همه چیز به برنامه‌ریزی شما بستگی دارد

کاهش مقدار زیادی از وزن یک بازی طولانی است که طی آن با چالش‌هایی مواجه می‌شوید. متخصصان لاغری کلینیک زیبایی رخ آرا و افرادی که توانسته‌اند مقدار زیادی وزن خود را کاهش دهند ایده‌هایی را نظیر کاهش مصرف کالری، تحمل گرسنگی، انجام ورزش‌های سبک، پیگیر بودن و … را به شما پیشنهاد می‌کنند. برخی از این ایده‌ها و شیوه‌ها امتحان شده و درست هستند و برخی دیگر می‌توانند شما را شگفت‌زده کنند! داشتن یک برنامه منسجم و ثابت قدم بودن در اجرای آن بسیار در دستیابی به نتایج مطلوب‌تان تاثیر دارد.

صبحانه را مفصل بخورید

 صبحانه را مفصل بخورید

افرادی که صبحانه را مفصل و شام را سبک می‌خورند راحت‌تر می‌توانند وزن خود را کاهش دهند. برخی از مطالعات توصیه می‌کنند که روز خود را با یک وعده غذایی پُر پروتئین (مخصوصاً مواد غذایی گرم و جامد) آغاز کنید؛ این کار باعث می‌شود تا کاملاً سیر شده و در طول روز کمتر گرسنه شوید. با مصرف حداقل 25 گرم پروتئین می‌توانید 350 الی 400 کالری را وارد بدن خود کنید.

هر روز از وعده‌های غذایی خود عکس بگیرید

هر روز از وعده‌های غذایی خود عکس بگیرید

همه ما خاطراتی وحشتناک را از مصرف مواد غذایی مختلف داریم. از وعده‌های غذایی خود عکس گرفته و آن‌ها را به صورت مستندات روزانه ذخیره کنید. پیش از میان وعده یا وعده اصلی غذای خود این عکس‌ها را مرور کنید. این عکس‌ها به شما یادآوری می‌کنند که چه چیزهایی خورده‌اید، در نتیجه می‌توانند کمک کنند تا میزان غذای خود را کاهش داده و یا غذاهای دیگری را جایگزین کنید.

از اپلیکیشن‌های لاغری استفاده کنید

از اپلیکیشن‌های موبایل استفاده کنید

لیزا دورانت یکی از وبلاگ‌نویسانی است که در زمینه لاغری می‌نویسد. او می‌گوید که نگرشی متفاوت از افراد لاغر نسبت به مواد غذایی و مقدار آن‌ها دارد. او برای تمرکز بر روی رابطه‌اش با غذا از اپلیکیشن موبایل My Fitness Pal استفاده کرده است.

شما با استفاده از این برنامه می‌توانید مواد غذایی که مصرف می‌کنید و مقدار آن‌ها را پیگیری و کنترل کنید. این برنامه به لیزا کمک کرده تا بتواند با خودش صادق باشد. او برای توسعه پیشرفت خود اهدافی را در زمینه کاهش وزن و فیتنس نیز معین کرده است. لیزا می‌گوید که بدون کمک این اپلیکیشن نمی‌توانسته به نتایج مطلوب خود دست پیدا کند.

برنامه‌ای را برای جایگزینی غذاها ترتیب دهید

برنامه‌ای را برای جایگزینی غذاها ترتیب دهید

در صورتی که تحت نظر یک متخصص حرفه‌ای لاغری باشید او حتماً از شما خواهد خواست تا روزی فقط یک وعده غذایی میل کرده و شِیک‌ها، سوپ‌ها و مکمل‌ها را جایگزین وعده‌های غذایی دیگر کنید. اگر این برنامه را به طور منظم و پیگیر دنبال کنید پس از 6 ماه الی 1 سال با نتایجی شگفت‌انگیز مواجه خواهید شد.

یخچال خود را سر و سامان دهید!

یخچال خود را سر و سامان دهید!

