لیفت صورت با نخ یک روش مدرن و کم تهاجمی برای جوان سازی پوست می باشد. تا چند سال پیش تنها راه درمان افتادگی پوست صورت جراحی لیفت صورت بود که یک جراحی دشوار با دوره نقاهت طولانی است. جراحی لیفت اگر چه میتواند نتایج درمانی مطلوبی داشته باشد اما هزینه و خطرات بالایی دارد و از طرفی بسیاری از افراد شرایط جراحی را نداشته یا تمایل به زیر تیغ رفتن ندارند. لیفت صورت با نخ جایگزین مناسب برای جراحی بوده و هزینه و خطرات جراحی را ندارد. در این روش از نخ های بخیه یا جذبی برای بالا بردن پوست استفاده می شود. لیفت صورت با نخ باعث بالا کشیدن پوست و جوان سازی آن میشود و با تحریک تولید کلاژن فرآیند پیر شدن پوست را به تاخیر می اندازد.

در این روش هیچ برشی روی پوست ایجاد نمی شود و پزشک متخصص طی تغییراتی پوست را بالا کشیده تا سفت شود. در واقع به جای ایجاد برش در پوست با استفاده از نخ بخیه پوست را جمع و سفت میکند تا حالت افتادگی نداشته باشد تا یک پوست جوان و زیبا بدون جراحی داشته باشیم. نخ های کار شده زیر پوست باعث تحریک ترمیم پوست شده و باعث می شوند مناطقی که درمان شده کلاژن تولید کنند. کلاژن از عوامل جوانی پوست می باشد.

این پروتئین کاربرد های زیادی برای پوست دارد. با افزایش سن کلاژن سازی پوست کاهش یافته و تقریبا متوقف شده و به مرور زمان پوست پیر می شود. لیفت صورت با نخ با تحریک تولید کلاژن جلوی این پیری را گرفته و آن را به تاخیر می اندازد. کاهش حجم پوست از مهم ترین علل پیری آن است زیرا با افزایش سن کلاژن سازی کاهش قابل توجهی پیدا میکند و حجم و قدرت پوست کم می شود.

انواع نخ های مورد استفاده برای لیفت صورت با نخ

انواع نخ های مورد استفاده برای لیفت صورت با نخ

کسانی که لیفت صورت با نخ را انجام میدهند به مرور زمان متوجه سفتی پوست و افزایش حجم آن خواهند شد. تا زمانی که نخ ها در صورت باشند این فرایند ترمیمی فعال خواهد بود. نخ های استفاده شده در این روش درمانی به حدی ظریف هستند که فرد دچار ناراحتی نخواهد شد و دردی حس نمیکند. ضخامت نخ ها به اندازه یک تار مو می باشد. نخ ها از فلزات گران قیمت مانند پلاتینیوم، طلا یا فیبر های سنتزی هستند. به طور کلی سه نوع نخ برای لیفت وجود دارد که شامل نخ های جذبی، نخ های غیر قابل جذب و نخ های ترکیبی هستند.

نخ های جذبی از مواد زیست تخریب پذیر ساخته شده اند و پس از مدتی جذب بدن میشوند. نخ ها پس از جذب نیز اثرات ماندگاری دارند. نخ های غیر قابل جذب از طلا یا فیبر های سنتزی هستند که تا آخر عمر زیر پوست باقی میمانند و بیشتر برای مشکلات حاد پوست استفاده میشوند. نخ های ترکیبی بخشی از آن ها قابل جذب و بخشی دیگر غیر قابل جذب میباشد. این نوع نخ ها جذب پوست میشوند ولی بخش هایی از آن همیشه در زیر پوست باقی مانده و جذب نمی شوند.

مزایا و معایب لیفت صورت با نخ

مزایا و معایب لیفت صورت با نخ

نتایج درمانی و زیبایی لیفت صورت با نخ به صورت طبیعی است و در عین حال یک روش کم تهاجمی با ایمنی بالا میباشد. در این روش میتوان برای نواحی حساس صورت مانند ابرو و پلک نیز استفاده کرد. تمام نشانه های انجام لیفت طی یک دوره ده روزه کوتاه به طور کامل از بین میرود. این روش در مقایسه با جراحی لیفت هزینه کمتر و مناسب تری دارد. این تفاوت چشمگیر باعث شده تا لیفت با نخ محبوبیت بیشتری داشته باشد. اگر بخواهیم معایب این روش را بررسی کنیم باید بگوییم که در این روش امکان تغییرات بسیار اساسی و گسترده وجود ندارد.

این روش بیشتر برای افراد جوانتر توصیه میشود. چون در جراحی عضلات پوست و لیگامان ها دچار تغییرات عمده می شوند که این کار با نخ امکان پذیر نمی باشد. میزان ماندگاری لیفت صورت با نخ 1 تا 2 سال بوده ولی جراحی ها ماندگاری بیشتری دارند. لیفت صورت با نخ برای افرادی که سن بالایی دارند ماندگاری کمتری دارد و برای افرادی که پوستشان به شدت پیر شده باشد اثرات ماندگاری این روش ممکن است کمتر از 6 ماه باشد. این روش پون بر مبنای تحریک کلاژن سازی پوست برقرار است و در افراد مسن این پروتئین به میزان کمتری تولید می شود در نتیجه استفاده از این روش برای افراد جوان فقط توصیه می شود.

بهترین مرکز برای لیفت صورت با نخ

بهترین مرکز برای لیفت صورت با نخ

تمام نتایج درمانی و زیبایی به تخصص و تجربه پزشک شما بستگی دارد. شرایط و محیط درمان و تجهیزات مورد استفاده از دیگر فاکتور های تعیین کننده در کیفیت درمان هستند. کلینیک تخصصی پزشکی رخ آرا با بهره گیری از برترین متخصصین منطقه و متبحر در جراحی های زیبایی در کنار مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی مدرن، همگی دست به دست هم داده اند تا این کلینیک به یک قطب بزرگ زیبایی تبدیل شود و افراد زیادی از خدمات درمان و زیبایی این مجموعه استفاده کنند. این مجموعه همواره کیفیت درمان، سلامت، زیبایی و رضایت مشتری را در صدر امور خود قرار داده و در تلاش است تا با برترین خدمات درمان و زیبایی بتواند لحظاتی زیبا و شادی آفرینی را برای شما رقم بزند.