یکی از نخستین و مهمترین نشانه‌های پیری، چین و چروک‌های پیشانی است که با بالا رفتن سن بیشتر شده و نمی‌توان از بروز آن‌ها جلوگیری کرد. تزریق ژل و بوتاکس دو راه درمان چین و چروک‌های پیشانی هستند اما کدام گزینه بهتر است؟ مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا در این مقاله به این موضوع می‌پردازد.

ژوویدرم و بوتاکس دو محصولی هستند که امروزه برای درمان چین و چروک‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود اما این دو محصول بسیار با هم تفاوت دارند. بوتاکس دارویی است که باعث فلنج نسبی ماهیچه‌ها می‌شود. در نتیجه دیگر انقباض مداوم ماهیچه‌ها صورت نمی‌گیرد و چین و چروک‌ها محو می‌شوند. اما از سوی دیگر فیلرها همانطور که از نامش هم پیداست، چین و چروک‌ها را پُر می‌کنند. خب، کدام گزینه درمانی بهتر است؟

از دست دادن یکپارچگی رنگ صورت یکی دیگر از دلایلی است که باعث می‌شود صورت پیرتر به نظر برسد. با گذر زمان صورت حجم خود را از دست می‌دهد و همین امر باعث شُل شدن پوست می‌گردد. اینجاست که تزریق ژل و بوتاکس به میدان می‌آیند.

درمان چین و چروک‌های پیشانی با بوتاکس

درمان چین و چروک‌های پیشانی با بوتاکس

بوتاکس ماده‌ای است که تزریق آن موجب فلج موقت ماهیچه‌ها می‌شود. بوتاکس عضلات را ریلکس کرده و به این ترتیب موجب از بین رفتن چین و چروگ‌ها می‌شود. اما تزریق ژل خط پیشانی در واقع فضای خالی زیر چین و چروک‌ها را پُر می‌کند. تزریق ژل باعث هموار شدن ظاهر پوست می‌شود.

برخی افراد هنگام صحبت کردن بسیار با صورت خود بازی می‌کنند. این افراد متعهد و سرزنده هستند و می‌توانند با حالات چهره خود مخاطب را هیپنوتیزم کنند. درست است که این مهارت‌ها برای یک داستان‌گو یا فردی که دوست دارد زیاد بخندد قابل توجه است اما می‌تواند باعث به وجود آمدن چین و چروک در ناحیه پیشانی شود.

خطوط و چین و چروک‌های افقی در نواحی زیر رخ می‌دهند:

  • پیشانی
  • خطوط پنجه‌کلاغی
  • خط اخم

تزریق بوتاکس در این نواحی موجب جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک می‌شود و چین و چروک‌های موجود را هم درمان می‌کند.

تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های عمیق پیشانی

تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های عمیق پیشانی

این درمانی خوب و موثر بوده و سال‌هاست که موفقیتش به اثبات رسیده است. بسیاری افراد به این دلیل آن را انتخاب می‌کنند که درمانی سریع و آسان است و فقط چند دقیقه طول می‌کشد. می‌توانید با یک جلسه بوتاکس خطوط عمیق پیشانی را تا حد زیادی درمان کنید. تزریق بوتاکس باعث از کار افتادن ماهیچه‌های پیشانی شده و در واقع عامل اصلی به وجود آمدن چین و چروک‌ها را متوقف می‌کند. این درمان کاملاً مورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) می‌باشد.

بوتاکس پس از تزریق به ماهیچه‌ها باعث از کار افتادگی آن‌ها می‌شود.

دکتر ابتدا صورت شما را مورد بررسی قرار می‌دهد تا محل‌های تزریق مشخص شوند. بوتاکس پس از تزریق به ماهیچه‌ها باعث از کار افتادگی آن‌ها می‌شود. مشخص کردن دقیق نواحی تزریق باعث می‌شود تا انقباض ماهیچه‌ها با ایمنی کامل و به طور موثر محدود شود. ترجیحاً بهتر است که پیش از به وجود آمدن چین و چروک‌ها و عمیق شدن آن‌ها در پوست از بروزشان جلوگیری کرد. این کار از به وجود آمدن خطوط و چین و چروک‌های دائمی بر روی پوست نیز جلوگیری می‌کند.