بهتر است هرگونه شیرینی و تنقلات را از دید، ذهن و کلام خود پاک کنید و خانه را از آن‌ها پاکسازی نمایید. به جای آن باید قفسه‌های یخچال و آشپزخانه را پُر از غذاهای سالم و مغذی کنید تا بیشتر در دسترس و دیدتان باشند. به جای قرار دادن سبزیجات و میوه‌های تازه در کشوی یخچال آن‌ها را در قفسه‌ها قرار دهید تا به محض باز کردن در یخچال در دید باشند.

هوشمندانه خرید کنید

هوشمندانه خرید کنید

برای وعده‌های غذایی خود برنامه داشته باشید و آن‌ها را به شانس واگذار نکنید! داشتن مواد غذایی لازم در خانه باعث می‌شود که برای بیرون غذا خوردن وسوسه نشوید. به غذاهایی فکر کنید که برای پختن در خانه مناسب باشند. حتی اگر خودتان به تنهایی آشپزی می‌کنید، سعی کنید تا با همفکری اعضای خانواده لیستی از مواد غذایی تهیه نمایید.

عضو یک گروه لاغری شوید

عضو یک گروه لاغری شوید

پشتیبانی شدن توسط یک گروه، کاهش وزن را برایتان آسان‌تر خواهد کرد. با عضویت در گروهی که همه افراد در آن اهدافی یکسان دارند، چشم‌اندازی وسیع‌تر کسب کرده و تشویق‌ها، ترفندها و کمی رقابت باعث می‌شود تا انگیزه بیشتری پیدا کنید.

دورانت کسی است که با عضویت در گروه Weight Watchers توانسته 52 کیلو وزن کم کند. ملاقات‌های شخصی، شرکت در تالارهای گفتگوی آنلاین، شبکه‌های اجتماعی و وجود رهبری خارق‌العاده همگی به دورانت کمک کردند تا بتواند به اهداف خود در زمینه کاهش وزن دست پیدا کند. پشتیبانی از سوی خانواده و دوستان نیز بسیار برای او موثر بوده است.

منتقد درونی خود را به کار گیرید!

منتقد درونی خود را به کار گیرید!

زمانی که از خط خارج می‌شوید و ناپرهیزی می‌کنید، سخت است که خودتان را ببخشید. حالا این صدای درونی مانند دوستی است که از شما ناراحت شده است؛ پس نامه‌ای به او بنویسید و با صدای بلند آن را بخوانید. این کار شما را از صدای سرزنش‌گر درون‌تان خلاص کرده و برایتان دلگرمی ایجاد می‌کند.

فیزیوتراپی را امتحان کنید

فیزیوتراپی را امتحان کنید

با فیزیوتراپی یاد می‌گیرید که چگونه دوباره با بدن خود ارتباط بر قرار کنید. متخصص فیزیوتراپی با افرادی کار می‌کند که مشکلات پزشکی داشته و برای انجام فعالیت‌های حرکتی روزمره خود دچار مشکل هستند. متخصص فیزیوتراپی می‌تواند شما را تبدیل به یک مربی شخصی برای خودتان کند. درمانگر برنامه‌ای را متخص شما طراحی کرده و از طریق آن تعادل، قدرت و محدوده حرکتی شما را تقویت می‌کند. فیزیوتراپی به کاهش درد مفاصل نیز کمک می‌کند.

عضلات خود را تقویت کنید

عضلات خود را تقویت کنید

شاید متوجه نشده باشید، اما همین اضافه وزنی که دارید باعث می‌شود تا عضلات در فعالیت‌های روزانه ساخته و تقویت شوند. همانطور که به دنبال آب کردن چربی‌های اضافه شکم هستید باید عضلات خود را هم حفظ کنید، زیرا آن‌ها هستند که چربی و کالری را می‌سوزانند. اما اگر از عضلات خود استفاده نکنید تحلیل رفته و ضعیف می‌شوند.

میرا راسموسن که یک فیزیولوژیست ورزشی است حرکات اسکوات به دیوار و استفاده از توپ بدنسازی را برای هم‌تراز کردن بدن توصیه می‌کند. این حرکات باعث می‌شوند تا اکثر عضلات عمده پایین تنه کار کنند.

