تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی چگونه است؟ لیزر موهای زائد برای افرادی که می خواهند موهای بدن خود را از بین ببرند به یک راه حل بسیار محبوب تبدیل شده است. به هر حال، با لیزر درمانی می توان تا 95٪ کاهش رشد مو را به دست آورد که اساسا به این معنی است که شما دیگر نیازی به تراشیدن مو یا اصلاح نخواهید داشت. از آنجا که این یک روش زیبایی شناسی است، ممکن است برخی از سوال ها مطرح شود. یکی از آن ها این است که آیا می توانید در دوره پریود لیزر موهای زائد خود را انجام دهید.

مانند هر روش دیگر، لیزر موهای زائد موافقان و مخالفان مختص به خود را دارد. همچنین موارد منع استفاده از این روش نیز وجود دارند. با این حال بیشتر موارد منع مربوط به مصرف دارو های خاص، قرار گرفتن در معرض آفتاب و بیماری های قبلی هستند. به عنوان مثال ، توصیه نمی شود که مستقیما بعد از لایه برداری با اسید گلیکولیک، لیزر موهای زائد صورت را انجام دهید. زنان باردار نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند. فراتر از آن، بحث هایی است که پیرامون تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی وجود دارد.

تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی و روش انجام آن

تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی و روش انجام آن

در رابطه با تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی لازم است بدانید لیزر موهای زائد را روش طولانی مدت کاهش رشد مو می نامند. در واقع این روش می تواند رشد مو را تا 95٪ کاهش دهد. اگر چه بسیاری از کسانی که از این روش استفاده می کنند اذعان دارند این روش به طور دائم موهای زائد را از بین می برد، اما FDA آن را چنین نمی نامد. این روش از بین بردن موهای زائد بسیار جدید است، بنابراین تحقیقات کافی برای تایید دائمی بودن آن وجود ندارد.

لیزر موهای زائد از مفهومی به نام فتوترمولیز انتخابی استفاده می کند. به عبارت دیگر، لیزر بر اساس یک تنظیم خاص، جسمی را برای هدف انتخاب می کند. تفنگ لیزری برای رسیدن به چنین نتیجه ای طول موج و طول پالس را مطابقت می دهد. جسم هدف رنگدانه موجود در مو است.

دستگاه لیزر اشعه ای را تولید می کند که موها را هدف قرار می دهد. انرژی نور از طریق مو به فولیکول منتقل می شود. در آنجا به انرژی گرمایی تبدیل شده و به فولیکول آسیب می رساند. گرما در واقع رگ خونی را که در حال تغذیه فولیکول است، کوتر می کند. اگر دستگاه سوخت دریافت نکند، نمی تواند کار کند. اگر موهای زائد تغذیه نشوند، از بین می روند. در نتیجه فولیکول قادر به تولید موی جدید نخواهد بود.

تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی و کاندیدای آن

تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی و کاندیدای آن

در رابطه با تاثیر لیزر حتی لیزر بیکینی بر قاعدگی لازم است بدانید از نظر فنی، هر کسی می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. صرف نظر از این که در دوران قاعدگی هستید یا خیر، از نظر جنسیت، سن، رنگ پوست و غیره چند مورد منع استفاده برای لیزر موهای زائد وجود دارد. همانطور که به طور خلاصه در بالا ذکر شد، این موارد منع بیشتر مربوط به مصرف دارو های خاص، قرار گرفتن در معرض آفتاب و غیره هستند. به عنوان مثال اگر در تابستان می توانید برای یک جلسه لیزر موهای زائد بروید، شما باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید.

کسانی که پوستی روشن و موهایی تیره دارند می توانند از این روش برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنند. مطمئنا با وجود بیشترین تضاد بین پوست و مو، هدف قرار دادن رنگدانه مو برای دستگاه لیزر راحت تر است. با این حال فناوری جدید لیزر اکنون به کلینیک های لیزر امکان درمان بی خطر لیزر را به هرکسی می دهد. افرادی که موهای سفید و خاکستری دارند، نمی توانند لیزر کنند. در واقع چنین موهایی اصلا رنگدانه ای برای هدف قرار دادن ندارند.

تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی یعنی چه؟

تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی یعنی چه؟

در رابطه با تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی لازم است بدانید در حالی که پریود هستید می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید. مخصوصا اگر ناحیه بیکینی خود را انجام نمی دهید. دوره قاعدگی منعی برای لیزر موهای زائد نیست. با این حال، ممکن است ناحیه بیکینی را نسبت به درمان حساس تر کند. اگر بخواهید در دوران قاعدگی یا عادت ماهانه برای لیزر موهای زائد خود اقدام کنید، ممکن است درد زیادی را متحمل بشوید.

همچنین ممکن است عوارض جانبی احتمالی لیزر موهای زائد در زمانی پریود هستید، ادامه داشته باشند. به عنوان مثال قرمزی و تورم جزئی ممکن است تا مدت زمان طولانی همراه شما باشند. درد نیز یک مفهوم ذهنی است و از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. اگرچه لیزر موهای زائد دردناک نیست، اما ممکن است تحمل شما در دوران قاعدگی کمتر باشد. پس بنابراین به شما توصیه می کنیم اگر قصد دارید برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از لیزر استفاده کنید، می توانید برای نواحی دیگر بدن به جز بیکینی اقدام نمایید. بهتر است لیزر موهای زائد بیکینی را در زمانی انجام دهید که در دوره ی قاعدگی یا عادت ماهانه نیستید.

در رابطه با تاثیر لیزر موهای زائد بر قاعدگی لازم است بدانید لیزر موهای زائد تاثیری در چرخه قاعدگی شما نخواهد داشت. برخلاف شایعات، سطح هورمون شما افزایش نمی یابد و قاعدگی شما نامنظم نخواهد بود.

نتیجه گیری

در حالی که پریود هستید، می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید. چرخه قاعدگی شما تحت تاثیر لیزر موهای زائد قرار نخواهد گرفت. تا زمانی که شما از تامپون می کنید، می توانید از این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده کنید. لیزر موهای زائد بدن ممکن است در طول دوره قاعدگی کمی دردناک تر باشد.