داشتن باسن با حجم مناسب یا حتی بزرگ، آرزوی هر خانمی است و افرادی که تمایل دارند باسنی جذاب داشته باشند و به شکلی و حجم دلپذیر و بزرگ داشته باشند، لزوما مجبور نیستند برای طولانی مدت به فعالیت‌های ورزشی بپردازند؛ می توانند از روش هایی مانند تزریق چربی به باسن، باسنی با فرم خوبی داشته باشند. تزریق ژل یا چربی، یکی از روش‌های سریع و موثر، برای داشتن باسن دلخواه و جذاب است. باسنی با حجم خوب یا حتی بزرگ با شکلی جذاب و فرمی عالی به روش لیف برزیلی.

تفاوت تزریق ژل با تزریق چربی به باسن چیست ؟

برای داشتن باسن بزرگ یکی از روش های غیر تهاجمی استفاده از تزریق ژل یا جربی است. اما اصلی ترین تفاوت ژل با چربی در چیست ؟ در واقع چربی را از بدن خود متقاضی برای فرم دهی باسن می گیرند و توسط یک متخصص به باسن تزریق می کنن ولی ژل یک ماده مصنوعی و ساخته شده است. اگر نمی دانید کدام را نتخاب کنید می توانید مطلب تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟ مطالعه کنید تا به راحتی تصمیم بگیرید که برای داشتن باسنی بزرگ و خوش فرم کدام را انتخاب کنید.

تزریق ژل به باسن، چرا و به کجا؟

تزریق ژل برای باسن کسانی که سن بالاتری دارند

اگر شما بر اثر بالا رفتن سن حجم باسن خود را از دست دادید احتمالا تزریق ژل بهترین روش برای حجم دادن به باسن شماست. هرچند که تزریق ژل تنها برای بزرگ کردن باسن استفاده نمی شود شما می توانید با استفاده از تزریق ژل به باسن فرم زیباتری هم بدهید. به طور کلی اگه  به دلیل کاهش وزن،  یا با بالارفتن سن، شکل و ظاهر مطلوب باسن تحت تاثیر قرار گرفته است، در زمانی کوتاه و سریع شما با لاغر نگه‌داشتن سایر قسمت‌های بدن می توانید باسن خود را به شکل دلخواه برسانید.

تزریق چربی به باسن برای کسانی که دوست دارند باسنی طبیعی داشته باشند

با توجه به این که چربی موجود در تزریق از خود بدن برداشته می شه باعث ظاهر طبیعی تری می شه اما حتما باید با متخصص مشورت کنید زیرا که شانس پس زدن بافت چربی ممکن است. یکی از معروف ترین روش های تزریق چربی به باسن تزریق چربی به روش لیفتینگ برزیلی است.

لیفتینگ برزیلی بهترین روش چربی

در واقع انتقال چربی به باسن رو لیفت باسن برزیلی می نامند. با استفاده از لیپوساکشن چربی ها رو از بدن خارج می کنن و وارد باسن می کنند
روش‌هایی که می‌تواند جایگزین تزریق ژل به باسن باشد

تزریق ژل به باسن، چرا و به کجا؟

روش‌هایی که می‌تواند جایگزین تزریق ژل به باسن باشد

ورزش کردن

مطمئنا این روش نیازمند به ماه‌ها و حتی سال‌ها، تمرین‌ها و فعالیت‌های می‌باشد تا به اندامی زیبا در ناحیه باسن برسید، و برای حفظ آن همچنان نیازمند ادامه تمرین‌ها باشید.

جراحی

این روش بسیار پرهزینه است و ممکن است عوارضی را به شما تحمیل کند.

