آیا از فرم و شکل بینی خود ناراضی هستید؟ خب اصلاً جای نگرانی نیست چون با روش‌های غیرجراحی جدید که با عنوان ” رینوپلاستی مایع ” یا ” تزریق ژل قوز بینی ” هم شناخته می‌شود به راحتی می‌توانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید. در این روش فرم بینی با تزریق ژل اسید هیالورونیک تغییر داده می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

رشد روز افزون تزریق ژل بینی

رشد روز افزون تزریق ژل بینی

رینوپلاستی مایع معمولاً عملی ساده و سریع در شبکه‌های اجتماعی نشان داده می‌شود اما نباید این درمان را دست کم گرفت. اگر این درمان تحت نظر دکتری متخصص و با تجربه انجام نگیرد ممکن است باعث مرگ بافت و یا حتی کوری چشم‌ها شود. در حال حاضر رشد و استقبال روز افزون تزریق ژل قوز بینی باعث شده تا افراد غیرمتخصص زیادی دست به انجام این درمان بزنند، بنابراین احتمال بروز عوارض جانبی و خطرات پس از تزریق ژل بسیار بالا رفته است، چراکه این افراد گواهینامه‌ها و مجوزهای لازم را برای انجام این عمل نداشته و با آناتومی صورت آشنا نیستند.

تزریق ژل بینی عمدتاً به عنوان عملی با ریسک بالا دسته‌بندی نمی‌شود.

اگر برای تزریق ژل کنار بینی به افراد غیر متخصص مراجعه کنید احتمال غیر طبیعی شدن نتایج نیز وجود دارد، در نتیجه آسیب روحی و روانی زیادی به شما وارد خواهد آمد. همچنین ما مراجعینی را داشته‌ایم که به دلیل انجام این درمان نزد افراد غیرمتخصص و تزریق ژل در محل نامناسب نوک بینی یا کناره‌های بینی خود را از دست داده‌اند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

البته تزریق ژل بینی عمدتاً به عنوان عملی با ریسک بالا دسته‌بندی نمی‌شود. یکی از بزرگترین خطرات این درمان زیبایی تزریق ژل به شریان‌های اشتباه است. این کار باعث مسدود شدن جریان خون شده و عوارضی جدی را در پی دارد.

مزایای تزریق ژل بینی

مزایای تزریق ژل بینی

تزریق ژل بینی درمان جایگزینی مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی می‌باشد. مزایای تزریق ژل قوز بینی شامل نتایج فوری، عدم نیاز به دوره نقاهت و درد کم آن می‌باشد. در این درمان قوز بینی و نواحی تو رفته بینی با تزریق ژل فرمی مطلوب پیدا کرده، زاویه نوک بینی تغییر داده شده و برآمدگی‌های روی تیغه بینی هموار می‌شوند.

ممکن است برخی افراد نگران این باشند که تزریق ژل موجب بزرگتر شدن بینی شود، اما اصلا لازم نیست که نگران این موضوع باشید، هدف این درمان برطرف کردن ناهمواری‌ها و تورفتگی‌های بینی است.

فیلرهای مناسب برای تزریق به بینی

فیلرهای مناسب برای تزریق به بینی

طیف وسیعی از فیلرهای پوستی برای تزریق به بینی وجود دارد که بیشتر آن‌ها از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن انسان تولید می‌شود. بیشترین میزان این ماده در مایعات چشم و مفاصل یافت می‌شود.

برخی از برندهای مشهوری که از فیلرهای آن‌ها برای تزریق به بینی استفاده می‌شود عبارتند از رستیلن، ژوویدرم و ولوما. یکی دیگر از مزایای اسید هیالورونیک سازگاری آن با بدن انسان است. از آنجایی که این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد بنابراین احتمال عدم پذیرش آن در بدن بسیار کم است، این امر باعث شده تا این فیلرها برای تزریق ژل بینی کاملاً ایمن و موثر باشند.

کاندیدای تزریق ژل بینی

کاندیدای تزریق ژل بینی

افرادی که می‌خواهند تغییرات چشمگیری در سایز و شکل بینی خود ایجاد کنند و یا می‌خواهند استخوان بینی یا ساختار غضروفی آن را تغییر دهند، کاندیداهای خوبی برای تزریق ژل بینی نمی‌باشند. اگر می‌خواهید تغییرات زیادی در فرم بینی خود ایجاد کنید که دائمی باشند، تنفس‌تان بهبود یابد و یا سایز بینی خود را کوچک کنید، بهتر است که عمل جراحی رینوپلاستی را انجام دهید. افرادی که می‌خواهند تغییرات کمی مانند هموار کردن برآمدگی‌ها، سربالا کردن نوک بینی یا پر کردن تو رفتگی‌ها را داشته باشند، کاندیداهای خوبی برای تزریق ژل بینی هستند.

سوالات متداول

سوالات متداول

چه تغییراتی را نمی‌توان با تزریق ژل بینی اعمال کرد؟

با این درمان نمی‌توان نوک بینی را باریک کرد، سوراخ‌های بینی را کوچک‌تر کرد و عرض بینی را از طریق جابجایی پایه‌های بینی کمتر نمود. به علاوه با تزریق ژل نمی‌توان قسمت بالای بینی را به صورت نزدیک‌تر کرد.

تزریق ژل به کدام ناحیه از بینی بی‌خطرتر است؟

تزریق ژل به پُل بینی ایمن‌تر از تزریق به نوک بینی یا در ناحیه سوراخ‌های بینی است. اما اگر احتیاط‌های لازم به عمل آید و درمان توسط دکتری مجرب صورت گیرد احتمال وقوع عوارض بسیار کم است.

هزینه تزریق ژل به بینی چقدر است؟

هزینه این درمان بسته به عوامل مختلفی مانند نوع فیلر، مقدار مورد نیاز برای تزریق و … متغیر است. بهتر است جهت تخمین دقیق هزینه‌ها یک جلسه مشاوره را در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا داشته باشید.

ماندگاری نتایج تزریق ژل بینی چقدر است؟

بسته به آناتومی بینی، مشکلات بینی، نوع فیلر و اهداف داوطلب، نتایج چیزی بین ۹ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارند.

آیا تزریق ژل بینی دوره نقاهت دارد؟

در موارد بسیار نادر ممکن است کبودی کمی در اطراف محل تزریق به وجود بیاید که پس از ۳ الی ۴ روز از بین خواهد رفت. اما به طور کلی این درمان دوره نقاهتی ندارد.