رادیس یک فیلر پوستی است که جهت درمان‌های زیبایی به نواحی مشخصی از صورت و دست‌ها تزریق می‌شود. تزریق ژل رادیس باعث تشدید تولید طبیعی کلاژن در بدن شده و چین و چروک‌ها را پر می‌کند. هدف از تزریق این ژل درمان خطوط و چین و چروک‌های اطراف دهان و بینی و حجم دادن به قسمت‌هایی است که حجم خود را از دست داده‌اند. از ژل رادیس برای پر کردن حجم پشت دست نیز استفاده می‌شود. اکثر افرادی که تزریق ژل رادیس را انجام می‌دهند بین 35 تا 60 سال می‌باشند. تزریق ژل رادیس در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا فرآیندی غیرجراحی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به واسطه آن‌ می‌توانید جوان‌سازی پوست خود را لمس کنید و از شر این خطوط ریز که باعث بالا رفتن سن شما می‌شوند خلاص شوید.

لوگو برند رادیس

تزریق ژل رادیس

رادیس یک فیلر تزریقی است که از آن برای پر کردن چین و چروک‌ها و تورفتگی‌های پوست صورت استفاده می‌شود. رادیس تولید طبیعی کلاژن در زیر پوست را تشدید می‌کند. این فیلر فوراً بر روی پوست تاثیر گذاشته و نتایج حاصل از آن تا دو سال دوام دارند. ژل رادیس اکثراً در ناحیه اطراف بینی و دهان تزریق می‌شود. برخی افراد این درمان را برای رفع چین و چروک‌های پشت دست انتخاب می‌کنند. ژل رادیس به وسیله یک سوزن ظریف در زیر پوست تزریق می‌شود. مواد تشکیل دهنده رادیس غیرسمی و غیرآلرژیک بوده و با بافت‌های طبیعی بدن سازگاری دارند. ایده‌آل‌ترین داوطلبان تزریق ژل رادیس افراد بین 35 الی 60 سال هستند که قصد دارند چین و چروک‌های اطراف بینی و دهان خود را درمان کنند. افرادی که می‌خواهند پشت دست‌های خود را حجیم کنند نیز داوطلبان خوبی برای این درمان هستند. گاهی اوقات از تزریق ژل رادیس برای افرادی استفاد می‌شود که در اثر عفونت HIV چربی صورت خود را از دست داده‌اند.

هزینه تزریق ژل رادیس چقدر است؟

هزینه این درمان بسته به میزان تزریق ژل و تعداد تزریق‌ها متفاوت است. دکتر تعداد تزریق‌ها و نواحی که باید تحت درمان قرار بگیرند را مشخص می‌کند. عامل دیگری که بر روی هزینه‌ها تاثیر می‌گذارد دوز مصرفی در هر تزریق است. به دلیل وجود متغیرهای مختلف تخمین دقیق هزینه تزریق ژل رادیس کمی سخت است و مقدار دقیق آن در اولین جلسه مشاوره مشخص خواهد شد. رادیس یک عمل زیبایی انتخابی است که تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد به همین دلیل بهتر است که تخمین دقیق هزینه‌ها را از دکتر بخواهید. اگر هزینه این درمان خارج از بودجه بود می‌توانید در مورد درمان‌های دیگر با دکتر مشورت کنید.

نحوه عملکرد تزریق ژل رادیس

ژل رادیس از میکروسفرهای کلسیم هیدروکسی آپاتیت (CaHA) ساخته می‌شود که بلافاصله پس از تزریق تاثیر خود را می‌گذارند.  کلسیم هیدروکسی آپاتیت از یون‌های فسفات و کلسیم ساخته شده که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارند. این ژل تزریقی چین و چروک‌ها را پر کرده و به پوست حجم می‌دهد. با گذشت زمان کلسیم هیدروکسی آپاتیت کلاژن طبیعی موجود در بدن را تحریک کرده و باعث می‌شود تا پوست بیشتر این فیلر طبیعی را تولید کند.

