ما معمولاً گلایه‌های زیادی را در مورد پُف زیر چشم از خانم‌ها می‌شنویم، اما مشکل دیگری که روز به روز بیشتر می‌شود، گودی زیر چشم است. اغلب خانم‌هایی که با این مشکل مواجه هستند می‌گویند که چهره‌شان اغلب خسته به نظر می‌رسد در صورتی که واقعاً خسته نیستند. با کرم‌های موضعی می‌توان کمی ظاهر این ناحیه را بهبود بخشید اما اگر حجم از دست رفته ناحیه زیر چشم زیاد بوده و باعث گودی زیر چشم شده باشد، تزریق ژل بهترین درمان خواهد بود.

اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

بسیاری از خانم‌ها در اواسط دهه 30 زندگی خود با مشکل گودی زیر چشم مواجه می‌شوند، اما متخصصان می‌گویند که اگر در دوره جوانی خود زیاد در معرض نور آفتاب باشید و یا سیگار بکشید، این عارضه زودتر بروز پیدا می‌کند. از این بازه سنی به بعد مخصوصاً اگر پوستی روشن داشته باشید، این فرآیند تسریع می‌شود. اگر این مشکل ژنتیکی باشد ممکن است برخی افراد در دهه 20 زندگی خود هم با آن روبرو شوند. اما تجربه ما می‌گوید که تقریباً اکثر افراد در دهه 40 زندگی خود این مشکل را دارند.

تزریق ژل زیر چشم

اما چه چیزی باعث به وجود آمدن گودی زیر چشم می‌شود؟ چندین عامل هستند که وقتی همزمان با هم اتفاق می‌افتند تاثیر زیادی بر روی این موضوع دارند: لایه‌های چربی که در ناحیه زیر چشم وجود دارند از بین رفته و باعث گودی این ناحیه می‌شوند. فقدان ساختار استخوان در این ناحیه مخصوصاً در خانم‌ها باعث می‌شود که پشتیبانی کمتری از بافت صورت گیرد. همچنین کاهش الاستین و کلاژن در لایه میانی دِرم باعث می‌شود که بافت زیر چشم دچار شُلی و افتادگی شود. استفاده هر روزه از کرم‌های ضد آفتاب، پرهیز از سیگار کشیدن و استفاده از عینک آفتابی می‌تواند در کاهش آسیب‌های این ناحیه نقش زیادی داشته باشد.

اکثر متخصصان بر این باورند که ژل رستیلن بهترین گزینه برای تزریق به ناحیه زیر چشم می‌باشد.

اینجاست که جادوی تزریق ژل پا به میدان می‌گذارد. با تزریق ژل جهت گودی زیر چشم می‌توان حجم این ناحیه را بازیابی کرده و ظاهر آن را جوان‌تر کرد. اکثر متخصصان بر این باورند که ژل رستیلن (Restylane) بهترین گزینه برای تزریق به ناحیه زیر چشم می‌باشد. این فیلر نتایجی فوری را در بر دارد. یکی از مزایای تزریق ژل زیر چشم این است که اگر از نتایج به دست آمده راضی نبودید می‌توان با تزریق آنزیم هیالورونیداز اثر فیلر را از بین برده و ظاهر این ناحیه را به حالت اولیه خود باز گرداند. این آنزیم باعث حل شدن ژل می‌گردد. تزریق ژل زیر چشم باید حتماً توسط دکتری متخصص و با تجربه و با دقت بسیار انجام شود. فیلر باید بر روی استخوان تزریق شده تا از به وجود آمدن توده‌ها جلوگیری شود. ممکن است محل تزریق ژل تا چند روز دچار ورم و کبودی باشد.

تزریق ژل گودی زیر چشم

معمولاً با انجام یک یا دو جلسه تزریق ژل می‌توانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید، البته بستگی دارد که در هر جلسه چند سرنگ فیلر به این ناحیه تزریق شود. مدت ماندگاری این درمان به نوع پوست، شیوه زندگی و سن شما بستگی دارد اما معمولاً نتایج تزریق ژل جهت گودی زیر چشم چیزی بین 6 الی 8 ماه ماندگاری دارد.

می‌توان به جای تزریق ژل ار تزریق چربی هم استفاده کرد. در این روش بخشی از چربی‌های اضافه از نواحی مانند شکم یا ران شما استخراج شده و در زیر چشم تزریق می‌شود. پیش‌بینی نتایج تزریق چربی کمی سخت است اما بخشی از چربی که در ناحیه زیر چشم باقی می‌ماند تا سال‌ها ماندگاری خواهد داشت. معمولاً بخش زیادی از چربی تزریق شده در مدت زمان کمی جذب بدن می‌شود به همین دلیل نتایج تزریق چربی آنطور که باید نمی‌مانند و به مرور اُفت پیدا می‌کنند.