بادی کانتورینگ یا کانتورینگ بدن در واقع یک نوع پیکر تراشی غیر تهاجمی یا بدون عمل جراحی است که سبب می شود در نواحی از بدن که انحنا وجود دارد، قسمت هایی اضافه و یا کم شوند. در واقع این روش تلاش می کند چربی های اضافه که در نواحی مختلف بدن تجمع کرده اند، از بدن خارج شده و فرد به اندام ایده آل خود دست پیدا کند. با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی در رابطه با این مسئله خدمت شما ارائه دهیم.

انواع روش های بادی کانتورینگ

لازم است بدانید در حال حاضر 4 روش برای از بین بردن چربی های اضافی بدن یا همان بادی کانتورینگ وجود دارد که عبارتند از:

کرایو لیپولیز

کرایو لیپولیز یا همان فریز کردن چربی به این معنا است که به پزشک متخصص به وسیله یک دستگاه پیوند ها چربی بدن را فریز می کند یا به اصطلاح آن ها را می شکند و تخریب می کند. در این صورت به تدریج چربی ها از بدن خارج می شوند. سازمان غذا و داروی آمریکا روش کرایو لیپولیز را تایید می کند. همچنین لازم است بدانید با انجام این روش برای کاهش چربی ها، سایر ارگان ها و اندام های داخلی بدن دچار آسیب نمی شوند. کرایو لیپولیز بیشتر برای نواحی شکم، پهلو، ران، بازو، سینه، پشت کمر و غبغب مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش با استفاده از دمای بسیار پایین بافت چربی ها تخریب شده و این چربی ها از بدن خارج می شوند. انجام این روش درمانی 30 الی 60 دقیقه به طول می انجامد.

لیزر لیپولیز

در این روش درمانی پزشک متخصص با استفاده از یک لیزر مخصوص تلاش می کند تا چربی های انباشته شده در بدن را به صورت مایع در بیاورد. سپس این چربی های مایع یا از بدن خارج می شوند و یا در بدن جذب می شوند. انجام این روش درمانی به این صورت است که با استفاده از گرما و حرارت بالا چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن مانند شکم، ران، پهلو، پشت، سینه و غبغب مورد فشار و تخریب قرار می گیرند و به صورت مایع در می آیند. سپس این چربی های مایع از بدن دفع می شوند. انجام این روش درمانی چیزی حدود 20 الی 30 دقیقه زمان می برد. بعد از انجام این روش شما می توانید به کار های روزانه خود پرداخته و هیچ عارضه ای شما را تهدید نمی کند.

لیزر آر اف یا رادیو فرکانس

یکی از روش های رایج بادی کانتورینگ استفاده از لیزر آر اف است. پزشک متخصص با استفاده از این لیزر عملیات لیفت و سفت شدن بدن را انجام می دهد و چربی ها را کاهش می دهد. یکی از روش های جدید برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن، لیزر آر اف است. در این روش با استفاده از رادیو فرکانس و امواج، چربی های انباشته شده در نقاط مختلف مورد هدف قرار می گیرند و پیوند بین چربی ها گسسته می شود. سپس این چربی های تخریب شده از بدن خارج می شوند. لازم است بدانید این روش درمانی برای رفع و از بین بردن غبغب بسیار رایج می باشد. انجام این روش درمانی چیزی حدود یک ساعت طول می کشد.

لیپولیز تزریقی

در این روش برای این که پیوند های چربی انباشته شده در بدن از بین بروند، پزشک معالج با استفاده از تزریق ماده ای به اسم فسفاتیدیل کولین، چربی ها را تخریب می کند و سپس این چربی ها از بدن خارج می شوند. در این روش درمانی یک نوع دارو به نام کیبلا هم در نواحی انباشته شدن چربی ها تزریق می شود. این دارو کمک می کند چربی ها تخریب و شکسته شده و سپس جذب بدن شوند. انجام این روش به 30 دقیقه زمان نیاز دارد.
نکته ای که در رابطه با بادی کانتورینگ یا پیکر تراشی بدن باید بدانید این است که کانتورینگ روشی برای لاغری نیست. در واقع در برخی افراد که چربی ها با رژیم غذایی ورزش کردن از بین نمی روند، از این روش استفاده می شود.
مزایای بادی کانتورینگ

مزایای بادی کانتورینگ

در رابطه با مزایای این روش لازم است بدانید همان طور که گفتیم بادی کانتورینگ یک روش کم تهاجمی یا غیر تهاجمی است و برای پیکر تراشی با روش های ذکر شده نیازی به انجام عمل جراحی نیست. همچنین اگر شما بخواهید از کانتورینگ بدن برای رسیدن به اندام ایده آل خود استفاده کنید، می توانید بعد از پایان این روش پیکر تراشی، به انجام کار های روزانه ی خود بپردازید.

عوارض بادی کانتورینگ

در رابطه با عوارض و خطرات کانتورینگ بدن نیز لازم است بدانید این روش درمانی هیچ عوارض جدی و خطرناکی ندارد. تنها ممکن است بعد از پایان عمل شما به میزان خیلی کم قرمزی، تورم و درد را تجربه کنید.
همچنین اگر می خواهید بدانید روش کانتورینگ بدن برای شما جواب می دهد یا خیر بهتر است قبل از هر چیزی ابتدا توسط یک پزشک متخصص مورد معاینه قرار بگیرید. بدن هر فردی با بدن افراد دیگر متفاوت است، بنابراین نمی توان هزینه ی دقیقی را برای انجام روش بادی کانتورینگ در نظر گرفت. پزشک متخصص بعد از معاینه کردن می تواند اطلاعات دقیقی در رابطه با هزینه ی این روش در اختیار شما قرار دهد.
تفاوت بادی کانتورینگ با جراحی لیپوساکشن بدن

تفاوت بادی کانتورینگ با جراحی لیپوساکشن بدن

همان طور که می دانید لیپوساکشن یک روش جراحی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است. در این روش بیمار باید بیهوش شود و در اتاق عمل مورد جراحی قرار بگیرد تا چربی های اضافه از بدن او خارج شوند. بنابراین به طبع خطرات و عوارض بیشتری برای بیمار وجود دارد. از جمله عوارض جراحی لیپوساکشن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • عوارض و خطرات قلبی و ریوی
  • عوارض بیهوشی
  • ایجاد عفونت در بدن
  • خطر آسیب اندام های داخلی بدن
  • امکان لخته شدن خون در رگ های بیمار

روش بادی کانتورینگ یک روش غیر تهاجمی و بدون عمل جراحی است. بنابراین نیازی به بیهوش شدن بیمار نیست. همچنین خطر ایجاد عفونت برای بیمار وجود ندارد. علاوه بر این موارد هزینه انجام عمل جراحی لیپوساکشن از کانتورینگ بدن به روش غیر تهاجمی بسیار بیشتر است.