خندیدن برای سلامتی دل و روح مفید است و می‌‌تواند بازتاب یک زندگی شاد و سالم باشد. اما متاسفانه این خندیدن‌ها در طول سالیان موجب به وجود آمدن خط خنده می‌شوند. اگر از به وجود آمدن این خطوط و چروک‌ها ناراحت هستید می‌توانید با استفاده از روش‌های غیرجراحی مانند تزریق ژل خط خنده ظاهر آن‌ها را بهبود بخشید. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

درمان خطوط میان بینی و لب

پیش از توضیح در مورد نحوه درمان بگذارید تا اطلاعاتی را در مورد چگونگی به وجود آمدن این خطوط در اختیار شما قرار دهیم. خطوط میان بینی و لب خطوطی هستند که از گوشه‌های بیرونی بینی تا گوشه‌های بیرونی دهان امتداد می‌یابند. خطوط ماریونت خطوطی هستند که از گوشه بیرونی دهان تا خط فک و در دو طرف چانه ایجاد می‌شوند. علل به وجود آمدن هر دوی این خطوط از این قرارند:

  • تکرار زیاد حالات چهره
  • کاهش تولید کلاژن و الاستین
  • کاهش تولید چربی در صورت که به دلیل بالا رفتن سن می‌باشد

با درمان‌های حرفه‌ای و صحیح می‌توان حجم از دست رفته صورت را باز گردانده، سلامتی پوست را بهبود بخشیده و خط خنده و خطوط ماریونت را کاهش داد.

بهترین فیلرها برای درمان خط خنده و خطوط ماریونت

بهترین فیلرها برای درمان خط خنده و خطوط ماریونت

تزریق فیلرهای پوستی بهترین درمان برای خطوط اطراف دهان است. فیلرهای موادی ژل مانند هستند که با تزریق آن‌ها به صورت می‌توان حجم از دست رفته صورت را بازیابی کرده، تولید کلاژن را بیشتر کرده و باعث جذب رطوبت به ناحیه تحت درمان شد. با تزریق ژل می‌توان خطوط و چین و چروک‌های صورت را پُر کرده و بافت و انعطاف‌پذیری پوست را بهبود بخشید.

دکتر ابتدا پوست و ناحیه مورد نظر را مورد بررسی قرار می‌دهد و از فیلری مناسب یا ترکیبی از فیلرها برای درمان استفاده می‌کند.

با استفاده از تزریق ژل یا تزریق فیلرهای پوستی می‌توان خط خنده، خطوط میان بینی و لب و خطوط ماریونت را پُر کرد. دکتر ابتدا پوست و ناحیه مورد نظر را مورد بررسی قرار می‌دهد و از فیلری مناسب یا ترکیبی از فیلرها برای درمان استفاده می‌کند. انتخاب فیلرها به میزان عمیق بودن خطوط و چین و چروک‌ها، نتایج مورد انتظار شما، سوابق پزشکی شما و عوامل دیگری بستگی دارد. برخی از فیلرهایی که برای درمان خط خنده و چین و چروک‌های دیگر صورت استفاده می‌شوند عبارتند از:

فیلرهای مخصوص تزریق ژل خط خنده

فیلرهای مخصوص تزریق ژل خط خنده

ژوویدرم اولترا و اولترا پلاس

ژوویدرم اولترا و اولترا پلاس

ممکن است این فیلرها برای تزریق به لب‌ها و گونه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد اما باید بدانید که کاربرد اولیه آن‌ها پُر کردن خط خنده و خطوط ماریونت است. ژوویدرم اولترا برای درمان خطوط و چین و چروک‌های متوسط و معمولی و ژوویدرم اولترا پلاس برای خطوط عمیق‌تر طراحی شده است. ترکیب فعال هر دوی این فیلرها اسید هیالورونیک (HA) می‌باشد. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و هنگامی که با آب پیوند بر قرار می‌کند به پوست حجم داده و باعث جوان‌تر شدن آن می‌گردد. با بالا رفتن سن میزان تولید اسید هیالورنیک در بدن کاهش می‌یابد. با تزریق ژل خط خنده، این ماده دوباره وارد پوست شده و نتایجی فوری و بلند مدت را در پی خواهد داشت.

