چندین سال است که راه حل های تزریقی، برای برطرف کردن علائم پیری ابداع شده است. پرکننده های پوستی به روشی رایج، برای رفع خطوط هر نقطه ای از صورت تبدیل شده و حتی این پرکننده ها برای حجم دادن لب، فرم دادن گونه، برطرف کردن خطوط پیشانی و …. استفاده می شوند. ساختار این مواد به دو صورت طبیعی و مصنوعی می باشند. تزریق چربی نیز یکی از روش های مورد استفاده پزشکان بوده که برای برطرف کردن انواع خطوط صورت و جوان سازی پوست استفاده می شود. اگر مشکلی پس از تزریق چربی صورت به وجود بیاید یا نیاز به نتایج بهتری پس از تزریق دارید؛ لازم است تا ترمیم تزریق چربی صورت انجام شود. در ادامه در مورد مقوله ترمیم تزریق چربی صورت بیشتر توضیح خواهیم داد.

تزریق چربی صورت چیست؟

تزریق چربی صورت چیست؟

در روش تزریق چربی، پزشکان قسمتی از بدن فرد مانند ران و پهلو را بر می دارند و به صورت وی تزریق می کنند. ممکن است برای تامین چربی مورد نیاز پزشک مجبور باشد؛ چندین بار سوزن را وارد منافذ پوست کند و هر بار مقداری از چربی را به صورت تزریق کند. سلول چربی را می توان به گونه ها، لب ها، شقیقه ها و چین ها اطراف بینی و دهان تزریق کرد. تزریق در ناحیه ی فوقانی صورت، به علت حرکات عضلات ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد. در نظر داشته باشید که فرایند تزریق چربی صورت به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در برخی از مواقع ممکن است بلافاصله پس از تزریق نیاز به ترمیم تزریق چربی صورت باشد و یا به منظور تمدید جوان سازی، لازم باشد که تزریق چربی صورت مجددا انجام شود.

کاندیدای مناسب ترمیم تزریق چربی صورت

کاندیدای مناسب ترمیم تزریق چربی صورت

افراد میانسال به دلایل متفاوتی به کلینیک های جراحی پلاستیک مراجعه می کنند. همه ما می دانیم که روش های زیادی برای جوان سازی پوست، اعم از تزریق ژل، تزریق چربی، بوتاکس ووجود دارد. اما اگر فقط یک عمل جراحی وجود داشته باشد و بخواهد رضایت بالایی را برای افراد میانسال به بالا به ارمغان آورد؛ پیوند چربی اولین گزینه انتخابی متخصصین پوست محسوب می شود. البته باید بدانیم که تمام روش های جوان سازی پوست، نیازمند ترمیم بوده و بعد از مدتی، لازم است تا آن متد تمدید شود چرا که در غیر این صورت پوست به حالت قبلی خود باز می گردد.

به طور خاص، آتروفی بافت چربی زیر جلدی در چشم های فوقانی و میانی قابل توجه است. بافت چربی بسته به فرد در مناطق مختلف کاهش می یابد. اما به طور مشخص، ناحیه میانی و معبد پیشانی در قسمت فوقانی قدامی قرار می گیرد و استخوان گونه قدامی و شکاف گونه عمدتا در قسمت قدامی میانی ظاهر می شود. بنابراین با وجود پیشانی صاف و استخوان های برجسته، می توانید جوان به نظر برسید. در این حالت است که با پر کردن مناطقی که از طریق پیوند چربی پر شده اند؛ می توانید چهره ای بسیار سرزنده تر، شفاف و سه بعدی ایجاد کنید. تزریق چربی، متدی نیمه دائمی است و تقریباً بعد از آن وجود هیچ جسم خارجی بر روی صورت احساس نمی شود.

ملاحظات ترمیم تزریق چربی صورت

ملاحظات ترمیم تزریق چربی صورت

در تزریق چربی ترمیمی و یا اصلی، یک برش ۰.۵ سانتی متری در ران یا شکم ایجاد می شود و در ادامه با قرار دادن یک کانول، چربی جمع می شود. سپس سلول های چربی خالص از طریق سانتریفیوژ استخراج شده و در صورت لزوم تزریق می شوند. بیشتر جراحی های ترمیم تزریق چربی صورت در مدت زمان کوتاهی (حدود یک ساعت) طول می کشند و کبودی و تورم کمی به وجود می آید که شما می توانید زندگی روزمره خود را بلافاصله بعد از عمل از سر بگیرید.

رضایت بیمار از روند درمانی ترمیم تزریق چربی صورت زیاد است. با این حال، مثل هر عمل جراحی یا روش زیبایی، در پیوند چربی نیز باید نکاتی مورد نظر قرار گرفته شود:

  • میزان پیوند چربی پیوند شده در افراد مختلف یکسان نیست. میزان پیوند معمولاً در طی ۱ سال ۵۰-۷۵٪ و پس از ۲ سال ۵۰- ۲۵٪ در نظر گرفته می شود.
  • متاسفانه پیش بینی دقیق ظاهر فرد، پس از جراحی دشوار است. علاوه بر این، برداشتن چربی که یک بار پیوند خورده است بسیار دشوار است. بنابراین توصیه می شود از ترمیم تزریق چربی صورت به صورت مکرر خودداری کنید.
  • اگر مقدار تزریق چربی در یک بار زیاد بوده و توده ایجاد شود؛ این توده ها می توانند مشکل ساز باشند. بنابراین از معتبر بودن کلینیک اطمینان حاصل نمایید.
  • در هنگام استخراج چربی، مقداری چربی از یک ناحیه جمع می شود؛ ممکن است آن ناحیه، فرورفته یا ناهموار شود. در نتیجه کاملاً بررسی کنید که آیا تجربه و مهارت اپراتور و تجهیزات یا فناوری جمع آوری چربی، به صورت کاملا تخصصی انجام می شود یا خیر؟