ناحیه زیر چشم‌ها همیشه یکی از دغدغه‌های زیبایی بوده است. مشکلاتی که در این ناحیه ایجاد می‌شوند معمولاً موجب خسته‌تر جلوه کردن صورت می‌گردند. با تزریق ژل خط اشک (ناحیه زیر چشم) می‌توان بدون نیاز به جراحی مشکلات این ناحیه را برطرف کرده، پُف زیر چشم را بهبود بخشیده و مرز میان پلک پایین و گونه را هموارتر کرد. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

خط اشک، گودی زیر چشم و پُف زیر چشم

خط اشک، گودی زیر چشم و پُف زیر چشم

خط اشک شیارهایی هستند که بین پلک پایین و گونه‌ها ایجاد می‌شوند. این شیارها باعث ایجاد گودی در محل اتصال پلک پایین و گونه می‌گردند. در بسیاری موارد خط اشک مشکلی ارثی است و کمتر به دلیل بالا رفتن سن رخ می‌دهد. این مشکل معمولاً در اوایل دهه 20 سالگی پدیدار می‌شود. گاهی اوقات برخی شکاف‌هایی در پوست وجود دارد که شبیه خط اشک هستند اما در واقع با آن تفاوت دارند و تفاوتشان این است که در این عارضه پوست به عضلات زیرین اتصال ندارد.

این شکاف‌های شبیه خط اشک را می‌توان با کشیدن پوست به یک سمت یا فشاور وارد کردن به قسمت بالای گونه به طور موقت بهبود بخشید. اما با این روش‌ها نمی‌توان خط اشک واقعی را درمان کرد زیرا پوست به عضلات زیرین خود اتصال دارد. شکاف‌های شبیه خط اشک اغلب با از دست رفتن حجم قسمت میانی گونه و ناحیه زیر چشم همراه است.

پُف زیر چشم بیشتر به دلیل افتادگی چربی ناحیه میانی گونه و فاصله گرفتن آن از پلک پایین اتفاق می‌افتد.

یکی از مشکلات دیگر ناحیه زیر چشم، پُف زیر چشم است. این عارضه به دلیل ورم پلک پایین رخ می‌دهد، که ممکن است این ورم به دلیل تجمع مایعات یا چربی باشد. گرچه در گذشته فکر می‌کردند که این عارضه به دلیل شُل شدن ماهیچه‌های پلک پایین و در نتیجه جلو آمدن چربی رخ می‌دهد، اما در واقع این عارضه بیشتر به دلیل افتادگی چربی ناحیه میانی گونه و فاصله گرفتن آن از پلک پایین اتفاق می‌افتد. به همین دلیل است که به نظر می‌رسد پلک پایین نسبت به گونه‌ها برآمدگی پیدا کرده و جلوتر آمده است.

تزریق ژل خط اشک

پُف زیر چشم حد فاصل چشم‌ها و گونه‌ها را منقطع می‌کند و همین امر موجب بالا رفتن سن و خستگی چهره می‌گردد. با تزریق ژل خط اشک می‌توان حدفاصل میان پلک پایین و گونه‌ها را هموارتر کرده تا پُف زیر چشم‌ها کمتر مشهود شوند. معمولاً با تزریق 1 الی 2 میلی‌لیتر فیلر می‌توان ناحیه خط اشک و گونه را بهبود بخشید.

معمولاً تزریق یک سرنگ فیلر یا کمتر برای این ناحیه کافی است.

می‌توان با تزریق مستقیم ژل در ناحیه زیر چشم، فاصله خالی میان پلک پایین و گونه‌ها را پُر کرد. تزریق ژل خط اشک باعث لیفت شدن این ناحیه و هم سطح شدن آن با پلک پایین و گونه‌ها می‌شود. فیلرهایی که در این ناحیه تزریق می‌شوند اغلب تا سال‌ها ماندگاری دارند. معمولاً تزریق یک سرنگ فیلر یا کمتر برای این ناحیه کافی است.

پُف زیر چشم معمولاً به دلیل از دست رفتن حجم ناحیه میانی گونه اتفاق می‌افتد. این کاهش حجم باعث می‌شود تا پُف زیر چشم نمایان‌تر و نسبتاً بزرگتر شود. با پُر کردن این حجم از دست رفته می‌توان این تفاوت را کاهش داده و پُف زیر چشم را بهبود بخشید. معمولاً پُف زیر چشم و خط اشک با هم به وجود می‌آیند بنابراین باید برای درمان آن‌ها تزریق ژل را هم در ناحیه میانی گونه و هم در ناحیه خط اشک به طور مسقیم انجام داد.

آیا می‌توان خط اشک و پُف زیر چشم را با عمل جراحی درمان کرد؟

آیا می‌توان خط اشک و پُف زیر چشم را با عمل جراحی درمان کرد؟

می‌توان به جای تزریق ژل از تزریق چربی نیز استفاده کرد. برای تزریق چربی باید، به وسیله لیپوساکشن چربی‌های اضافه نواحی دیگر بدن را برداشته و به ناحیه زیر چشم تزریق کرد. چربی پس از تزریق جایگاه جدید خود را احیاء می‌کند و درست مانند فیلرها عمل می‌نماید. تزریق چربی باعث حجیم‌تر و هموارتر شدن ناحیه زیر چشم می‌شود. تزریق چربی یک عمل دائمی محسوب می‌شود، بنابراین باید تزریق آن با دقت تمام صورت گیرد زیرا در صورت ایجاد هرگونه توده یا تزریق بیش از حد چربی، باید برای اصلاح آن‌ها عمل جراحی دیگری انجام داد. تزریق چربی مزایایی دارد، مثلاً خاصیت هیدروفیل (جذب آب) ندارد و پس از اینکه تزریق شد نسبت به فیلرها، نوسانات حجمی کمتری دارد.

