فرم بینی یکی از عوامل تعیین‌کننده مشخصات صورت بوده و اگرچه چیزی به نام شکل استاندارد و عالی کلی برای بینی وجود ندارد اما برخی ویژگی‌های کلی وجود دارد که باعث جذاب‌تر شدن ظاهر بینی می‌شود مانند صاف بودن پشت بینی، کوچک و باریک بودن نوک بینی، تناسب داشتن با زوایای صورت و عرض و طول مناسب. متأسفانه همه ما این ویژگی‌های خوب بینی که باعث زیباتر به نظر رسیدن بقیه اجزای صورت هم می‌شود را نداریم.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

برای افرادی که به دنبال بهبود شکل بینی خود هستند، عمل‌های متعددی وجود دارد که به وسیله آنها می‌توان به بهترین نتایج ممکن که در نظر دارند دست یابند اما افرادی که تمایل به داشتن بینی صاف و بدون تورفتگی دارند، عمل اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی یک روش مناسب است.

بیشتر بیماران تمایل دارند که برای اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی خود تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند. در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا قبل از درمان از شما می‌خواهند، ظاهر بینی دلخواه خود را به طور شفاف شرح دهید. پزشک در مورد معایب و مزایای هر یک از روش‌های مورد استفاده به شما توضیحانی ارائه داده و آن روشی که برای شما مناسب است را به شما پیشنهاد می‌دهد اما همیشه اتخاذ تصمیم نهایی به عهده خود شما است. متخصصین و پزشکان مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با بررسی دقیق وضعیت پوست شما، روش درمانی که بیشترین سازگاری را با سبک زندگی و ملاحظات اجتماعی شما دارد تعیین می‌کند و به شما نیز کمک می‌کند تا بهترین روش ممکن را انتخاب کنید.

تزریق ژل بینی یا رینوپلاستی غیرجراحی

عمل زیبایی بینی با تزریق ژل یک روش درمانی ساده است که برای صاف کردن یا بالا بردن نوک بینی، رفع قوز بینی، یا اصلاح انحراف بینی بدون نیاز به عمل جراحی استفاده می‌شود و برای این کار می توان از تزریق ژل های مصنوعی برای اصلاح ظاهر نامطلوب بینی استفاده کرد. با تزریق ژل بینی همچنین می‌توان سر بینی را گردتر کرد. پزشک متخصص در بررسی‌های قبل از عمل و معاینات حین درمان، وضعیت بینی را مشخص کرده و بر اساس معیار زیبایی بینی، فرایند تزریق ژل به بینی را طراحی می‌کند.

رینوپلاستی عمل زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق یک روش درمانی بی خطر و غیرتهاجمی است که می‌تواند به عنوان جایگزینی برای عمل جراحی رینوپلاستی یا همان جراحی سنتی زیبایی بینی مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع در حالی است که عمل جراحی سنتی بینی با عمل جراحی بینی با لیزر انجام می‌شود و یک روش درمانی تهاجمی و پرخطر برای کوچک کردن بینی می‌باشد. بسیاری از بیماران درباره انجام این نوع از جراحی نگران هستند و علت این نگرانی به خاطر عوارضی مثل خشکی بینی بعد از عمل و خطرات بالقوه ناشی از درمان است. کوچک کردن بینی بدون جراحی و با تزریق ژل عوارض جراحی بینی سنتی را به همراه ندارد. در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا از تکنیک‌های بسیار تخصصی و سفارشی شامل استفاده از تزریق ژل برای بازیابی و بهبود مشکلات ظاهری بینی بدون جراحی ترمیمی بینی استفاده می‌شود. این روش‌ها شامل تزریق ژل‌های ماندگار برای دستیابی به یک ظاهر زیبا و نتایج بلندمدت در ارتباط با اصلاح ظاهر بینی بیمار است.

عملکرد تزریق ژل بینی یا رینوپلاستی غیرجراحی

قبل از درمان: در این زمان از مواد بی‌حسی موضعی برای مدت 15 تا 30 دقیقه قبل از تزریق ژل به بینی استفاده می‌شود.

در طول درمان: مقادیر کمی از ژل‌های پوستی به محل‌های دقیق در پوست تزریق می‌شود تا به این ترتیب بتوان کنترل مناسب بر شکل و ظاهر ایجاد شده پس از درمان بیمار داشت. پزشک در ادامه محل تزریق‌ها را ماساژ می‌دهد تا به این ترتیب به بینی بیمار شکل دهد. در طول درمان، بیمار بطور کامل بیدار خواهد بود. در این زمان معمولاً یک آینه در اختیار بیمار قرار می‌گیرد تا به این ترتیب بیمار بتواند کنترل کامل بر نتایج درمان خود داشته باشد.

نتایج این روش درمانی بلافاصله ایجاد شده و برای 6 تا 12 ماه دوام و ماندگاری دارد.

