یکی از محبوب‌ترین عمل‌ها برای جوانسازی پوست استفاده از ژل پلاسما در روش بیوفیلر است. در این روش پلاسمای خوب بدن بیمار خارج شده و به بافت‌های تخریب شده در پوست تزریق می‌شود. تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با به روزترین روش‌ها انجام خواهد شد.

ژل پلاسما چیست؟

این ژل از خون بدن بیمار استخراج شده و برای از بین بردن چین و چروک‌های پوست در طی یک جلسه به مناطق مورد نظر تزریق می‌شود. ژل پلاسما نه‌تنها چین و چروک‌های ظریف و کوچک را از بین می‌برد بلکه می‌تواند برای درمان مناطق وسیع‌تری از پوست استفاده شود.

ژل پلاسمای تولید شده از خون بدن داوطلب، چین و چروک‌های صورت، گردن و دست‌ها را به‌طور کامل از بین می‌برد.

از ژل پلاسما می‌توان برای لیفت کردن، جوان‌سازی و رفع افتادگی مناطق مختلفی از پوست از جمله صورت، گردن و دست‌ها استفاده کرد. لیفتینگ صورت با استفاده از ژل پلاسما از لحاظ ساختار و رنگ، مشابه سلول‌های چربی است اما برای درمان پوست عملکردی دقیق‌تر دارد.

تزریق ژل

فرآیند درمان با استفاده از ژل پلاسما

برای شروع درمان، پزشک 10 تا 20 میلی‌لیتر از خون فرد را استخراج کرده و آن را در دستگاه مخصوصی برای تولید ژل پلاسما قرار می‌دهد. ژل تولید شده به مناطق مختلف بدن تزریق می‌شود تا چین و چروک‌های پوست رفع شده، افتادگی آن از بین رفته و لیفت شود. علاوه بر مواردی که ذکر شد، با تزریق ژل پلاسما، سلول‌های پوست تحریک شده و فرایند کلاژن‌سازی آغاز می‌شود.

نه‌تنها نتایج اولیه‌ی درمان بلافاصله پس از تزریق ژل قابل مشاهده است بلکه تولید کلاژن دو هفته بعد از عمل، آغاز می‌شود. ژل پلاسما دو ماه پس از تزریق آن، جذب پوست می‌شود. برای دست‌یابی به نتایج بهتر و ماندگاری بیشتر آن‌ها، توصیه می‌شود که سه جلسه درمانی با فواصل چهار هفته‌ای داشته باشید. اگر این درمان با تزریق سرم PRP ترکیب شود، نتایج آن پس از جلسه سوم، تا دو سال ماندگاری خواهد داشت.