ممکن است افرادی بعد از انجام لیپوماتیک تصمیم به بارداری بگیرند اما از اینکه بعد از بارداری دوباره چربی های اضافه آن ها باز می گردد یا خیر همیشه ذهن آن ها را درگیر می کند و همینطور بسیاری از افراد فکر می کنند که بارداری بعد از عمل لیپوماتیک موجب ارتجاعی شدن و افتادگی شکم می شود درصورتی که لیپوماتیک قابلیت لیفت را دارد و مشکلی برای شکم و پوست شما ایجاد نمی کند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به اثرات بارداری بعد از لیپوماتیک بپردازیم و شما را با این نکات مهم آشنا کنیم.

عمل لیپوماتیک در واقع به حذف چربی های اضافه بدن کمک می کند و باعث می شود که بدن شما خوش فرم شود و چربی های اضافه شما از بین برود.افرادی که عمل لیپوماتیک را انجام داده اند امکان بازگشت چربی های اضافه برای آن ها وجود ندارد زیرا افرادی که سن بلوغ خود را سپری کرده اند دیگر چربی های اضافه ای در بدن آن ها تکثیر نمی شود و با انجام عمل لیپوماتیک تمام چربی ها از بین می روند.

همیشه در زمان بارداری و بعد از زایمان برای همه ی خانم ها ایجاد ترک در ناحیه های شکم، باسن، لگن وبه وجود می آید و این ترک خوردگی ها برای همه ی افراد حتی آن هایی را که عمل لیپوماتیک را انجام داده اند اتفاق می افتد بنابراین خوب است بدانید که لیپوماتیک تاثیری بر روی ایجاد ترک ندارد و فقط به کاهش سایز و چربی های بدن نیز کمک می کند.

تاثیرات لیپوماتیک بعد از بارداری

تاثیرات لیپوماتیک بعد از بارداری

همه ی افرادی که باردار هستند و بعد از آن زایمان می کنند با افزایش وزن و بزرگ شدن شکم و چاق شدن بقیه قسمت های بدن مواجه می شوند که این اتفاق یک امر طبیعی می باشد. اما خانم هایی که عمل لیپوماتیک را قبل از بارداری انجام داده اند در وزن آن ها تغییرات زیادی ایجاد نمی شود و مانند بقیه خانم ها دچار اضافه وزن و چاقی نمی شوند زیرا چربی های زیر پوست آن ها با عمل لیپوماتیک از بین رفته است. اما این خانم ها نباید فکر کنند که دیگر چاق نمی شوند و وزن آن ها تغییر نمی کند بنابراین باید همیشه یک برنامه ی غذایی مناسب و مفید و همچنین در کنار آن ورزش را داشته باشند تا وزن آن ها بعد از بارداری زیاد نشود.

عمل لیپوماتیک در آن قسمت هایی از بدن فرد باردار که انجام شده است حتی در زمان بارداری هم که فرد دچار افزایش وزن می شود چاقی آن قسمت ها بر نمی گردد اما در قسمت هایی که عمل لیپوماتیک انجام نشده است چربی های زیادی تولید می شود و موجب چاقی آن قسمت می شود بنابراین بعد از بارداری لازم است که ورزش کردن را کنار نگذارید و روزانه به مدت حداقل نیم ساعت ورزش کنید.

توصیه پزشکان به بارداری بعد از لیپوماتیک 

توصیه پزشکان به بارداری بعد از لیپوماتیک

همانطور که گفته شد امکان برگشت چربی ها بعد از بارداری به ندرت اتفاق می افتد. اما پزشکان به همه ی افرادی که قصد دارند عمل لیپوماتیک را انجام دهند توصیه می کنند که حتما این عمل را بعد از بارداری انجام دهند تا دیگر نگرانی و مشکلاتی برای آن ها به وجود نیاید و اگر خانم هایی قصد دارند که در آینده باردار شوند بهتر است بعد از زایمان آخرین بچه ی خود و زمانی که دیگر قصد باردار شدن را نداشتند به انجام عمل لیپوماتیک اقدام کنند تا برای همیشه خیالشان از این عمل راحت باشد. چون بعد از بارداری پوست شکم کمی حالت افتادگی به خود می گیرد به همین علت بهتر است لیپوماتیک را بعد از بارداری انجام داد تا حالت افتادگی پوست نیز از بین برود.

اما اگر زمانی برایتان پیش آمد و تمایل به بارداری داشتید بهتر است حداقل شش ماه بعد از انجام لیپوماتیک باردار شوید تا هیچگونه مشکلی برای شما و جنین داخل شکم شما پیش نیاید. و اگر باردار شدید استرس نداشته باشید چون اصولا لیپوماتیک تاثیرات منفی بر روی بدن فرد باردار و جنین او نمی گذارد پس نگران نباشید و غذاهای سالم بخورید و مراقبت های بارداری را رعایت کنید تا به جنین داخل شکم شما آسیبی وارد نشود.

ودر آخر سعی کنید برای عمل لیپوماتیک خود و همچنین بارداری بعد از آن به پزشکان متخصص و با تجربه مراجعه کنید و از آن ها مشاوره بگیرید تا آن ها بتوانند شما را به درستی راهنمایی کنند