روش های زیادی برای درمان افتادگی سینه ها وجود دارد که ما قصد داریم در این مقاله به صورت کلی به آن ها بپردازیم و شما را راهنمایی کنیم.

داشتن سینه های زیبا و خوش فرم برای هر خانمی اهمیت دارد. همه ی خانم ها دوست دارند سینه های آن ها خوش فرم و زیبا باشد و هنگامی که آن ها به دلایل مختلفی چروک و افتاده می شوند موجب نگرانی و ناراحتی خانم ها می شود. داشتن سینه های خوش فرم علاوه بر زیبایی که دارد همچنین باعث می شود شما هر لباسی را که به تن می کنید بخاطر داشتن سینه های خوش فرم لباس شما زیباتر و جذاب تر به نظر برسد. افرادی که دچار افتادگی سینه هستند دارای اعتماد به نفس های پایین تری نسبت به افرادی که سینه های خوش فرمی دارند می باشند زیرا هنگامی که فردی دارای سینه های افتاده باشد در زیبایی ظاهری او تاثیر می گذارد و موجب عدم اعتماد به نفس در فرد می شود.

عوامل موثر در افتادگی سینه ها

عوامل موثر در افتادگی سینه ها

در زیر سینه هر خانمی چین وجود دارد زمانی که نوک سینه از آن چین پایین تر برود فرد دچار افتادگی سینه می شود.

زمانی که فرد در سن بلوغ قرار می گرد سینه های آن بزرگ می شوند و ممکن است به مقدار کمی حالت افتادگی پیدا کنند که این افتادگی بعد از ازدواج و در دوران بارداری و شیردهی نیز بیشتر می شود. افزایش سن خانم ها نیز در این امر اثر گذار می باشد زیرا هرچی سن یک خانم زیاد شود موجب شل تر شدن و افتاده تر شدن سینه ها می شود.

همچنین خانم هایی که مواد مخدر مصرف می کنند خیلی زودتر از بقیه خانم ها دچار افتادگی سینه می شوند زیرا الاستین بافت سینه آن ها به مرور از بین می رود وموجب افتادگی سینه ها می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده مسائل ژنتیکی نیز در افتادگی سینه ها نقش دارد. یعنی ممکن است فردی از دوران کودکی و بلوغ دارای سینه های افتاده باشد.

راهکار های درمان افتادگی سینه

راهکار های درمان افتادگی سینه

راهکار های مختلفی برای درمان افتادگی سینه وجود دارد که ما در اینجا به اصلی ترین درمان ها می پردازیم:

  • لیپوماتیک یا پروتز

در ابتدا زمانی که پزشک می خواهد به درمان افتادگی سینه شما بپردازد شدت آن را بررسی می کند. اگر افتادگی سینه های شما خفیف و کم باشد و از چین سینه هایتان به مقدار کمی پایین تر رفته باشد دکتر اکثرا برای شما لیپوماتیک یا پروتز را پیشنهاد می کند زیرا با گذاشتن پروتز سینه مشکل شما برطرف می شود.

  • عمل جراحی دونات

اما گاهی ممکن است شدت افتادگی سینه های شما متوسط باشد یعنی از چین های زیر سینه به میزان بیشتری پایین کشیده شده باشد در این صورت پزشک به شما عمل جراحی دونات را پیشنهاد می دهد که در این عمل اطراف نوک سینه ی شما را به مقدار کمی برش می دهند و به درمان افتادگی سینه شما می پردازند و مشکل شما را حل می کنند.

  • عمل ماستوپکسی

آخرین شدت افتادگی سینه ها شدت زیاد می باشد در این صورت برای درمان افتادگی سینه پزشک عمل ماستوپکسی را برای شما انجام می دهد که در این عمل اطراف ناحیه قهوه ای رنگ نوک سینه را برش می دهند و همچنین یک خط به صورت عمودی از نوک سینه شما تا قسمت پایین ایجاد می کنند.تا مشکل شما را حل کنند.

نکته ی مهمی که شما باید به آن دقت کنید این است که اگر افتادگی سینه های شما زیاد باشد انجام عمل لیپوماتیک و قرار دادن پروتز اصلا برای شما مناسب نیست و سینه های شما را بدشکل می کند زیرا افتادگی سینه های شما بسیار زیاد است و هنگامی که برای شما پروتز می گذارند ممکن است پروتز در بالای سینه هایتان قرار بگیرد و پایین آن همچنان شل و افتاده باشند در این صورت سینه های شما زشت و بدشکل می شوند. افرادی که افتادگی سینه های آن ها زیاد می باشد تنها راه درمان آنها لیفت سینه و عمل ماستوپکسی می باشد و این ها به خوبی می توانند به فرد کمک کنند.

تاثیر ورزش در افتادگی سینه

تاثیر ورزش در افتادگی سینه

خوب است بدانید که ورزش کردن می تواند از شل شدن سینه های شما جلوگیری کند و باعث منقبض و سفت شدن سینه های شما شود. پس اگر احساس کردید سینه هایتان در حال افتادگی می باشد حتما ورزش کنید تا ماهیچه های آن ها سفت شود و از افتادگی بیش از حد آن جلوگیری کنید.