بهترین زمان تزریق بوتاکس با توجه به شرایط خاص بیماران توصیه خواهد شد. سبک زندگی افراد متفاوت است و همچنین عوامل ژنتیکی بر روند پیری زودرس پوست تاثیر می گذارد. به ویژه اینکه خطوط پویای صورت به عنوان تظاهرات احساسات منفی، خستگی، استرس، پیری و آسیب نور ماوراء بنفش و مهمتر از همه حرکت مداوم عضلات صورت به وجود می آیند. بهترین زمان برای انجام اولین تزریق بوتاکس بسته به نیاز های هر بیمار مشخص می شود. کاندیداهای ایده آل برای تزریق در زنان و مردان بین 40 تا 60 سال هستند که چین و چروک صورت آنها در درجه اول ناشی از انقباض عضلانی مکرر است.

در چه سنی باید استفاده از بوتاکس را متوقف کنید؟

در چه سنی باید استفاده از بوتاکس را متوقف کنید؟

هر چند که سازندگان بوتاکس، بوتولینوم را فقط برای درمان خطوط گلابلا یا خط اخم در بزرگسالان زیر 65 سال توصیه می کنند، اما استفاده گسترده از این سم برای سایر اهداف آرایشی و همچنین برای بیمارانی که ممکن است از 65 سال بیشتر داشته باشند نیز وجود دارد. اطلاعات دقیق علمی در مورد ایمنی و اثربخشی استفاده از سم بوتولینوم در بیماران مسن کم است. با این حال، با توجه به تغییرات پوستی مربوط به سن و دلایل چند عاملی چین و چروک در افراد مسن و همچنین خطر بیشتر برای عوارض جانبی بالقوه به دلیل بیماری های همزمان و مصرف داروها، ارزیابی دقیق و بررسی ریسک و منافع تزریق بوتاکس باید قبل از تصمیم به استفاده از سم بوتولینوم در بیمار مسن انجام شود.

معمولا از آنجا که افراد مسن دارای پوستی نازک و کم ارتجاع تر، عضلات صورت ضعیف تر و چین و چروک هایی هستند که به دلیل انقباض عضلانی ناشی از افتادگی بافت و نه انقباض عضلانی به وجود آمده است، انتظار نمی رود که به درمان بوتاکس پاسخ دهند.

بهترین زمان تزریق بوتاکس چه موقع است؟

بهترین زمان تزریق بوتاکس چه موقع است؟

بهترین زمان تزریق بوتاکس به پوست بیمار بستگی دارد. بوتاکس پیشگیرانه می تواند از سنین بیست سالگی برای افرادی که مستعد چین و چروک هستند بهترین زمان شروع درمان باشد. در این سن افراد چین و چروک ندارند و یا به ندرت چین و چروک دارند و ممکن است نامزد خوبی برای بوتاکس کودک (baby botox) باشند که در این روش از دوزهای بسیار کمتری نسبت به درمان استاندارد استفاده می شود. سن بیست سالگی فقط افرادی که صورت خود را بیش از حد حرکت می دهند و دچار چین و چروک شده اند بهترین زمان تزریق بوتاکس است.

تزریق زود هنگام بوتاکس در سنین پایین هر چند که برای افرادی که چروک دارند مزایایی دارد اما برای اهداف زیبایی نباید برای افراد زیر 18 سال از بوتاکس استفاده شود زیرا ممکن است بعد از گذشت زمان و تکرار تزریق ها، عضلاتی که بی حرکت بوده اند تحلیل رفته و آتروفی شوند. این امر موجب کاهش حجم بافت عضلانی صورت و پیری زودرس می شود.

تعیین بهترین زمان تزریق بوتاکس بوتاکس چگونه می تواند به حفظ جوانی پوست کمک کند؟

بوتاکس پیشگیرانه از طریق کمک به جلوگیری از ایجاد چین و چروک عمیق در بیماران جوان عمل می کند، به طوریکه چین و چروک ها با افزایش سن، عمیق نمی شوند. به طور کلی دو نو چین و چروک شامل پویا یا دینامیک و ایستا یا استاتیک وجود دارد. چین های دینامیک موقتی هستند و با حرکت عضلات صورت به وجود می آیند. هرچه بیشتر ماهیچه ها به روشی خاص منقبض شوند، احتمال تبدیل چین و چروک های پویا به چین و چروک های استاتیک بیشتر می شود.

