوست می باشد. هر کدام مزایای  منحصر به فردی دارند. به عنوان مثال لایه برداری شیمیایی جزو متداول ترین روش ها در نظر گرفته می شود و بسته به نوع زخم، مواد شیمیایی به کار رفته در این نوع از لایه برداری می تواند متفاوت باشد. پرکننده های بسیاری برای درمان جای زخم موجود است، پر کننده دقیقا به محل زخم تزریق می شود و از این طریق می تواند حجم کاهش یافته ی پوست را جبران کنند. نتایج به دست آمده با استفاده از این روش در کوتاهترین مدت زمان نمایان می شود.

علاوه بر این دو روش، نیدلینگ پوستی که همان سوراخ کردن پوست است ، توانسته جزو روش های درمان اسکارهای آتروفیک تبدیل شود. در این روش با افزایش میزان کلاژن  در پوست از طریق سوراخ کردن آن با پوست میتوان پروسه ی درمان را در پیش گرفت. برداشتن و جراحی سابسیژن هم می تواند در بسیاری از موارد کارساز باشد.

هزینه ی درمان اسکار آتروفیک

هزینه ی درمان اسکار آتروفیک

هزینه ی درمان اسکار آتروفیک به عوامل مختلفی وابسته است و هر یک از پارامترها می تواند به مقدار قابل ملاحظه ای هزینه ی لازم برای درمان این نوع از اسکارهای ایجاد شده را تحت کنترل قرار دهدبه منظور اطلاع از  هزینه ی درخواستی برای درمان اسکار آتروفیک می توانید با ما با استفاده از شماره های موجود در تماس باشید و راهنمایی کامل به دست آورید، ما اینجا هستیم تا شما به راحتی با پرداخت هزینه ی مناسب بتوانید به حضور اسکارهای ناخواسته بر روی پوستتان پایان دهید. از مهمترین عوامل موثر در قیمت درمان اسکار آتروفیک می توان موارد زیر را نام برد:  

  • مقدار اسکار
  • کلینیکی انتخابی
  • تجربه ی پزشک متخصص
  • اقدامات فرعی مرتبط

اطلاعات کلی در مورد هزینه ی مورد نیاز در یک جلسه ی مشاوره ای که با حضور پزشک مربوط انجام می شود در اختیار شما قرار می گیرد. توجه کنید هزینه ی درمان برای این موارد یک محدوده ی خاصی دارد به همین دلیل اگر قیمت بسیار کمتری توسط یک کلینیک به شما پیشنهاد شد، در این صورت حتما به کیفیت و کارایی فرایند درمان مشکوک باشید. زیرا سودجویان بسیاری در بازار هستند  که به دنبال فریب افراد معمولا هزینه ی کمتری دریافت می کنند. هرگونه سهل انگاری برای درمان اسکارهای آتروفیک می تواند دردسرهای بسیاری به همراه داشته باشد.