تزریق چربی

این روش نیز تغییر سایز چشمگیری را ایجاد نمی‌کند.
اما تزریق ژل از روش جراحی کم هزینه‌تر است، عوارض چندانی به همراه ندارد، از همان روزهای اول تزریق، اثر خود را نشان می‌دهد و برای چندین سال دوام دارد و تا هر سایزی که دلخواه شماست، قابلیت افزایش سایز دارد.
موادی که برای تزریق ژل به باسن مورد استفاده قرار میگیرد

موادی که برای تزریق ژل به باسن مورد استفاده قرار میگیرد

برای تزریق ژل به باسن می‌‌توان از مواد مختلفی به عنوان ژل استفاده کرد:

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید، متداول‌ترین و کاربردی‌ترین ژلی است که برای این منظور استفاده می‌شود و زمانی که حجم تزریق کم باشد از ژل اسکالپترا استفاده می‌شود. اسکالپترا، حاوی پلیمر پلی ال‌لاکتیک‌اسید است. این ژل‌ها با تحریک تولید کلاژن، فرم طبیعی به باسن شما می‌دهند. علاوه بر آن، خودشان از ترکیباتی بسیار مشابه ترکیبات بدن هستند و به مرور زمان جذب بدن می‌شوند و عوارض جانبی بسیار محدودی دارند.
هیالورونیک اسید از پراستفاده ترین مواد تزریقی به باسن است.

Aquafilling

Aquafilling، ژلی است که مدت دوام آن از ژل‌های دیگر بیشتر است و تقریبا جزء ژل‌های دائمی به حساب می‌آید و ماده ایمنی محسوب می‌شود، برای قسمت‌های دیگری از بدن که بافت نرمی دارند نیز می‌تواند استفاده شود.

هیدروژل

هیدروژل یک پرکننده دائمی بافت نرم است. از 5% ژل پلی اکریل آمید و 95% آب ساخته شده است. پلی آکریل آمید با اتصال متقاطع، یک ژل واقعی را تشکیل می‌دهد که  بسیار سازگار و بسیار شبیه به بافت نرم انسان است. این ژل در زیر پوست یا عضله تزریق می‌شود (بسته به قسمت‌های مختلف بدن) جایی که قابل مشاهده یا احساس نیست و به طور دائمی در جای خود باقی می‌ماند. یک هفته پس از تزریق غشای بسیار نازکی در اطراف ایمپلنت ایجاد می‌شود که به ثابت ماندن آن کمک می‌کند ولی خطرات آن و عوارض جانبی آن از هرگونه ژل دیگری بیشتر است، برای همین، مصرف این نوع ژل بسیار محدود شده است.

مراحل انجام تزریق ژل به باسن

مراحل انجام تزریق ژل به باسن

ابتدا محل تزریق توسط پزشک با مواد ضدعفونی کننده و ضد باکتری آغشته می‌شود تا از عدم وجود آلودگی در محل تزریق مطمئن شود تا از بروز عفونت جلوگیری کند.

سپس، در صورتی که فرد نتواند درد ناشی از تزریق را تحمل کند، پزشک آن قسمت را بصورت موضعی بی‌حس کرده و به کمک یک سوزن کوچک حاوی ژل، شروع به تزریق به قسمت‌های مختلف باسن می‌کند.

این فرایند برای یک جلسه، حدود سی دقیقه طول می‌کشد و اینکه فرد چند جلسه و با چه فاصله زمانی نیاز به تزریق دارد، توسط پزشک مشخص می‌شود.

خطرات احتمالی پس از تزریق ژل به باسن

خطرات احتمالی پس از تزریق ژل به باسن

بیشتر بیماران پس از تزریق به آرامی بهبود می‌یابند. اما مانند هر روش پزشکی دیگر، عوارضی نیز همیشه ممکن است. این موارد غیر معمول هستند و تقریبا همیشه قابل درمان هستند.

آسیب ناحیه تزریق

 • پوست اطراف تزریق می‌تواند آلوده شود.
 • پرکننده بدن می‌تواند جذب شود.
 • واکنش آلرژیک دردناک
 • اگر از پرکننده نادرست (بازار سیاه) استفاده شود، مشکلات عفونت و التهاب ممکن است در پی داشته باشد.
 • تورم
 • قرمزی
 • درد
 • حساسیت و گرما در ناحیه باسن

عفونت

 • عفونت از احتمالات تزریق ژل به باسن است.