می‌توان برای برداشتن پوست و چربی اضافه زیر چشم عمل جراحی بلفاروپلاستی را انجام داد. در برخی موارد برداشتن پوست و چربی اضافه زیر چشم با عمل جراحی موجب نمایان شدن بیشتر گودی زیر چشم می‌شود، در نتیجه ظاهر کلی چشم‌ها هم بدتر می‌گردد. در این صورت باید پس از عمل جراحی حجم ناحیه مورد نظر را با تزریق ژل بازیابی کنید.

از چه فیلرهایی برای تزریق ژل خط اشک استفاده می‌شود؟

از چه فیلرهایی برای تزریق ژل خط اشک استفاده می‌شود؟

اکثر فیلرهایی که برای درمان این عارضه استفاده می‌شوند فیلرهای اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک از زنجیره‌های شکر ساخته شده که پیوند میان آن‌ها باعث حالتی ژل مانند می‌شود. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست، چشم‌ها و مفاصل بدن وجود دارد.

فیلرهای اسید هیالورونیک در صورت تزریق به ناحیه زیر چشم تا چند سال ماندگاری دارند.

یکی از مزایای فیلرهای اسید هیالورونیک قابلیت برگشت‌پذیری‌شان است. می‌توان با تزریق آنزیم هیالورونیداز در ناحیه مورد نظر، اثر فیلر اسید هیالورونیک را از بین برد و صورت را به حالت اولیه خود بازگرداند. این آنزیم بر روی پوست یا بافت‌های دیگر اثری نمی‌گذارد و فقط موجب حل شدن اسید هیالورونیک می‌گردد. فیلرهای اسید هیالورونیک در صورت تزریق به ناحیه زیر چشم تا چند سال ماندگاری دارند.

مشکل استفاده از فیلرهای اسید هیالورونیک طبیعت هیدروفیل آن‌هاست که آب را به خود جذب می‌کند. این امر تخمین میزان دقیق فیلر مورد نیاز برای تزریق را مشکل می‌کند. به همین دلیل ممکن است که ظاهر اولیه ناحیه مورد نظر پس از درمان جا افتاده نباشد، اما نتایج نهایی به مرور نمایان شده و به حجم دلخواه خود خواهید  رسید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

بنابراین تزریق ژل باید کمتر از حجم نهایی انجام شود، و میزان هیدراتاسیون تخمین زده شود تا تغییرات لازم پس از تزریق ژل رخ داده و حجم دلخواه ایجاد گردد. فیلرهایی مخصوص ناحیه خط اشک وجود دارند که به خوبی با این ناحیه آمیخته شده و احتمال پُف کردن پس از تزریق بسیار کم است.

مشکلات تزریق ژل خط اشک

مشکلات تزریق ژل خط اشک

خط اشک یکی از سخت‌ترین نواحی برای تزریق ژل است. افراد زیادی هستند که از ظاهر این ناحیه ناراضی می‌باشند و می‌خواهند این ناحیه کاملاً هموار و صاف باشد. البته باید توجه داشته باشید که دستیابی به نتایج بدون نقص کاری بس دشوار است، زیرا پوست این ناحیه بسیار ظریف است و هرگونه نقصان کوچک به راحتی قابل مشاهده خواهد بود. از سوی دیگر تاثیر فیلرهای اسید هیالورونیک پس از چند روز که هیدراته شدند، قابل مشاهده می‌باشد بنابراین قضاوت در مورد میزان فیلر مورد نیاز برای تزریق سخت است. به طور کلی تزریق ژل در ناحیه خط اشک و زیر چشم بسیار دشوار بوده و تخمین درست محل و عمق تزریق نیز آسان نخواهد بود.

به همین دلیل است که دکتر ترجیح می‌دهد به جای تزریق بیشتر فیلر، فیلر کمتری تزریق کند. هدف از انجام این درمان خوشحالی و افزایش اعتماد به نفس داوطلب از ظاهر خود است. بهتر است که تزریق ژل کمتر از حد دلخواه انجام شود تا نتایج طبیعی‌تری کسب شود. تزریق بیش از حد ژل موجب پُف و ورم زیر چشم می‌شود، در نتیجه چهره خسته‌تر جلوه می‌کند و این حس را القاء می‌کند که گریه کرده‌اید. مطمئن باشید که تزریق کمتر ژل، نتایج مطلوب‌تری را در بر خواهد داشت. تزریق ژل خط اشک حتماً باید توسط متخصصی مجرب و با تجربه انجام شود. ممکن است پس از تزریق ژل برای بهبود نتایج نیاز به شرکت در جلسات درمانی اضافه داشته باشید.