بوتاکس برای محدود کردن حرکت عضلات در نواحی صورت که به طور منظم استفاده می شوند، مانند پیشانی و بین ابروها طراحی شده است. از آنجا که عضلات بعد از تزریق بوتاکس نمی توانند منقبض شوند، بنابراین پوست هم نمی تواند چین و چروک بخورد و از تبدیل شدن چین و چروک های دینامیک به استاتیک جلوگیری می شود.

30 سالگی بهترین زمان تزریق بوتاکس

30 سالگی بهترین زمان تزریق بوتاکس

در دهه سی سالگی، به دلیل اینکه افراد به مدت طولانی تری در معرض آفتاب قرار گرفته اند خطوط چین و چروک ظاهر می شوند. در این سن، چین و چروک های ملایمی در صورت به خصوص در اطراف ابروها و چشم ها قابل مشاهده هستند. آفتاب گرفتن، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل همگی می توانند چین و چروک های زودرس ایجاد کنند. با این حال، یکی از دلایل اصلی ایجاد چین و چروک در افراد 30 ساله، استرس و سبک زندگی پرتنش است. تحقیقات نشان می دهد زنان بین 35 تا 44 سال بیشترین فشار روانی را در بین گروه های سنی دارند.

چروک های پنجه کلاغی از سی سالگی شروع به ظاهر شدن می کند. زیرا پوست در اینجا نازک تر است و غدد ترشح کننده چربی کمتری دارد و این منطقه را در معرض چین و چروک قرار می دهد. درمان پنجه کلاغ با بوتاکس یک روش موثر برای نرم شدن چین و چروک های این ناحیه است. با این حال، در مورد انتظارات خود با پزشک خود صحبت کنید، زیرا چین و چروک دور چشم بخش اساسی لبخند طبیعی است. بوتاکس زیاد در این منطقه می تواند لبخند شما را نامتعادل یا غیر صادقانه جلوه دهد. ظاهر شدن خطوط اخم قوی ترین نشانه این است که زمان شروع بوتاکس فرا رسیده است.

وجود خطوط اخم قابل مشاهده در حالت استراحت، اغلب نشانگر شروع سایر فرایند های پیری صورت مانند شلی خفیف پوست در ابروها است. در صورت عدم درمان، منجر به افزایش سریع پیری در پوست می شوند. اگر 30 ساله هستید، احتمالاً قبلاً متوجه خطوط و چروک های اولیه خود شده اید. بیشتر بیماران تا اواخر دهه 30 سالگی هنوز دچار خطوط و چین و چروک های عمیق دائمی نشده اند، بنابراین بهترین زمان برای تزریق بوتاکس در اوایل دهه سوم زندگی است. هدف اصلی تزریق بوتاکس در 30 سالگی کمک به جلوگیری از ایجاد و ماندگاری و عمیق شدن چین و چروک است.

40 سالگی محبوب ترین سن تزریق بوتاکس

40 سالگی محبوب ترین سن تزریق بوتاکس

وقتی به 40 سالگی می رسید، احتمالاً چین و چروک های مشخص تری دارید. با افزایش سن، سلول های پوست مدت زمان بیشتری طول می کشد تا احیاء و بازسازی شوند و کلاژن و الاستین پوست با سرعت بیشتری تجزیه می شوند. طبق یک منبع تقریباً 60٪ از افرادی که بوتاکس تزریق می کنند بین 40 تا 54 سال هستند.

بسیاری از زنان برای اولین بار در 40 سالگی بوتاکس را امتحان می کنند زیرا چین و چروک ها حتی بدون حرکت دادن عضلات صورت شروع به عمیق شدن می کنند و سبک زندگی نیز می تواند روند پیری را تسریع کند. اگر قبلا تزریق بوتاکس نداشته اید، درمان بوتاکس به تنهایی برای مقابله با آثار پیری در این سن کافی نیست. از آنجا که چین و چروک ها کاملاً ریشه دوانده اند، ممکن است برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود به درمان های لیزر یا فیلر های پوستی نیز نیاز داشته باشید.