افراد زیادی امروزه به دنبال هر چه زیباتر شدن و جذاب تر شدن هستند و راه های مختلفی را انتخاب می کنند که به این هدف خود دست پیدا کنند. یکی از رایج ترین روش های رسیدن به زیبایی، بوتاکس می باشد. بوتاکس کاربردهای گوناگونی دارد و برای رفع افتادگی و چین و چروک های صورت بسیار مناسب می باشد. همچنین کاربردهای درمانی مانند درمان میگرن نیز دارد.

بوتاکس ماده پروتئینی می باشد که از سم بوتولینوم گرفته می شود و به نقاط مختلف صورت تزریق می شود و عضلات آن ناحیه را فلج می کنند. از بین رفتن و یا کم شدن فعالیت عضلات آن ناحیه باعث می شود که آن نواقصات از بین بروند. یکی از رایج ترین انواع بوتاکس، بوتاکس گونه می باشد. اگر می خواهید گونه های برجسته داشته باشید و یا افتادگی گونه خود را ترمیم کنید بوتاکس بهترین راه و کم خطرترین راه می باشد. در ادامه انواع کاربردهای بوتاکس گونه را نام خواهیم برد.
بوتاکس گونه

بوتاکس گونه چه کاربردهایی دارد ؟

زاویه دار کردن صورت توسط بوتاکس گونه

صورت در افراد مختلف شکل های متفاوتی دارند. یک نمونه از انواع صورت، صورت مربعی می باشد. افرادی که صورتشان به این فرم می باشد از شکل صورت خود راضی نیستند. بهترین راه برای اصلاح فرم صورت این افراد بوتاکس گونه می باشد. این روش باعث می شود که فک و چانه کوچک تر به نظر برسد و صورت زاویه دار شود. یکی دیگر از مزایای زاویه دار کردن صورت این می باشد که خطوط فک و صورت واضح تر می شود. برای بوتاکس لازم است که پزشک در ابتدا فرم صورت را به خوبی بررسی کند و با توجه به آن مقدار مناسبی ماده بوتاکس را تزریق نماید.

رفع افتادگی گونه توسط بوتاکس گونه

یکی از خاص ترین کاربردهای بوتاکس گونه، رفع افتادگی گونه می باشد. به مرور زمان چربی ها و پروتئین های گونه از بین می روند و باعث می شود که گونه ظاهری افتاده بگیرد. از بین رفتن چربی و پروتئین گونه دلایل مختلفی دارد مانند رژیم غذایی نامناسب و سنگین، از بین رفتن کلاژن، بیماری و کاهش وزن سریع. یکی از بهترین گزینه ها برای رفع افتادگی گونه، بوتاکس گونه می باشد. با تزریق بوتاکس عضلات ناحیه گونه به طور موقت فلج می شوند. این فلج شدن باعث می شود که عضلات گونه حرکت نکنند و در جای خود ثابت بمانند.

آیا بعد از تزریق بوتاکس گونه شاهد تورم و کبودی خواهیم بود ؟

بروز تورم و کبودی در محل تزریق یک امر متداول نمی باشد اما در بعضی از افراد مشاهده می شود. در بوتاکس گونه ممکن است که مویرگ هایی که در زیر پوست قرار دارند دچار پارگی شوند و یک کبودی جزئی در سطح پوست مشاهده شود. این کبودی طی دو تا سه روز بهبود پیدا می کند.