رستیلن ریفاین و دیفاین

رستیلن ریفاین و دیفاین

این دو فیلر حاوی اسید هیالورونیک هم دارای انعطاف‌پذیری بالایی هستند. از این دو فیلر برای درمان خطوط ثابت و متحرک اطراف دهان استفاده می‌شود. درجه غلظت و ماندگاری این دو فیلر متفاوت است و به وسیله آن‌ها می‌توان خطوط و چین و چروک‌های خفیف و شدید را درمان کرد.

ژوویدرم والور

ژوویدرم والور

می‌‌توان برای درمان خطوط ماریونت سطحی از این فیلر استفاده کرد. این فیلر سبک و رقیق به ما اجازه می‌دهد تا بدون غیرطبیعی شدن صورت، خطوط بسیار کم عمق و سطحی را پُر کنیم.

اسکالپترا

اسکالپترا

این فیلر بر خلاف ژوویدرم و رستیلن یک فیلر اسید هیالورونیک نیست. ترکیب فعال اسکالپترا اسید پلی ال لاکتیک است. تزریق این ژل به خطوط میان بینی و لب موجب تحریک تولید کلاژن شده و نتایج حاصل از آن به تدریج نمایان می‌شود. نتایج حاصل از تزریق این فیلر ماندگاری بیشتری دارد، گرچه که اسکالپترا اغلب اولین قدم است. برخی افراد پس از تزریق اسکالپترا که باعث رشد تولید کلاژن می‌شود، فیلرهای اسید هیالورونیک را تزریق می‌کنند تا به حجم دلخواه خود در ناحیه مورد نظر دست پیدا کنند.

تزریق ژل گونه هم می‌تواند به بهبود خط خنده کمک کند. فیلرهایی که در بالا ذکر شد تنها بخش کوچکی از فیلرهایی است که ما برای درمان خط خنده و خطوط ماریونت از آن‌ها استفاده می‌کنیم و فیلرهای بسیار دیگری برای درمان این نواحی از صورت وجود دارند.

تزریق ژل گونه علاوه بر کاهش خط خنده، ظاهری زیباتر و حجیم‌تر به گونه‌ها می‌دهد.

به جای اینکه بخواهیم این خطوط را به طور مستقیم درمان کنیم می‌توانیم با تزریق ژل به گونه‌ها افتادگی پوست را برطرف کنیم، این کار موجب لیفت پوست و از بین رفتن خط خنده می‌شود. رستیلن لیفت و ژوویدرم ولوما گزینه‌های خوبی برای این کار هستند. تزریق ژل گونه علاوه بر کاهش خط خنده، ظاهری زیباتر و حجیم‌تر به گونه‌ها می‌دهد.

تزریق ژل گونه

انتخاب نوع فیلر و محل تزریق آن به آناتومی صورت شما بستگی دارد. دکتر در طول جلسه مشاوره صورت شما را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهد. این کار به درک بهتر آناتومی صورت کمک زیادی می‌کند. دکتر پس از بررسی‌های لازم فیلر مناسب برای درمان خط خنده و خطوط ماریونت را مشخص می‌کند.

میکرونیدلینگ، درمان القاء کلاژن

میکرونیدلینگ، درمان القاء کلاژن

تزریق ژل خط خنده تنها راه درمان این خطوط و چین و چروک‌ها نیست. اگر خطوط مورد نظر شما نسبتاً سطحی و کم عمق هستند می‌توانید با انجام میکرونیدلینگ به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. در میکرونیدلینگ سطح پوست با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی سوراخ می‌شود. این کار موجب تحریک فرآیند شفابخشی طبیعی بدن می‌شود. بدن در این وضعیت کلاژن را به نواحی که پوست سوراخ شده است ارسال می‌کند. این کلاژن فقط به شفابخشی سوراخ‌های ایجاد شده در پوست نمی‌پردازد بلکه ساختار طبیعی زیر پوست را بازیابی کرده، به آن حجم داده و ظاهری جوان‌‍تر برای پوست ایجاد می‌کند. پس از چند جلسه درمانی پوست سلامت بیشتری یافته و شفاف‌تر و شاداب‌تر می‌شود.