مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تجربه فراوانی در زمینه کاشت مو و ریش و عمل‌های مشابه دارد. در این مقاله یکی از بهترین روش‌های کاشت مو با نام استخراج واحد فولیکولار (FUE) را معرفی خواهیم کرد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

کلیت فرآیند کاشت مو به روش FUE بدین شکل است که دکتر طی آن واحدهای فولیکولار (فولیکول مو) را با کمک سوزنی مخصوص استخراج می‌کند. در کاشت مو سوئدی هیچ‌گونه تیغ جراحی استفاده نمی‌شود. هر واحد فولیکولی استخراج شده از ناحیه اهداء شامل 1 الی 4 تار مو است. پیش از عمل ناحیه‌ای که قرار است فولیکول‌های مو از آنجا برداشته شوند (ناحیه اهداء)، شِیو می‌شود. معمولاً موها از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند چون این ناحیه کمتر تحت تاثیر ریزش مو است. کاشت مو به روش FUE تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و فولیکول‌های مو به طور همزمان در نواحی که دچار طاسی یا ریزش مو هستند کاشته می‌شوند.

مزایای کاشت مو به روش FUE

مزایای کاشت مو به روش FUE

  • حفره‌های کوچکی که در اثر استخراج فولیکول‌های مو بر جای می‌ماند ظرف یک هفته بهبود یافته و اِسکاری بر جای نمی‌ماند. با استفاده از روش FUE می‌توان 3500 الی 9000 فولیکول مو را در یک روز کاشت.
  • از آنجایی که این روش باعث بروز هیچ خونریزی، بی‌حسی یا اِسکاری نمی‌شود نیازی به ایجاد وقفه در بین درمان نیست، در صورتی که روش‌های قدیمی و مرسوم نیاز به این وقفه زمانی دارند.
  • اگر ناحیه اهداء در سر دارای موهای کافی نباشد می‌توان فولیکول‌های مو را از نواحی دیگر بدن مانند سینه، کمر، شکم، پاها و… استخراج کرده و در سر کاشت. بنابراین نیازی نیست که حتماً بر روی سر خود موهای زیادی داشته باشید تا کاندید خوبی برای کاشت مو FUE محسوب شوید.

زمانی که روش FUE بر روی خانم‌ها انجام می‌شود، موی پشت سرشان شِیو می‌شود تا ناحیه اهداء کاملاً دیده شود. سپس فولیکول‌های مو تک به تک استخراج می‌شوند. از آنجایی که همیشه نمی‌توان همه موی خانم‌ها را شِیو کرد به همین دلیل ممکن است نتوان به اندازه آقایان برایشان مو کاشت.

کاندیدای کاشت مو به روش FUE

کاندیدای کاشت مو به روش FUE

اکثر خانم‌ها و آقایانی که از ریزش مو یا طاسی ارثی رنج می‌برند می‌توانند نتایج خوبی را از این درمان انتظار داشته باشند. افرادی که در ناحیه پشت سر خود به اندازه کافی مو برای استخراج دارند نیز کاندیداهای خوبی برای روش FUE می‌باشند. البته در این روش می‌توان موها را از نواحی دیگر بدن مانند سینه نیز استخراج کرد.

برای کسب نتایج بهینه، فرد باید موهایی با کیفیت خوب در ناحیه اهداء داشته باشد.

کاشت مو سوئدی تنها راهکار دائمی برای درمان طاسی است و تنها روشی است که موهای کاشته شده در آن رشد خواهند داشت. برای کسب نتایج بهینه، فرد باید موهایی با کیفیت خوب در ناحیه اهداء داشته باشد. تعداد فولیکول‌های مویی که می‌توان از سر برداشت به تراکم مو در ناحیه اهداء بستگی دارد. هر چه فولیکول‌های موی بیشتری وجود داشته باشد، نتایج طبیعی‌تر و بهتر خواهند بود.

کاشت ریش با روش FUE

کاشت ریش با روش FUE

با روش FUE فولیکول‌های مو از ناحیه پشت سر استخراج شده و طی فرآیندی برای کاشت شمرده و آماده می‌شوند. سپس نواحی از صورت که فولیکول‌های مو باید در آنجا کاشته شوند علامت‌گذاری می‌شوند. سپس نواحی علامتگذاری شده بی‌حس شده تا منافذ باز شوند. آنگاه فولیکول‌های مو در موقعیت جدید خود قرار می‌گیرند. پس از کاشت ریش داوطلب باید تا چند روز اول فقط سوپ بخورد. دلیل این امر آنست که ممکن است فولیکول‌های مو در اثر جویدن غذا جابجا شوند. معمولاً در یک جلسه کاشت ریش 3500 فولیکول کاشته می‌شوند.

کاشت مستقیم مو (DHI)

کاشت مستقیم مو (DHI)

کاشت مستقیم مو نیازمند شِیو کردن موها نیست. در این روش فولیکول‌های مو از ناحیه پشت سر استخراج شده و بدون اینکه در فضای بیرون از بدن معطل بمانند مستقیماً در محل جدید خود قرار می‌گیرند. معمولاً این روش نتایج بهتری از روش FUE دارد. چون فولیکول‌های مو به مدت طولانی در خارج از بدن نگاه داشته نمی‌شوند، تقریباً همه فولیکول‌ها سالم باقی می‌مانند.

از آنجایی که فولیکول‌ها به صورت تک به تک و بدون شِیو کردن موها استخراج می‌شوند، فرآیند درمان زمان بیشتری می‌گیرد، بنابراین هزینه آن بیشتر خواهد بود. با کاشت مو به روش DHI می‌توان در هر جلسه 1500 تار مو را کاشت.

کاشت مو بدن (BHT)

کاشت مو بدن (BHT)

اگر ناحیه اهداء موی کافی نداشته باشد، می‌توان از موهای نواحی دیگر بدن برای کاشت در سر یا صورت استفاده کرد. با روش FUE می‌توان فولیکول‌های مو را از نواحی مثل سینه، کمر، شکم، پاها و … برداشته و در ناحیه سر یا صورت کاشت. ویژگی‌های موی بدن با موی موجود در سر تفاوت دارد چراکه گردش خون در ناحیه سر بیشتر بوده و ظرفیت تغذیه در آن بهتر می‌باشد. البته این روش همیشه مناسب نیست و فقط زمانی می‌توان از آن استفاده کرد که ناحیه اهداء (پشت سر) دارای موی کافی نباشد.