اگر قصد دارید با تزریق ژل چین و چروک‌های صورت خود را کاهش داده و حجم صورت را بازیابی کنید، حتماً می‌خواهید بدانید که تزریق ژل تا چه مدت دوام دارد، تفاوت فیلرها در چیست و آیا واقعاً ارزشش را دارد یا خیر. تزریق‌های اولیه فیلرهای پوستی بر اساس نیازهای افراد مختلف متفاوت است. یعنی محل تزریق، نوع فیلر و تعداد دفعات تزریق به فرد بستگی دارد. هنگامی که نتایج دلخواه‌تان به دست آمد، باید پس از بازه‌های زمانی مشخصی برای تزریق مجدد ژل مراجعه نمایید زیرا فیلرها به مرور زمان از بین می‌روند. اما تزریق ژل تا چه مدت دوام دارد؟ فاصله زمانی بین جلسات تزریق مجدد ژل چقدر است؟

در زیر لیستی از فیلرهای پوستی آورده شده، به صورت مختصر به معرفی آن‌ها پرداخته شده و مدت ماندگاری آن‌ها نیز ذکر شده است.

فیلرهای ژوویدرم

تزریق ژل ژوویدرم

این تزریق ژل به دلیل داشتن عوارض جانبی کم محبوب است. ژل ژوویدرم از اسید هیالورونیک تشکیل شده است، این ماده به طور طبیعی در پوست تولید می‌شود. نتایج تزریق ژل ژوویدرم فوراً قابل مشاهده بوده و آب را به ناحیه تحت درمان جذب می‌کند.

Juvederm Ultra XC: از این تزریق ژل برای جوان‌سازی نواحی مختلف صورت مثل اطراف دهان و تزریق به لب‌ها استفاده می‌شود. این فیلر معمولاً یک سال ماندگاری دارد.

Juvederm Ultra Plus XC: از این تزریق ژل معمولاً برای درمان خطوط و چین و چروک‌های عمیق اطراف دهان استفاده می‌شود. این فیلر معمولاً یک سال ماندگاری دارد.

Juvederm Volbella: این فیلر به لب‌ها حجم داده و خطوط عمودی اطراف لب را هموار می‌کند. البته از ژوویدرم ولبلا برای جوان‌سازی ناحیه زیر چشم نیز استفاده می‌شود. این فیلر معمولاً یک سال ماندگاری دارد.

Juvederm Vollure: از این تزریق ژل برای برجسته‌سازی لب‌ها و جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود و افرادی که به دنبال نتایجی دقیق هستند می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. ژوویدرم والور چیزی بین 12 الی 18 ماه ماندگاری دارد.

Juvederm Voluma: این ژل اولین فیلر تایید شده توسط FDA برای بازیابی حجم گونه‌ها و ناحیه میانی صورت است. با تزریق ژل ژوویدرم ولوما می‌توان کمی ناحیه پایین صورت و غبغب را نیز لیفت کرد. تزریق ژل این فیلر معمولاً دو سال ماندگاری دارد.

فیلرهای رستیلن

فیلرهای رستیلن

خانواده فیلرها رستیلن توسط شرکت Galderma تولید می‌شود که تولید کننده دیسپورت (Dysport) هم هستند. رستیلن درست مثل ژوویدرم فیلری ساخته شده از اسید هیالورونیک است و این یعنی نتایج تزریق ژل رستیلن فوری است. اسید هیالورونیک با آب پیوند ایجاد کرده و به پوست حجم می‌دهد.

Restylane-L: از این ژل برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت و برجسته‌سازی لب‌ها استفاده می‌شود. این تزریق ژل چیزی بین 4.5 الی 9 ماه ماندگاری دارد که این مدت زمان به ناحیه تحت درمان بستگی دارد.

Restylane Defyne: این ژل خطوط خنده اطراف دهان، خطوط عمیق میان بینی و لب را هموار می‌کند. نتایج حاصل از تزریق این ژل کاملاً طبیعی است. رستیلن دیفاین معمولاً تا 12 ماه ماندگاری دارد.

Restylane Lyft: این ژل می‌تواند چین و چروک‌های متوسط و عمیق اطراف دهان را هموار کرده و به گونه‌ها حجم دهد. رستیلن لیفت معمولاً 12 ماه یا بیشتر ماندگاری دارد.

Restylane Refyne: رستیلن ریفاین نیز مثل دیفاین، خطوط و چین و چروک‌های متوسط و عمیق اطراف دهان و بینی را هموار می‌کند. البته ممکن است به دلیل بافت نرم‌تری که دارد نتایجی طبیعی‌تر را در بر داشته باشد. رستیلن ریفاین معمولاً 12 ماه ماندگاری دارد.

Restylane Silk: با این تزریق ژل می‌توان لب‌ها را برجسته‌تر کرده و خطوط ظریف اطراف دهان را هموار کرد. رستیلن سیلک معمولاً 6 ماه ماندگاری دارد.

دیگر فیلرهای متداول

دیگر فیلرهای متداول

گرچه که رستیلن و ژوویدرم شناخته شده‌ترین فیلرها در بازار هستند، اما فیلرهای دیگری هم هستند که می‌توان با تزریق آن‌ها به نتایج خوبی دست پیدا کرد.

اسکالپترا (Sculptra): این فیلر از پُلی ال لاکتیک اسید ساخته شده و خطوط متوسط و عمیق اطراف دهان، بینی و چانه را هموار می‌کند. بر خلاف فیلرهای اسید هیالورونیک نتایج تزریق این ژل به مرور زمان پدیدار شده و قابل مشاهده خواهد بود. این یعنی مدت ماندگاری اسکالپترا از فیلرهای دیگر بیشتر است. اسکالپترا دو سال ماندگاری دارد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

رادیس (Radiesse): این ژل از کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته می‌شود، ماده‌ای که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. با رادیس می‌توان خطوط و چین و چروک‌های ناحیه پایین صورت را درمان کرده و همچنین از آن برای حجم دادن به دست‌ها استفاده می‌شود. نتایج تزریق ژل رادیس درست مثل اسکالپترا به مرور زمان پدیدار می‌شود. هر دوی این فیلرها باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند، در نتیجه نتایجی ماندگارتر دارند. رادیس معمولاً چیزی بین 18 الی 24 ماه ماندگاری دارد.

بلوترو بالانس (Belotero Balance): با تزریق این ژل می‌توان خطوط و چین و چروک‌های اطراف دهان و چانه را درمان کرد. البته این فیلر کاربردهای فراوانی دارد. بلوترو توسط شرکت Merz تولید می‌شود. این شرکت تولید کننده زئومین (Xeomin) نیز می‌باشد. بلوترو بالانس معمولاً 6 ماه ماندگاری دارد.

پس مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق ژل در افراد مختلف متفاوت است و به نوع فیلر هم بستگی دارد. ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا درمان‌های مختلفی را برای جوان‌سازی صورت ارائه می‌دهیم. بهتر است جهت انتخاب بهترین گزینه‌ها در جلسه مشاوره ما شرکت کنید.