شنا کنید

شنا کنید

شنا یک ورزش کامل است که به وسیله آن می‌توان کالری زیادی سوزاند. هنگام شنا بدن بر روی آب می‌ماند بنابراین هیچ فشاری بر روی مفاصل وارد نمی‌گردد. با انجام شنا در واقع با یک تیر دو نشان می‌زنید چراکه هم ورزشی هوازی است و هم باعث ساخت عضلات می‌شود.

دستاوردهای خود را مورد بررسی قرار دهید

دستاوردهای خود را مورد بررسی قرار دهید

صرفنظر از آنچه اعداد و ارقام می‌گویند، هنوز هم ممکن است بدن‌تان در راستای خوبی تغییر کند. همواره دستاوردهایی را که از کم کردن وزن کسب کرده‌اید به خود یادآوری کنید. آیا لباس‌ها برایتان گشادتر شده؟ وضعیت فشار خون‌تان بهبود یافته؟ اگر مبتلا به دیابت هستید، آیا میزان قند خون‌تان بهبود یافته؟ آیا می‌توانید بیشتر ورزش کنید؟ می‌توانید برای این پیشرفت‌ها به خود جایزه بدهید و دستاوردهای خود را جشن بگیرید. این کار بسیار در روحیه شما موثر خواهد بود.

بررسی آپنه (تنگی نفس در خواب)

بررسی آپنه (تنگی نفس در خواب)

ممکن است خواب‌تان آنطور که فکر می‌کنید خوب نیست. آپنه که موجب اختلال تنفسی در خواب می‌شود معمولاً در افراد چاق مشاهده می‌شود. این عارضه می‌تواند خواب شما را مختل کند. مطالعات نشان می‌دهند کمبود خواب باعث تغییر هورمون‌هایی می‌شود که گرسنگی را کنترل می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود که برای تشخیص و درمان این عارضه به دکتر مراجعه کنید.

مصرف داروهای لاغری

مصرف داروهای لاغری

زمانی که 5% الی 10% وزن خود را کاهش دهید بدن در برابر کاهش وزن بیشتر مقاومت می‌کند. یعنی هورمون‌ها دیگر  سیگنال‌های فرمان سیری را به مغز ارسال نمی‌کنند، در نتیجه احساس گرسنگی همچنان باقی می‌ماند. به همین دلیل در این دوره از داروهای لاغری استفاده می‌شود تا احساس کاذب گرسنگی برطرف شود. زمانی که به این مرحله رسیدید با دکتر خود در مورد مصرف داروی لاغری یا داروهایی که به ادامه روند کاهش وزن کمک می‌کنند، مشورت کنید.

زود دلسرد نشوید

زود دلسرد نشوید

گاهی اوقات هر کاری که می‌کنید وزن‌تان هیچ تغییری نمی‌کند. به شکست فکر نکنید. همین که وزن‌تان افزایش پیدا نمی‌کند باید موجب بالا رفتن اعتماد به نفس‌تان شود. خود همین امر یک پیروزی محسوب می‌شود. اگر تا 3 ماه هیچ تغییری مشاهده نکردید، پس باید در برنامه رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود تجدید نظر کنید.

عمل لاغری

عمل لاغری

عمل لاغری نتایجی دائمی را برای شما در بر خواهد داشت و باعث می‌شود تا سلامتی دوباره خود را باز یابید. برخی افراد زمان زیادی از عمر خود را صرف امتحان رژیم‌های غذایی مختلف می‌کنند، اما نهایتاً نمی‌توانند نتایجی را که انتظار دارند دریافت کنند.

به دنبال بهترین خدمات تناسب اندام هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

اما با انجام عمل لاغری (مثل عمل بای پس معده) می‌توان به نتایجی مطلوب دست پیدا کرد. میشل ویکاری یکی از افرادی است که با انجام این عمل توانسته 70 کیلو وزن خود را کم کند. با این کار بسیاری از مشکلات و بیماری‌های او مانند فشار خون بالا و رفلاکس معده رفع شده‌اند.