مدت بی حسی سر بعد از کاشت مو در مراجعه کنندگان، بسیار متفاوت است. به طور قطعی نمی توان زمانی را مشخص کرد زیرا این زمان به ویژگی های جسمانی فرد و عواملی دیگر بستگی دارد اما معمولاً بین دو یا سه ساعت طول می کشد. بسیار کم پیش می آید که مدت بی حسی سر بعد از کاشت مو چند روز و یا چند هفته طول بکشد.

اکثر مواد بی حس کننده اثرات کوتاه مدتی دارند و در یک زمان مشخص و کوتاه خود به خود از بین می روند و نیاز به هیچ اقدامی و هیچ کاهش دهنده ی بی حسی نخواهند داشت. کاشت مو یک درمان زیبایی بسیار کم خطر است بنابراین درد ناحیه سر و بی حسی کف سر بعد از کاشت مو از عوارض جانبی است و نگران کننده نیست چون امکان ندارد که در حین کار آسیب عصبی ایجاد شود.

 در هر صورت هر نوع ماده ای تنها قادر به بی حس کردن نواحی طاس و کم مو می شود و هرگز قادر به بی حسی کامل نخواهد بود.

عوامل گوناگونی مانند رژیم غذایی، ژنتیک، فشار، برخی بیماریها، عوارض جانبی مصرف برخی از داروها، عدم تعادل هورمونها در ریزش مو و طاسی موثر هستند که برخی از آنها اگر زود متوجه شویم قابل کنترل خواهند بود و به هیچ گونه عملی احتیاج نخواهد داشت.

امروزه طاسی سر و ریزش مو برای بسیاری از آقایان و خانم ها معضل ناراحت کننده ای شده است اما با کاشت مو میتوان به این نگرانی پایان داد. همه ی متقاضیان کاشت مو نگران درد عمل و نوع بی حس کننده و مدت بی حسی سر بعد از کاشت مو هستند.

مراجعه کننده، بیهوشی دریافت نخواهد کرد و در تمام طول کار کاشت مو، هوشیار است زیرا پزشکان و متخصصان این کار، از بی حسی موضعی استفاده میکنند. از طریق داروهای بی حسی و آرامش بخش ها، عصب های موجود در قسمت طاسی و یا کم موی سر را بی حس میکنند.

مدت بی حسی سر بعد از کاشت مو به چه عوامل بستگی دارد

مدت بی حسی سر بعد از کاشت مو به چه عوامل بستگی دارد

  • نوع ماده ی بی حس کننده،به عنوان مثال برخی مواد بی حس کننده 2ساعت و برخی مواد ترکیبی تا 4 ساعت هم ماندگاری دارند.
  • به مقدار طاسی سرو مدت زمانی که برای کاشت مو نیاز است.
  • استفاده از دستگاه های پیشرفته ی بردارنده ی مو به جای برش دادن پوست سر
  • تفاوت های فردی
  • 5.ویژگی های جسمانی و بیولوژیک
  • سن
  • بیماری زمینه ای
  • مصرف داروی محرک، و عوامل بسیار دیگری بستگی دارد .

موارد ذکر شده از اصلی ترین عوامل مدت بی حسی سر بعد از کاشت مو می باشند.

گاهی پیش می آید به دلیل طولانی شدن کاشت مو اثر ماده ی تزریق شده از بین رفته و تزریق دوباره صورت میگیرد تزریق دوباره و گاهی هم سه باره در حین کاشت مو بعد از گذشت دو یا سه ساعت اتفاق می افتد.

در برخی کلینیک ها از بیهوشی کامل استفاده میشود در صورتی که روش خطرناکیست و عوارضی مانند آلرژی و یا در برخی موارد سردردهای طولانی را از خود به جا میگذارد در صورتی که بی حسی موضعی این عواقب را در پی نخواهد داشت. در هر دو روش برای کاشت مو باید از تمامی سوابق بیماریها و داروهایی که استفاده می کنید پزشک تان را در جریان بگذارید.

روش های متداول بی حسی موضعی در عمل کاشت مو

روش های متداول بی حسی موضعی در عمل کاشت مو

در اینجا به دو روش از بی حسی موضعی متداول اشاره می کنیم 

گاهی از روش تزریق ماده ی بسیار رقیق و با دوز بالا برای محکم کردن و متورم کردن محل کاشت مو و آسان تر کردن پیوند استفاده می شود ولی برای مراجعه کنندگانی که از تزریق واهمه دارند روش دیگری نیز وجود دارد که با فشار چند ثانیه ای در ناحیه ی مورد نظر بدون هیچ جای زخم و یا حتی خونریزی، بی حسی انجام می شود. فشار ایجاد شده کوتاه است ولی شدت زیاد آن باعث توزیع بهتر و سریع تر بی حسی می شود.و در مقایسه با روش بی حسی از طریق تزریق درد کمتری دارد.

به طور کلی، به تجویز پزشک علاوه بر مواد بی حس کننده از داروهای مسکن و ضد درد هم استفاده می شود بنابراین درد و عوارض بی حسی بعد از عمل به راحتی قابل کنترل خواهد بود.در برخی افراد مدت بی حسی سر بعد از کاشت مو ممکن است چندین ماه طول بکشد این مشکل هم نگران کننده نیست زیرا با انجام منظم مراقبت های ویژه از سوی پزشک قابل درمان خواهد بود.

گاهی ممکن است بعد از کاشت مو عوارض جانبی همچون خارش شدید در ناحیه ی کاشت و احساس درد در پوست سر احساس شود این علائم نشان دهنده ی بهبودی برش ها می باشد و بسیار طبیعی است.