آیا امکان برگشت موهای زائد بعد از لیزر وجود دارد؟ آیا بعد از لیزر موهای زائد ، موها دوباره رشد می کنند؟ پاسخ این سوال کمی پیچیده است. میزان موفقیت به عوامل مختلفی بستگی دارد و هیچ دو نفری نمی توانند انتظار نتایج یکسان را داشته باشند.

این بدان معنا نیست که لیزر برای از بین بردن مو برای شما مناسب نیست. در واقع برگشت موهای زائد بعد از لیزر ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. در ادامه ی مطلب قصد داریم امکان این مسئله را با هم مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

برگشت موهای زائد بعد از لیزر: چرخه رشد طبیعی مو

چرخه رشد طبیعی مو و برگشت موهای زائد بعد از لیزر

در رابطه با برگشت موهای زائد بعد از لیزر اول از همه لازم است بدانید، شما باید درک کنید که موهای شما یک چرخه رشد دارند که تحت تأثیر لیزر درمانی نیست. این چرخه رشد مو دارای دو مرحله اصلی است. آناژن و کاتاژن. آناژن مرحله رشد است و زمان مناسب برای انجام لیزر است. از طرف دیگر ، مرحله خاموش کاتاژن یا همان مرحله ی مو قبل از ریزش طبیعی آن است.

متخصصان انجام لیزر فقط فولیکول های مو را مجبور به سست شدن می کند. در واقع آن ها فولیکول مو را از بین نمی برد. و این دلیل اصلی بازگشت مو پس از لیزر موهای زائد است. سرعت رویش مجدد مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

بنابراین می توانیم بگوییم یکی از مهم ترین دلایلی که سبب رشد مجدد مو بعد از لیزر می باشد، همین چرخه رشد طبیعی مو است. سرعت رشد موهای زائد در بدن هر فردی ممکن است متفاوت باشد.

برگشت موهای زائد بعد از لیزر: ویتامین های مو

ویتامین های مو و برگشت موهای زائد بعد از لیزر

در رابطه با برگشت موهای زائد بعد از لیزر لازم است بدانید اگر شروع به مصرف ویتامین ها برای داشتن موهای سالم و قوی تر کرده اید، مطمئن باشید که از نتیجه کار بیش از حد راضی هستید. تنها چیزی که وجود دارد این است که این ویتامین ها باعث رشد موهای شما در سراسر بدن می شوند و نه تنها روی سر شما.

این بدان معنا نیست که مکمل ها و لیزر درمانی روی یکدیگر تاثیر ندارند، اما باید به خاطر داشته باشید که اگر هزینه یک بسته لیزر را پرداخت کرده اید و همچنین مکمل های رشد مو مصرف می کنید. بنابراین ممکن است به چند جلسه اضافی نیاز داشته باشید. بنابراین اگر قصد دارید برای لیزر موهای زائد بدن خود اقدام کنید بهتر است از مصرف مکمل ها و سایر ویتامین هایی که به رشد موهای شما کمک می کنند، خودداری کنید.

برگشت موهای زائد بعد از لیزر: بارداری

بارداری و برگشت موهای زائد بعد از لیزر

در رابطه با برگشت موهای زائد بعد از لیزر لازم است بدانید در دوران بارداری، هورمون های بدن شما تغییر می کنند. یکی از هورمون هایی که در تمام دوران بارداری افزایش می یابد، آندروژن است. این هورمون در محلی که مو روی بدن رشد می کند، تغییر می کند. این امر سبب می شود گاهی در مکان های غیر منتظره ای موهای زائد ظاهر شوند که قبلا در آن مکان ها هرگز رشد نکرده اند، مانند نوک سینه ها یا شکم.

افزایش میزان هورمون دیگر یعنی استروژن نیز سرعت رشد مو را افزایش می دهد. در دوران بارداری ممکن است متوجه شوید که موهای زائد بدن شما ضخیم تر هستند. بافت و رنگ موهای زائد نیز می توانند تغییر کنند. علاوه بر این هورمون و تغییرات هورمونی که در دوران بارداری رخ می دهد، ویتامین هایی که در دوران بارداری مصرف می کنید نیز بر روی رشد مو در بدن شما تاثیر می گذارند.

برگشت موهای زائد بعد از لیزر: یائسگی

یائسگی و برگشت موهای زائد بعد از لیزر

در رابطه با برگشت موهای زائد بعد از لیزر لازم است بدانید در دوران یائسگی، بدن شما شاهد تغییرات عظیم هورمونی است. یعنی هنگامی که یک خانم یائسه می شود هورمون های بدن وی دچار تغییرات زیادی می شوند. در بسیاری از موارد یکی از دلایل اصلی رشد مجدد موهای زائد بعد از لیزر درمانی، همین یائسگی است. همچنین زنانی که از درمان جایگزینی هورمون (HRT) استفاده می کنند، که درمانی برای تسکین علائم یائسگی است، ممکن است پس از لیزر متوجه رویش مجدد مو در بدن خود شوند.

بنابراین اگر بعد از یائسگی موهای زائد بدن شما دوباره رشد کردند جای نگرانی وجود ندارد و می توانید با مشورت با یک متخصص این روند رشد را تحت کنترل بگیرید.

برگشت موهای زائد بعد از لیزر: اضافه وزن

اضافه وزن و برگشت موهای زائد بعد از لیزر

در رابطه با برگشت موهای زائد بعد از لیزر لازم است بدانید اضافه وزن می تواند به دلیل نحوه تولید و پردازش هورمون های بدن هنگام اضافه وزن،  نقش زیادی در سرعت رشد مو داشته باشد. به عنوان مثال استروژن ها می توانند در رسوبات چربی محیطی تولید شوند. این هورمون های اضافی، با برهم زدن تعادل در واقع می توانند باعث تولید تستوسترون بیشتر و در نتیجه رشد مو شوند. بنابراین اگر قصد دارید موهای زائد بدن شما بعد از لیزر درمانی رشد مجدد نداشته باشند، بهتر است وزن خود را به صورت مداوم کنترل کنید.

برگشت موهای زائد بعد از لیزر: استرس

استرس و برگشت موهای زائد بعد از لیزر

در رابطه با برگشت موهای زائد بعد از لیزر لازم است بدانید استرس شدید یا طولانی مدت عامل مهم دیگری در رشد موهای صورت است که اکنون مورد تایید علمی نیز است. همانطور که استرس و در نتیجه افزایش تستوسترون می تواند باعث آکنه شود، رشد مو را نیز تحریک می کند.

بنابراین اگر به تازگی برای لیزر درمانی موهای زائد بدن خود اقدام کرده اید، بهتر است تا می توانید در آرامش باشید و از استرس دوری کنید. این امر سبب می شود رشد مجدد موهای زائد بدن شما کمتر رخ دهد.