واکنش به مسکن یا داروی بیهوشی

 • اگر در طی یک استفاده قبلی از مواد بی‌حس‌کننده موضعی یا بیهوشی، واکنشی تجربه کرده‌اید، به پزشک یا متخصص بیهوشی خود مشاوره دهید.

ملاحظاتی که بعد از رفتن به خانه پس از تزریق ژل به باسن باید مد نظر قرار دهید

 • پزشک، مجموعه‌ای از دستورالعمل ها را در مورد آنچه در هفته اول باید انجام دهید، به شما ارائه می دهد.

بهبود

 • انتظار می رود بهبودی کامل طی سه روز انجام شود
 • به شما اجازه می دهند حدود یک ساعت پس از عمل به خانه بروید.
 • باید سه روز اول از پوشیدن شلوارهای تنگ اجتناب کنید و از نشستن مستقیم روی ناحیه تزریق خودداری کنید.

دارو

 • ممکن است پزشک برای چند روز برای شما دارویی در نظر گرفته باشد، طبق دستور پزشک آن را مصرف کنید.

دستورالعمل های فعالیت فیزیکی

 • دستورالعمل های فعالیت بدنی را که توسط پزشک دستور داده شده، دنبال کنید.

اقدامات احتیاطی در مورد تزریق ژل به باسن

اقدامات احتیاطی در مورد تزریق ژل به باسن

صحیح نشستن

 • در سه روز اول‌،‌‌‌ نشستن در ناحیه تزریق را به حداقل ممکن کاهش دهید.
 • روی معده خود بخوابید. حتی برای خوابیدن در رختخواب. برای تماشای تلویزیون، به پهلو دراز بکشید
 • نواحی تزریق را مرتب بررسی کنید و مراقب علائم عفونت و تورم باشید.

استفاده از توالت

 • از توالت های عمومی خودداری کنید. سه روز اول در صورت امکان از توالت استریل شده در خانه خود استفاده کنید
 • هنگام دستشویی رفتن از نشستن خودداری کنید.

استفاده از پله

در دو روز اول از هرگونه پله زیاد خودداری کنید زیرا به عضلات باسن فشار وارد می‌کند.

ورزش کردن

پس از تزریق ژل به باسن، در سه روز اول هیچگونه فعالیت ورزشی انجام ندهید، تا زمانی که پزشک اجازه این کار را به شما بدهد.

رابطه جنسی

بعد از تزریق ژل به باسن، اکثر مردم نگران از سرگیری رابطه جنسی هستند. قانون کلی این است که تا وقتی پزشک،  اجازه ورزش به شما نداده است، رابطه جنسی نیز توصیه نمی‌شود.

رانندگی کردن

تا 3 روز اجازه رانندگی ندارید.

مراقبت از زخم‌ها بعد از تزریق ژل به باسن

 • اگر نواحی تزریق شما با بخیه بسته شده باشد، بعد از 3 روز به پزشک خود مراجعه کنید تا آنها را خارج کند.
 • محل‌های تزریق را فقط با صابون ملایم بشویید و با ملاحظه آن را خشک کنید.
 • حمام نکنید.
 • هیچ لوسیونی روی باسن استفاده نکنید، مگر اینکه توسط پزشک به شما اجازه داده شود.

با توجه به بازار گرم این اقدام زیبایی و اشتیاق خانم های زیادی برای انجام تزریق ژل به باسن، توصیه میکنیم که برای جلوگیری از هرگونه عوارض جانبی و هر گونه عواقبی برای سلامتی بدنتان، قبل از هر چیز به تجربه و تخصص پزشک و همچنین نوع موادی که برای تزریق استفاده می‌کنند، اطمینان کامل حاصل نمایید.

با توضیحات ارائه شده در مورد تزریق ژل به باسن، از خانم ها و آقایانی که تمایل به انجام این کار دارند، چه برای مقاصد درمانی و چه مقاصد زیبایی، آنها را دعوت می کنیم تا به کلینیک رخ آرا مراجعه نموده و با استفاده از تجربیات و تخصص پزشکان این حوزه، برای انجام این اقدام زیبایی، مشورت‌های لازم را دریافت کنند.