رستیلن یکی از فیلرهای اسید هیالورونیک است که برای تزریق روی دست مورد تایید FDA قرار گرفته است. این فیلر اولین فیلری است که به جز صورت برای تزریق به دست‌ها مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است. مطالعه‌ای بر روی 89 داوطلب تزریق ژل روی دست نشان می‌دهد که بهترین فیلر برای بازیابی فقدان حجم روی دست‌ها رستیلن لیفت (Restylane Lyft) است. کاهش حجم چربی و ضعف عضلات دست‌ها که به دلیل بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد اغلب باعث برجسته‌تر شدن استخوان‌های متاکارپال، تاندون‌ها و رگ‌ها می‌شود. در واقع بالا رفتن سن باعث باعث می‌شود که پوست دست‌ها نازک‌تر شده و دست‌ها استخوانی شوند.

رستیلن لیفت

می‌توان با تزریق ژل روی دست این مشکل را برطرف کرد. معمولاً تزریق ژل در زیر پوست و بر روی بافت‌های پیوندی که تاندون‌ها، استخوان‌ها، رگ‌ها و عصب‌ها را پوشش می‌دهند، انجام می‌شود. فیلرهای پوستی در این ناحیه عملکرد خوبی دارند و اکثر افراد از نتایج به دست آمده شگفت‌زده می‌شوند. بر اساس مطالعه‌ای که درباره تاثیر و ایمنی رستیلن لیفت صورت گرفته نتایج تزریق این ژل بر روی دست تا 6 ماه ماندگاری دارد. این درمان عوارضی مانند ورم، حساسیت و خارش دارد که عمدتاً خفیف و موقتی هستند.

اما فکر می‌کنید که چرا روند پیری دست‌ها به این سرعت اتفاق می‌افتد؟ معمولاً میزان توجه و مراقبتی که از پوست صورت به عمل می‌آید، برای دست‌ها انجام نمی‌شود. پیری و لاغری دست‌ها فقط به دلیل بالا رفتن سن و نازک شدن پوست آن اتفاق نمی‌افتد بلکه عواملی نظیر نور آفتاب، شستن، لوسیون‌های ضد میکروبی، پیام دادن و اینکه دست‌ها دائماً در حال لمس کردن چیزهای مختلف هستند، بر روی تسریع روند پیری موثر می‌باشند.

 تزریق چربی روی دست

زمانی که لایه‌های چربی از بین بروند، تنها راه درمان بازیابی آن‌هاست. در گذشته بیشتر از تزریق چربی برای درمان این مشکل استفاده می‌شد اما چربی یک بافت زنده است و ممکن است هنگام انتقال چربی از یک بخش بدن به دست‌ها این بافت بمیرد. بخش زیادی از چربی پس از تزریق به پوست جذب بدن می‌شود و گاهی اوقات برای دستیابی به نتایج مطلوب باید چندین جلسه تزریق چربی را انجام داد.

نتایج به دست آمده از تزریق ژل موقتی است.

بازیابی حجم روی دست‌ها تنها یکی از مزایای فیلرهای اسید هیالورونیک است. معمولاً از این فیلرها برای برجسته‌سازی لب‌ها، هموار کردن چین و چروک‌ها و کانتور کردن و زاویه‌سازی صورت استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن‌ها در نواحی مختلف بدن و به جای عمل‌های زیبایی مانند جراحی بینی، لیفت باسن، لیفت سینه و … استفاده کرد. البته که نتایج به دست آمده از تزریق ژل موقتی است.

تزریق ژل روی دست

تزریق ژل روی دست

فیلرهای همانطور که برای صورت کاربرد دارند برای روی دست هم موثرند. می‌توان علاوه بر رستیلن لیفت از رادیس و ولوما هم برای تزریق روی دست استفاده کرد. این فیلرها امتحان خود را پس داده‌اند و بهترین گزینه‌ها برای تزریق ژل روی دست می‌باشند. فیلر ولوما ماندگاری بیشتری نسبت به فیلرهای دیگر دارد. با استفاده از هر کدام از این فیلرها می‌توان حجم دست‌ها را بازیابی کرده و ظاهری جوان‌تر برای آن‌ها به ارمغان آورد. نتایج تزریق ژل روی دست به راحتی تا 1 سال ماندگاری دارند.

آیا تزریق ژل روی دست درد دارد؟

آیا تزریق ژل روی دست درد دارد؟

ممکن است تزریق ژل با استفاده از سوزن بر روی دست‌ها کمی دردناک به نظر برسد اما می‌توان گفت که این درمان تقریباً بدون درد است. البته ممکن است درد بسیار کمی را تجربه کنید. فیلرهایی که برای تزریق روی دست استفاده می‌شوند حاوی لیدوکائین هستند که باعث بی‌حسی شده و درد را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کلینیک پوست و مو رخ آرا تماس بگیرید.