ژل تزریقی رادیس چین و چروک‌ها را پر کرده و به پوست حجم می‌دهد.

هیدروژن، اکسیژن و کربن موجود در ژل کمک می‌کند تا ساختاری شبیه به بافت‌های پیوندی به وجود بیاید. نتایج حاصل از این درمان می‌توانند تا بیش از یک سال (حتی برای برخی افراد تا دو سال) ماندگاری داشته باشند.

تزریق ژل رادیس

تزریق ژل رادیس در مطب دکتر و تحت بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. ممکن است در هر تزریق کمی درد را حس کنید. می‌توان جهت کاهش درد تزریق از لیدوکائین نیز استفاده کرد. ابتدا دکتر مشخص می‌کند که تزریق ژل باید در چه قسمت‌هایی صورت گیرد. سپس آن قسمت‌ها را به خوبی ضدعفونی می‌کند. سپس دوز مصرفی مشخص می‌شود و در نهایت تزریق ژل انجام می‌شود. تزریق ژل رادیس بسته به تعداد تزریق‌ها می‌تواند حدود 15 دقیقه به طول بیانجامد. پس از تزریق ژل نیازی به بستری شدن در مطب نیست و بلافاصله پس از تزریق می‌توانید به خانه باز گردید.

قبل و بعد تزریق ژل رادیس

نواحی قابل درمان با تزریق ژل رادیس

افراد ترجیح می‌دهند که تزریق ژل رادیس را در ناحیه صورت انجام دهند مخصوصاً برای چین و چروک‌های اطراف بینی و دهان. از این ژل برای درمان خط خنده، خط اخم و جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود. در برخی موارد از ژل رادیس برای درمان اِسکارهای عمیق، حجم دادن به پشت دست و پر کردن حجم صورت افرادی که در اثرHIV  چربی صورت خود را از دست داده‌اند استفاده می‌شود.

عوارض جانبی تزریق ژل رادیس

عوارض جانبی متداول تزریق ژل از این قرارند:

 • ورم
 • خارش
 • درد
 • کبودی
 • قرمزی

افرادی که تزریق ژل رادیس را برای حجم دادن به پشت دست‌ها استفاده کرده‌اند این عوارض جانبی را گزارش کرده‌اند:

 • خارش
 • درد
 • ایجاد مشکل در حرکت طبیعی دست
 • از دست دادن حس دست‌ها
 • قرمزی
 • ورم
 • کبودی
 • خارش
 • توده‌ها و غده‌ها

افرادی که دارای اختلالات خونریزی هستند یا خانم‌هایی که حامله هستند یا بچه شیر می‌دهند نباید ژل رادیس را تزریق کنند.

اگر سابقه واکنش‌های آلرژیک دارید یا به هر کدام از مواد تشکیل دهنده رادیس آلرژی دارید باید از تزریق این ژل اجتناب نمایید. اگر به لیدوکائین یا داروهای مشابه آن آلرژی دارید باید از تزریق این ژل خودداری کنید. افرادی که دارای اختلالات خونریزی هستند یا خانم‌هایی که حامله هستند یا بچه شیر می‌دهند نباید ژل رادیس را تزریق کنند. ممکن است افرادی که سابقه تبخال دارند در اثر تزریق این ژل تبخال آن‌ها شیوع پیدا کند. هیچ‌گاه تزریق ژل رادیس را زمانی که عفونت فعالی در بدن دارید انجام ندهید. احتمال بروز عفونت در همان درمان‌های تزریقی وجود دارد. در برخی موارد ممکن است ژل رادیس به جای بافت پیوندی تصادفاً به یکی از رگ‌های خونی تزریق شود. عوارض ناشی از این امر به قرار زیر بوده و می‌توانند دائمی باشند:

 • پوسته پوسته شدن (موقت)
 • اِسکار یا زخم (دائمی)
 • سکته مغزی
 • کمرنگ شدن یا سفید شدن پوست
 • اختلالات بینایی
 • کور شدن
 • درد شدید

پکیج ژل رادیس

در موارد نادری ممکن است که توده یا غده‌ای در زیر پوست شکل بگیرد که در این صورت با استفاده از کورتیکواستروئید یا عمل جراحی رفع خواهد شد. در صورت مشاهده هر گونه علائم یا نشانه‌ای که خارج از حالت عادی است باید فوراً به دکتر مراجعه کنید. اگر می‌خواهید پس از تزریق ژل رادیس تصویربرداری اشعه ایکس یا سی‌تی اسکن انجام دهید حتماً دکتر خود را در جریان بگذارید. میکروسفرهای رادیس در چنین اسکن‌هایی قابل مشاهده هستند، بنابراین دکتر باید از تزریقاتی که انجام داده‌اید مطلع باشد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

پس از تزریق ژل رادیس

پس از تزریق ژل پوست فوراً شروع به بهبودی می‌کند و پس از یک هفته می‌توانید نتایج نهایی درمان را مشاهده نمایید. تزریق ژل رادیس درمانی دائمی نیست بنابراین جهت حفظ نتایج باید هر از چند وقت تزریق‌های دیگری را انجام دهید. تزریق ژل برای برخی افراد هر دو سال یک بار نیاز است. ممکن است برخی دیگر جهت حفظ نتایج درمان در بین تزریق‌های اصلی نیاز به انجام تزریقات کوچکی نیز داشته باشند. ورم ناشی از این درمان نباید شدید باشد و انتظار می‌رود که حداکثر پس از 36 ساعت از بین برود. ممکن است دچار کمی کبودی و درد شوید که می‌توانید با استفاده از داروهای موجود در بازار این عوارض را تسکین بخشید.

ورم ناشی از درمان با ژل رادیس نباید شدید باشد و انتظار می‌رود که حداکثر پس از ۳۶ ساعت از بین برود.

پس از این درمان می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید اما باید از انجام فعالیت‌ها و ورزش سنگین خودداری کنید. ممکن است پوست شما نسبت به نور آفتاب حساس شود پس بهتر است تا 24 ساعت از قرار گرفتن در معرض گرما و نور مستقیم آفتاب اجتناب کنید تا قرمزی و ورم ناحیه تحت درمان فروکش کند.

آمادگی برای تزریق ژل رادیس

پیش از تزریق ژل باید یک جلسه مشاوره با دکتر خود داشته و او را از تمامی داروهایی را که مصرف می‌کنید مطلع سازید. برخی داروها مانند رقیق کننده‌های خون، وارفارین یا آسپیرین می‌توانند باعث خونریزی شدید یا کبودی در محل تزریق شوند. همچنین نیاز است که دکتر در جریان ناتوانی‌ها، بیماری‌ها یا جراحاتی که در دستان شماست قرار بگیرد. همچنین اگر درمان‌های پوستی قبلی نظیر لایه‌برداری شیمیایی داشته‌اید باید دکتر را در جریان بگذارید.

رادیس و ژوویدرم

گزینه‌های درمانی دیگری نظیر تزریق کلاژن، تزریق ژوویدرم یا فیس‌لیفت هستند که ممکن است مناسب وضعیت شما باشند. ژوویدرم نیز یک فیلر پوستی است که می‌توان به جای رادیس از آن استفاده نمود. ژوویدرم از ژل اسید هیالورونیک ساخته می‌شود که ساختار آن شبیه به اسید هیالورونیک طبیعی موجود در بدن است. محصولات مختلفی از ژوویدرم وجود دارد که برای لب‌ها، گونه‌ها و چین و چروک‌های اطراف بینی و دهان استفاده می‌شود. ممکن است دکتر به شما توصیه کند که در کنار تزریق ژل از درمان‌های دیگری نظیر میکرودرم ابریژن، لایه‌برداری شیمیایی و لیزر بهره ببرید. تصمیم شما هر چه که باشد باید درمان خود را به دست دکتری مجرب و با تجربه بسپارید.