ترمیم مو در واقع برای آن دسته از افرادی است که موهای آنها ریخته و یا کچل شده اند و نمی خواهند انواع روش های کاشت را انجام دهند و تمایلی به کاشت مو ندارند بنابراین ترمیم مو یک راه حل بسیار عالی برای آن ها می باشد که آن ها می توانند بدون انجام هیچ گونه کاشتی به ترمیم موهای خود بپردازند. در روش ترمیم مانند انواع روش های کاشت استفاده از بانک موی فرد نیاز نمی باشد. اکثر خانم ها هنگام کاشت مو نگران بانک موی سر خود هستند اما در این روش بانک مو هیچ دخالتی در ترمیم ندارد.

مزایای ترمیم مو

مزایای ترمیم مو

بسیاری از افراد نیز هستند که موهای پشت سرشان ریخته است و بانک مویی برای اینکه بتوانند کاشت مو را انجام بدهند ندارند زیرا در کاشت از بانک مو بر می دارند و به قسمت هایی که مو ندارد اضافه می کنند به همین دلیل داشتن بانک مو مهم می باشد. اما در روش ترمیم بانک مو هیچ اهمیتی ندارد و بهترین روش برای افرادی که موهای پشت سرشان ریخته است ترمیم مو می باشد زیرا بانک مو در این روش اصلا دخیل نمی باشد و فرد به راحتی می تواند بدون بانک مو به ترمیم موهای خود بپردازد.

ترمیم مو نسبت به روش های کاشت قیمت کمتری دارد و علاوه بر آن، این روش اثربخشی فوق العاده سریع  و ماندگاری بسیار بالابر روی موهای شما را نیز دارد.

ترمیم مو یک روش کاملا تضمینی، با ماندگاری بالا و مهمتر از همه بدون ریزش مو نیز می باشد. در این روش هیچ گونه درد و خونریزی برای شما ایجاد نمی شود و به راحتی می توانید از این روش استفاده کنید.

ما در این مقاله می خواهیم شما را با انواع روش های ترمیم آشنا کنیم و مزایا و معایب هرکدام را به شما بگوییم تا با آگاهی کافی اقدام به انجام این کار بکنید.

انواع روش های جدید ترمیم مو

انواع روش های جدید ترمیم مو

ترمیم مو به روش پروتز طبیعی 

این روش به گروه سنی خاصی مربوط نمی شود و همه ی افرادی که دچار کم پشتی و یا کچلی شده اند می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند. پوست بسیاری از افراد حساس می باشد و نمی توانند بسیاری از روش ها را روی سر خود انجام دهند. اما خوب است بدانید که ترمیم به روش پروتز هیچ گونه حساسیتی را برای فرد ایجاد نمی کند و حساسیت زا نمی باشد.

در این روش از پروتز های کاملا طبیعی برای موهای شما استفاده می کنند تا موهای شما طبیعی جلوه دهد و کسی متوجه پروتز در سر شما نمی شود. این روش برای افرادی که آلرژی و یا حساسیت دارند بسیار مناسب می باشد. در پروتزهای طبیعی تنوع رنگ و مدل زیاد می باشد به همین جهت پروتز شما را با توجه به نوع و رنگ موهای شما انتخاب می کنند.

نصب پروتز بر روی سر شما حدود 3 الی 4 ساعت طول می کشد هیچ گونه درد و زخم و جراحی ندارد و بعد از نصب موهای شما کاملا طبیعی نشان داده می شود و هیچ گونه خونریزی و یا دوره ی بهبودی ندارد. همچنین امکان ریزش آن ها و خراب شدن آن نیز وجود ندارد.

اکستنشن مو

اکستنشن مو

یکی دیگر از روش های ترمیم مو که در بین مردم طرفداران زیادی را دارد و افراد زیادی به این روش روی می آورند اکستنشن مو می باشد. این روش موجب بلند تر شدن و پر پشت شدن موهای فرد می شود. اکستنشن مو از مجموعه ای از موهای طبیعی و مصنوعی تشکیل شده است. کیفیت موهای طبیعی برای اکستنشن خیلی بهتر از موهای مصنوعی می باشد زیرا دقیقا مانند موهای شما می باشد و می توانید آن ها را رنگ کنید، به آنها حالت دهید و هر کاری که دوست داشتید روی  آنها انجام دهید. اکستنشن موهای طبیعی به علت کیفیت بهتری که دارند نسبت به موهای مصنوعی گران تر می باشد.

ترمیم مو به روش HRT

این روش یک روش استاندارد و تایید شده از سازمان وزارت بهداشت می باشد و برای همه ی افراد می توان این روش را انجام داد. ترمیم مو به روش HRT در واقع یک تکنیک شبکه ای است که از پوست سر فرد شبیه سازی می شود و به وسیله ی آن کراتین های گیاهی روی پوست سر فرد قرار می گیرد که این روش در یک جلسه و به مدت چند ساعت بدون هیچ گونه خونریزی و درد انجام می شود.

موارد ذکر شده از اصلی ترین روش های ترمیم مو می باشند که شما می توانید با توجه به علاقه و سلیقه و همچنین نوع پوست و مدل موهای خود یک روش را برای ترمیم انتخاب کنید.