تزریق ژل خط پیشانی

تزریق ژل خط پیشانی

تزریق ژل درمانی جدیدتر محسوب می‌شود اما برخی افراد هنوز هم درباره آن محتاط هستند. انتخاب این درمان به میزان حاد بودن چین و چروک‌های شما بستگی دارد. رستیلن و ژوویدرم محبوب‌ترین فیلرها در این زمینه هستند. با تزریق ژل به پیشانی می‌توان چین و چروک‌های آن را پُر کرد. برخی تزریق ژل را بهتر از بوتاکس می‌دانند. اکثر فیلرهای پوستی از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. این ماده به پوست کمک می‌کند تا آب بیشتری جذب کند، در نتیجه موجب حجیم‌تر شدن پوست می‌گردد. اغلب هفته‌ها طول می‌کشد تا محصول تزریق شده متابولیزه شود. در طول این مدت پوست به هموار شدن خود ادامه داده و فیلر موجب تولید کلاژن در پوست بیشتر می‌شود.

چین و چروک‌های استاتیک و داینامیک

چین و چروک‌های استاتیک و داینامیک

چین و چروک‌های استاتیک، آن‌هایی هستند که هنگام ریلکس بودن و استراحت صورت هم مشهود هستند. با بالا رفتن سن لایه دِرم پوست نازک‌تر می‌شود. در نتیجه پوست حجم و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد و چین و چروک‌های استاتیک به وجود می‌آیند.

چین و چروک‌های داینامیک آن‌هایی هستند که هنگام ریلکسی و استراحت صورت محو می‌شوند. تزریق ژل به لایه دِرم پوست باعث حجیم‌تر شدن آن و از بین رفتن چین و چروک‌ها می‌شود. این فرآیند بافت پوست را پُر می‌کند و موجب جوان‌تر شدن آن می‌گردد. این فرآیند چین و چروک‌ها را برطرف می‌کند.

تزریق ژل خط پیشانی، پوست را هیدراته کرده و چین و چروک‌ها را محو می‌کند.

تقاضا برای فیلرهایی مانند ژوویدرم و رستیلن که از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند، همواره زیاد است. برخی از تاثیرات تزریق ژل مشابه بوتاکس است. مثلاً نتایج حاصل از هر دوی آن‌ها پس از چند روز قابل مشاهده خواهد بود. تزریق ژل خط پیشانی، پوست را هیدراته کرده و چین و چروک‌ها را محو می‌کند و این منجر به جوان‌تر شدن ظاهر پوست می‌گردد. بخشی از نتایج فوراً قابل مشاهده خواهد بود و بخشی هم به مرور زمان مشهود می‌شود.

هنگام انتخاب درمان باید چه گزینه‌هایی را مدنظر قرار داد؟

هنگام انتخاب درمان باید چه گزینه‌هایی را مدنظر قرار داد؟

انتخاب تزریق ژل یا بوتاکس به چند عامل بستگی دارد. اولین مسئله داینامیک عضلات صورت شماست. سپس باید چین و چروک‌ها و عمق آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. این بررسی‌ها برای از بین بردن چین و چروک‌های داینامیک و استاتیک لازم و ضروری است.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

برای اینکه انتخاب درست‌تری داشته باشید بهتر است تا با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تماس گرفته و وقت مشاوره بگیرید. در جلسه مشاوره اهداف شما، مدت زمان درمان و هزینه‌ها به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرند تا بتوان به بهترین نتایج دست پیدا کرد. در این جلسه اطلاعات کاملی در مورد درمان‌های مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا با اطمینان کامل بتوانید بهترین گزینه درمانی را انتخاب کنید.