اکثر افراد برای رفع چین و چروک های صورت خود از تزریق بوتاکس دور چشم استفاده می کنند. تزریق بوتاکس دور چشم در واقع باعث فلج شدن عضلات دور چشم می شود و چین و چروک هایی را که به دلایل مختلفی روی صورت شما ایجاد شده است را به خوبی از بین می برد و شما اثرات بوتاکس را حدود 8 الی 10 روز بعد از تزریق مشاهده خواهید کرد و از آن رضایت کافی را خواهید داشت.

هنگامی که به عضلات تزریق وارد می کنند آن عضله ها توانایی حرکتی خود را کاملا از دست می دهند و چین و چروک های اطراف آن به مرور کاهش می یابد. خوب است بدانید که تزریق بوتاکس یک روش دائمی و همیشگی برای رفع چین و چروک های دور چشم نمی باشد و بعد از حدود 3 الی 6 ماه انسداد عصبی از بین می رود و عضلات دور چشم دوباره منقبض می شوند و چروک ها ایجاد می شوند. به همین دلیل شما باید هر شش ماه یکبار تزریق بوتاکس را انجام دهید و آن را ترمیم کنید.

با افزایش سن ممکن است بسیاری از افراد دچار پف و سیاهی زیر چشم شوند بوتاکس راه حل مناسبی برای این افراد نمی باشد زیرا تزریق بوتاکس فقط موجب از بین رفتن چین و چروک ها می شود و در درمان سیاهی و پف زیر چشم موثر نمی باشد.

چه افرادی برای تزریق بوتاکس دور چشم مناسب می باشند؟

چه افرادی برای تزریق بوتاکس دور چشم مناسب می باشند؟

 • افرادی که سن آن ها بالای 18 سال باشد می توانند تزریق بوتاکس را به راحتی انجام دهند.
 • سالم بودن عضلات صورت شما بسیار مهم می باشد و این تزریق بر روی افراد جوان که عضلات قوی تر و سالم تری دارند بهتر انجام می شود.
 • افرادی که از سلامت عمومی برخوردار باشند و دارای بیماری های خطرناک یا بیماری های عصبی عضلانی مبتلا نباشند.
 • تزریق بوتاکس برای افرادی که بر اثر پیری دچار چین و چروک اطراف چشم شده اند مناسب نمی باشد زیرا عضلات صورت افراد پیر ضعیف می باشد و تزریق بوتاکس برای آن ها مناسب نمی باشد.
 • بوتاکس دور چشم برای افرادی که در دوران شیر دهی و یا بارداری هستند مناسب نمی باشد.

تزریق بوتاکس دور چشم چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس دور چشم چگونه انجام می شود؟

این تزریق حدودا 30 الی 35 دقیقه طول می کشد و یک روش غیر جراحی می باشد که از طریق سوزن های کوچک در سطح پایینی اوربیکولاریس اوکولی(عضله نزدیک به پلک ها) انجام می شود.

طبق گزارشات انجام شده افرادی که تزریق بوتاکس را در اطراف و دور چشم هایشان انجام می دهند خیلی بهتر از افرادی که تزریق را زیر پلک هایشان انجام می دهند نتیجه می گیرند.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس دور چشم چه چیزهایی می باشد؟

عوارض جانبی تزریق بوتاکس دور چشم چه چیزهایی می باشد؟

 • ایجاد اختلال در بستن چشم ها
 • افتادگی چشم ها
 • ممکن است موجب بی حسی چشم ها شود.
 • ایجاد تورم در پلک پایین
 • ایجاد سردرد و خونریزی
 • ایجاد سرگیجه،کبودی و درد

موارد ذکر شده از اصلی ترین عوارض جانبی تزریق بوتاکس می باشد که با گذشت زمان این مشکلات رفع می شوند. اما باید توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس یک کار خیلی حساس و ظریف می باشد و حتما باید توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام شود تا آسیب جدی به چشم شما وارد نشود. پس در انتخاب پزشک خود برای تزریق بوتاکس دقت کافی را داشته باشید تا از انجام کار آن رضایت کافی را داشته باشید و پشیمان نشوید.

چه مراقبت هایی را باید بعد از تزریق بوتاکس دور چشم انجام داد؟

چه مراقبت هایی را باید بعد از تزریق بوتاکس دور چشم انجام داد؟

 1. از دراز کشیدن به مدت چند ساعت بعد از تزریق خودداری کنید زیرا اگر شما بعد از تزریق دراز بکشید ممکن است ماده ی بوتاکس زیر پوست شما حرکت کند و مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.
 2. به مدت یک روز بعد از بوتاکس از حمام کردن بپرهیزید. زیرا مواد بوتاکس هنوز زیر پوست شما جذب نشده است اما بعد از یک روز می توانید به راحتی حمام کنید..
 3. از دست زدن و ماساژ دادن قسمت هایی که در آن جا تزریق صورت گرفته است بپرهیزید زیرا ماساژ دادن موجب می شود مواد بوتاکس زیر پوست شما حرکت کنند و در نتیجه پخش شوند.
 4. از فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید همچنین به مدت دو هفته بعد از تزریق بوتاکس از مصرف سیگار و مشروبات الکلی پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس بسیار مهم می باشند که اگر به آن ها توجه کنید و آن ها را رعایت کنید یک نتیجه ی مطلوب از بوتاکس اطراف چشم دریافت می کنید. اما توجه نکردن به مراقبت های بعد از بوتاکس ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد.