اِندولیفت یک فرآیند درمانی سرپایی با یک لیزر با شدت تهاجم حداقلی اِندو-بافتی (بینابینی) است.

اندولیفت یک درمان بدون بُرش، بدون درد و بدون زخم است که بازسازی پوست را سرعت بخشیده و از سستی و شُلی پوست می کاهد.

اندولیفت حاصل پیشرفته ترین تحقیقات پزشکی و فناوری برای رسیدن به نتیجه فرآیند جراحی لیفتینگ است؛ اما به نیت پرهیز از معایب منسوب به جراحی سنتی. معایبی مانند دوره نقاهت بلند مدت، عوارض جانبی بیشتر جراحی و البته هزینه های بالاتر.

درمان لیزر اندولیفت چه کارایی ای دارد؟

درمان اندولیفت به لطف فیبر های میکرو اوپتیکال یک بار مصرفی به باریکی یک مو قابل اجرا است. این فیبر های به راحتی زیر پوست نفوذ کرده و در سطح لایه هیپودرم قرار می گیرند.

فعالیت اصلی اندولیفت، کمک به کشیده و تنگ شدن پوست است. به عبارتی دیگر: انقباض و کاهش سستی پوست به لطف فعالسازی نئو-کلاژن ها و عملکرد های متابولیک در ماتریکس سلولی مخصوص.

تنگی پوست به وجود آمده از اندولیفت پیوند مهم و محکمی با انتخاب لیزر مورد استفاده دارد. انتخاب پرتو لیزر مصرفی اهمیت بسیاری دارد چرا که کل فرآیند اندولیف بر آن بنا شده است. این لیزر با دو عنصر مهم در فرآیند در تعامل است: آب و چربی.

به هر حال، اندولیفت چند هدف معین دارد:

 • بازسازی و طراحی مجدد لایه های سطحی و عمیق پوست.
 • تنظیم بلافاصله بافت ناحیه مورد درمان برای بلند مدت یا میان مدت، از طریق تولید کلاژن های جدید. در مدت زمان کوتاهی، نواحی درمان شده به تعریف دوباره و ارتقاء بافت ها ادامه می دهند. حتی برای چند ماه پس از درمان.
 • بازسازی دیواره های اتصالی
 • تحریک تولید کلاژن و در صورت الزام، کاهش چربی های مفرط

چه نواحی ای با اندولیفت قابل درمان است؟

اندولیفت تمام صورت را باز-طراحی می کند، افتادگی های خفیف پوست و انباشت چربی در گردن و یک سوم پایین صورت (غبغب، گونه ها، دهان، خط فک) را اصلاح می کند؛ به علاوه سستی پوست پلک های پایین.

در فرآیند اندولیفت، لیزر القائی از طریق حفره های میکروسکوپی پوست وارد لایه های زیرین می شود و با ذوب کردن چربی ها موجب بازسازی بلافاصله ی پوست می شود.

با ارجاع به نتیجه های دریافتی و واکنش بدن به لیزر، نواحی مختلفی از طریق اندولیفت قابل درمان می باشند: باسن، زانو،‌ نواحی شکمی، داخل ران ها و مچ ها.

اندولیفت

فرآیند درمان چقدر طول می کشد؟

طول فرآیند درمان بستگی به شمار نواحی صورت (یا بدن) مورد درمان دارد. با این وجود، فرآیند درمان برای تنها یک ناحیه از صورت (برای مثال غبغب) 5 دقیقه، و برای تمام صورت حداکثر نیم ساعت طول خواهد کشید.

فرآیند نیازی به برش یا بیهوشی ندارد و موجب هیچ گونه دردی نمی شود؛ دوران نقاهت هم ندارد، بنابراین شما قادر خواهید بود تنها پس از چند ساعت پس از درمان به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

نتایج حاصل از اندولیفت چه قدر دوام خواهند آورد؟

در فرآیند های درمانی زیبایی هم مانند تمام فرآیند های پزشکی دیگر، عکس العمل و طول تاثیر درمان کاملاً به وضعیت هر بیمار بستگی دارد. اما اگر پزشکتان ضرورتی ببیند، فرآیند اندولیفت بدون هیچ گونه عوارض جانبی، دوباره قابل اجرا می باشد.

مزایای این شیوه درمان خلاقانه چیست؟

 • تهاجم حداقلی
 • درمان یک جلسه ای
 • ایمنی درمان
 • دوره نقاهت حداقلی یا بدون دوره نقاهت
 • دقت
 • بدون برش
 • بدون خونریزی
 • بدون خون مُردگی
 • هزینه های معقول (هزینه های اندولیفت به مراتب کمتر از فرآیند لیفتینگ است).
 • قابل تلفیق با دیگر فرآیند های درمانی

چه قدر طول می کشد تا اولین نشانه های درمان را ببینیم؟

نه تنها نتایج بلافاصله پس از فرآیند قابل مشاهده هستند، بلکه تا چندین ماه هرچه بیشتر بگذرد تاثیرات فرآیند نیز بیشتر خواهند شد. زیرا تولید کلاژن اضافی همچنان در لایه های عمیق پوست ادامه دارد.

بهترین زمان برای ارزیابی نتیجه اندولیفت،‌درست 6 ماه پس از انجام فرآیند است.

در فرآیند های درمانی زیبایی هم مانند تمام فرآیند های پزشکی دیگر، عکس العمل و طول تاثیر درمان کاملاً به وضعیت هر بیمار بستگی دارد. اما اگر پزشکتان ضرورتی ببیند، فرآیند اندولیفت بدون هیچ گونه عوارض جانبی، دوباره قابل اجرا می باشد.

چند جلسه درمان نیاز است؟

فقط یک جلسه. در صورت ناکامی نتایج فرآیند، می توان در 12 ماه اول برای بار دوم فرآیند را انجام داد.

تمام فرآیند های درمانی بستگی به سوابق و وضعیت پزشکی بیمار دارد: سن، میزان سلامتی، جنسیت و… می تواند روی نتیجه حاصله و میزان موفقیت آمیز بودن فرآیند درمانی تاثیر بگذارد. فرآیند های زیبایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.