آیا از وجود آثار چین و چروک روی پیشانی، افتادگی غبغب و ابرو خسته شده‌اید؟ یکی از جدیدترین راه‌حل‌ها برای رفع این مشکلات، استفاده از نخ PDO است. لیفت با استفاه از نخ PDO یک روش درمانی با تکنولوژی جدید است که با استفاده از آن می‌توان افتادگی بافت‌ها را برطرف کرده و پوست را لیفت کرد. بخش زیادی از درمان در این روش با تولید کلاژن اتفاق می‌افتد. برای لیفت پوست در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا از انواع مختلفی از نخ PDO استفاده می‌شود که در ادامه به توضیح هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم:

نخ لیفت Mono:

نخ Mono یک نوع نخ PDO است. این نخ که بافتی نرم و ساختاری بدون دندانه دارد نسبت به دیگر انواع نخ‌ها، کمتر تهاجمی است. برای گرفتن بهترین نتیجه، نخ Mono با ساختاری شبکه‌ای زیر پوست قرار می‌گیرد. بعد از قرار گرفتن نخ‌ها، زیر پوست، تولید کلاژن و جوان‌سازی پوست شروع می‌شود. هرچند که نخ Mono افتادگی پوست را تا حد زیادی برطرف می‌کند اما نمی‌تواند آن را به طور قابل توجهی لیفت کند. در نتیجه‌ی این اتفاق، افتادگی پوست گردن رفع شده و چین و چروک‌های صورت و پیشانی از بین می‌روند.

از نخ‌های Mono می‌توان برای حجم‌دهی گونه نیز استفاده کرد. اگر به دنبال روشی غیر تهاجمی برای رفع چین و چروک‌های صورت و لیفت آن هستید استفاده از نخ Mono به همراه نخ Cog گزینه مناسبی خواهد بود.

نخ لیفت Cog:

نخ لیفت Cog مشابه نخ Mono است اما سرتاسر آن دندانه‌های ریزی قرار دارند که به بافت‌های زیر پوست متصل می‌شوند. اتصال این نخ‌ها به بافت‌های پوست صورت، به‌طور موثری موجب لیفت و تولید کلاژن می‌شود. برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت و لیفت آن، می‌توان از نخ لیفت Cog به‌همراه نخ Mono استفاده کرد. نخ Cog، بیشتر برای لیفت صورت به خصوص در ناحیه‌ی فک، لیفت ابرو و بینی کاربرد دارد.

نخ Pdo

نخ لیفت Screw:

اگر به دنبال پر حجم کردن بافت‌های صورت هستید، نخ لیفت Screw گزینه‌ای مناسب است. نخ لیفت Screw از ۱ یا ۲ عدد نخ به هم تابیده شده تشکیل شده است. برای به‌ وجود آوردن صورتی با ساختار V شکل، نخ‌هایی استفاده می‌شود که به دور سوزن مخصوصی تابیده شده‌اند. این نخ‌ها موجب می‌شوند که افتادگی بافت‌های صورت بدون عمل جراحی لیفت رفع شود. در برخی موارد چندین نخ لیفت Screw به یکدیگر تابیده می‌شوند که با نام تکنیک Multi Screw شناخته می‌شود.

نخ Screw که از نخ‌های تابیده شده به دور هم تشکیل شده است، بافت‌های صورت را پرحجم می‌کند.

بسیاری از داوطلبان به دنبال صورتی با ساختار V شکل هستند اما این امر بدون انتخاب یک دکتر باتجربه امکان پذیر نیست. نخ‌های PDO بدون آنکه هیچ عمل جراحی روی پوست صورت گیرد، آن را لیفت کرده، افتادگی را برطرف کرده و چین و چروک‌های صورت را از بین می‌برند. لیفت با نخ حداقل ۱ ساعت طول می‌کشد اما مدت دقیق آن وابسته به تعداد مناطق و میزان مشکلات پوست است. البته باید اشاره کنیم که این فرآیند با کمترین درد انجام خواهد شد و نتایج آن ۱۸ تا ۲۴ ماه ماندگاری دارد. همچنین در نظر داشته باشید چین و چروک‌های ملایم صورت با استفاده از نخ PDO از بین خواهد رفت. به این معنا که چین و چروک‌های عمیق با این روش قابل درمان نیست.