پس از درمان: پس از تکمیل درمان بیمار نباید به بینی خود دست زده و همچنین نباید محل درمان را به مدت 6 ساعت آرایش کند تا به این ترتیب از ایجاد عفونت در محل جلوگیری شود. در این رابطه دستورات و راهنمایی های لازم توسط پزشک به بیمار ارائه خواهد شد. نتایج این روش درمانی بلافاصله ایجاد شده و برای 6 تا 12 ماه دوام و ماندگاری دارد. به خاطر اینکه این نتایج به نسبت موقت هستند، به مرور زمان می‌توان در صورت بیمار اصلاحات لازم را انجام داد تا به این ترتیب ظاهر طبیعی صورت حفظ شود.

دوره بهبودی و نقاهت تزریق ژل بینی

طول دوره بهبودی و نقاهت متناسب با روشی که بیمار و پزشک انتخاب می‌کنند متغیر است. در صورتی که ژل تزریق کرده باشید نیازی به استراحت ندارید ولی ممکن است تا چند روز دچار ورم و کبودی شوید. در صورتی که تحت عمل‌های جراحی قرار گیرید و از ایمپلنت‌های سیلیکونی استفاده کنید ممکن است کبودی و ورم در ناحیه درمان ایجاد شود که در کمتر از 2 هفته بهبود می‌یابد و در برخی از بیماران هم ممکن است زودتر از این خوب شوند. در صورتی که عمل پیوند غضروف انجام داده باشید، کبودی و ورم ناشی از آن به طور مشابه پس از مدتی برطرف می‌شود. پس از انجام هر یک از این سه روش درمانی قویاً توصیه می‌شود که بیمار از بینی خود به خصوص در سه ماه اول پس از انجام عمل جراحی یا تزریق به طور مضاعف مراقبت کند. وارد آمدن نیروی خارجی شدید ممکن است باعث انحراف ایمپلنت، حرکت ژل و یا حتی انحراف خود بینی شود.

قویاً توصیه می‌شود که از استعمال دخانیات در طول دوره نقاهت و بهبودی خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن و استعمال دخانیات باعث ایجاد اختلالات تنفسی و انسداد بینی می‌شود. به دلیل وجود التهاب و زخم ممکن است تنفس شما دچار اختلال شود که سیگار کشیدن این وضعیت را وخیم‌تر می‌کند. استعمال دخانیات باعث می‌شود که بهبودی به تأخیر افتاده و اسکارهای (جای زخم) نازیبایی در ناحیه درمان شده ایجاد شوند.

مزایای تزریق ژل بینی

مزایای عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل به شرح زیر هستند:

دستیابی به نتایج تقریبا ماندگار:  درصورتی‌که یک بیمار درباره استفاده از روش جراحی بینی تردید دارد، زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل می‌تواند نتایج مشابه جراحی بینی سنتی را برای فرد به همراه داشته باشد، اما این نتایج برای همیشه ماندگاری و دوام ندارد.

هزینه کمتر: عمل بینی بدون جراحی با تزریق ژل هزینه‌ای کمتری نسبت به نرخ عمل زیبایی بینی و جراحی پولیپ بینی دارد. قیمت و هزینه تزریق ژل در بینی بستگی به مقدار تزریق و اصلاح انجام شده بر روی بینی دارد.

غیرتهاجمی بودن: فکر کردن به عمل جراحی یا قرار گرفتن تحت بی‌هوشی عمومی به حدی برای بعضی افراد نگران‌کننده است که از انجام عمل جراحی زیبایی بینی خودداری می‌کنند. این موضوع در حالی است که کوتاه کردن بینی بدون جراحی با تزریق ژل ۱۰۰% بدون نیاز به عمل جراحی و غیرتهاجمی انجام می‌شود و در این حالت فقط چند سوزن به بینی شما وارد می‌شود.

دوره بهبود کوتاه: با استفاده از روش زیبایی بینی بدون عمل جراحی با تزریق ژل نیازی به استراحت پس از تزریق ژل نیست و دیگر شما با ظاهر کبود یا همراه با پانسمان برای چند روز پس از جراحی روبه‌رو نخواهید شد. در این حالت فقط کمی احساس درد و مقدار کمی ورم در روز انجام تزریق وجود خواهد داشت. همچنین امکان ازسرگیری تمام فعالیت‌های عادی در روز پس از تزریق برای بیمار وجود دارد.

بدون درد بودن: یکی از دلایل متداول بودن این روش درمانی بین افراد، بدون درد بودن آن است.

خطرات و عوارض احتمالی

برخی از عوارض خاصی که ممکن است بعد از انجام یک عمل زیبایی بینی بدون جراحی بروز کند عبارت است از:

  • قرمزی بینی که بعد از چند روز به‌خودی‌خود برطرف می‌شود.
  • ورم و خون‌مردگی در ناحیه بینی که به‌تدریج برطرف می‌شود و شما می‌توانید نتایج عمل را ببینید.
  • حساس شدن بینی
  • بروز عفونت
  • آسیب‌دیدگی پوست بینی
  • ایجاد حالت نامتقارن یا ناهموار بر روی بینی و یا نتایجی که باعث نارضایتی شما شود.