روش های برجسته کردن لب به صورت خانگی کدامند؟ حجیم کردن لب را چگونه می توان انجام داد؟ برجسته بودن لب چه تاثیری در آرایش لب دارد؟ در ادامه ی مطلب برای تمامی این سوالات پاسخ های مناسبی داریم. همه ی بانوان تمایل دارند تا لب هایی زیبا و حجیم داشته باشند. همین امر سبب شده است امروزه بسیاری از روش های پزشکی مانند تزریق ژل لب  برای برجسته کردن و حجیم کردن لب باب شوند. ما در این مقاله قصد داریم روش هایی آسان و راحت را به شما آموزش دهیم که بتوانید با استفاده از آن ها لب هایی حجیم، برجسته و زیبا داشته باشید. با ما همراه باشید.

روش های خانگی برای برجسته کردن لب

روش های خانگی برای برجسته کردن لب

 • لب های خود را لایه برداری کنید. یکی از روش های خانگی مفید برای برجسته کردن لب ها این است که شما با استفاده از یک لایه بردار لب، هر سه روز یک بار لب های خود را لایه برداری کنید. برای این کار می توانید از لایه بردار های لب موجود در بازار استفاده کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از عسل، شکر و وازلین یک اسکراب لب طبیعی تهیه کنید. اسکراب لب را به مدت 10 دقیقه روی لب ها بمالید و سپس با آب ولرم بشویید. این کار سبب می شود سلول های مرده لب از بین بروند.
 • اگر می خواهید لب های نرم و پنبه ای داشته باشید، داشتن یک چای کیسه ای کفایت می کند. تنها کافی است یک چای کیسه ای را در آب داغ گذاشته و بعد آن را بیرون بیاورید تا از حرارت آن کاسته شود. حال می توانید چای را 3 دقیقه روی لب های خود قرار دهید و معجزه ی آن را ببینید.
 • اگر می خواهید آرایش لب انجام دهید بهترین کار برای برجسته کردن لب این است که ابتدا با استفاده از یک کانسیلر کرم رنگ بالای لب خود را روشن کنید. این کار را به نحوی انجام دهید که خط لب شما مشخص نباشد. حال می توانید با استفاده از یک مداد لب یا خط لب، لب بالایی خود را آرایش کنید. توجه کنید این کار سبب می شود لب های شما قرینه سازی شوند. سپس درون خطوط را بک یک رژ لب مناسب پر کنید. این یک ترفند عالی برای حجیم کردن و قرینه سازی لب ها است.
 • شما می توانید اندکی شکر قهوه ای و اندکی آب را با یکدیگر مخلوط کنید تا یک اسکراب لب فوق العاده داشته باشید. حال این اسکراب را  به صورت دورانی به مدت 5 دقیقه روی لب های خود ماساژ دهید. لب های شما به طرز شگفت آوری حجیم خواهند شد.
 • اگر می خواهید لب هایی سالم و زیبا داشته باشید، روزانه به اندازی کافی آب بنوشید. آب سپس می شود لب های شما خشک نشوند.

برجسته کردن لب ها براحتی در خانه

برجسته کردن لب ها با چند روش ساده خانگی

 • اگر می خواهید لب هایی حجیم و برجسته داشته باشید، یکی از روش های مفید برای برجسته کردن لب استفاده از اسانس فلفل قرمز است. کافی است کمی از این اسانس را با نرم کننده ی لب خود مخلوط کنید و آن را روی لب های خود بمالید.
 • استفاده از موم عسل یکی دیگر از روش های مفید برای حجیم کردن لب ها است. موم عسل ماده ای است که همیشه در دسترس می باشد. شما می توانید موم عسل را قبل از خواب روی لب ها بمالید و سپس صبح که بیدار شدید آن را بشویید. این روش معجزه می کند.
 • استفاده از قالب یخ یک روش بسیار مفید برای ماساژ لب ها است. این کار سبب می شود سلول های لب تازه شوند. برای این کار تنها کافی است یک قالب یخ کوچک را هر روز به مدت 2  دقیقه روی لب های خود ماساژ دهید.
 • استفاده از کپسول ویتامین E یک روش بسیار مفید برای زیبا کردن و برجسته کردن لب است. شما می توانید کپسول ویتامین E را از داروخانه تهیه کنید. سپس این کپسول را با استفاده از یک سوزن تمیز سوراخ کنید و مواد درون آن را روی لب بمالید. بهتر است این کار را شب قبل از خواب انجام دهید. مراقب باشید مواد درون کپسول روی زمین نریزد. شب قبل از خواب مواد درون کپسول ویتامین E را روی لب های خود بمالید و سپس هنگامی که بیدار شدید آن را بشویید. این کار معجزه می کند و موجب می شود شما لب های نرم، سالم، شاداب و زیبا داشته باشید.

چند تمرین ورزشی برای برجسته کردن لب

چند تمرین ورزشی برای برجسته کردن لب

 • در تمرین اول برای برجسته کردن لب ،کافی است ابتدا لب های خود را محکم روی یکدیگر فشار دهید. سپس در همین حالت لب های خود را به سمت راست بکشید. تا عدد 15 بشمرید و سپس لب ها را به سمت چپ بکشید. این تمرین را 15 مرتبه تکرار کنید.
 • در روش دیگر برای حجیم کردن لب یا برجسته کردن لب، می توانید لب های خود را به فرم بوسه در بیاورید. حال در همین حالت لب های خود را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید و سپس خلاف جهت بچرخانید. این کار را 10 مرتبه انجام دهید.
 • لب های خود را بسته نگه دارید. حال تا جایی که لب های شما کشش دارند، لبخند بزنید. سپس لب ها به مدت 5 ثانیه در این حالت نگه دارید و بعد آن ها را تا جایی که امکان دارد، جمع کنید. دوباره لب ها به مدت 5 ثانیه در این حالت نگه داشته و سپس همان عمل قبل را تکرار کنید. این روش را می توانید روزانه 15 مرتبه انجام دهید.
 • برای برجسته کردن لب ها و داشتن لب هایی برجسته و زیبا، ماساژ دادن لب ها را فراموش نکنید. همان طور که می دانید یکی از شعارهای اصلی ورزش کردن این است که اگر می خواهید روی عضوی از بدن خود تغییرات انجام دهید، بهتر است آن را درگیر حرکات ورزشی کنید. بهتر است شب ها قبل از خوابیدن لب های خود را به صورت دورانی ماساژ دهید. برای این کار می توانید لب ها را در حالت عادی قرار داده و سپس یک لایه نرم کننده لب روی لب ها بمالید. حال با استفاده از انگشت اشاره ی خود لب ها را آرامی ماساژ دهید. این کار سبب حجیم شدن لب ها می شود.