در گذشته تنها راه جوان‌سازی و لیفت ابرو انجام عمل جراحی زیبایی بود. یکی از روش‌های این جراحی لیفت کرونال ابرو نام دارد که در آن برشی در پشت خط رویش موها ایجاد شده و پوست پیشانی به سمت بالا کشیده می‌شود، در نتیجه ابروها هم لیفت می‌شوند. البته در حال حاضر از تکنیک لیفت اندوسکوپیک ابرو بیشتر استفاده می‌شود.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

اما امروزه با وجود فیلرها و تکنیک‌های مختلف تزریق ژل به راحتی می‌توان بدون نیاز به عمل جراحی ابروها را لیفت کرده و ظاهری مطلوب‌تر برای آن‌ها ایجاد نمود. تزریق ژل زیر ابرو راهی برای جوان‌سازی ناحیه ابروها و دور چشم می‌باشد.

نحوه عملکرد تزریق ژل زیر ابرو

نحوه عملکرد تزریق ژل زیر ابرو

این درمان باعث ریلکس شدن عضلات اطراف چشم می‌شود. عضلات مشخصی هستند که ابروها را پایین نگاه می‌دارند، ماهیچه حلقوی چشم در این امر بسیار موثر است. با تزریق دقیق ژل در این ناحیه، ابروها از فشاری که این عضلات برای پایین نگاه داشتن‌شان وارد می‌کنند، آزاد می‌شوند، در نتیجه عضلات پیشانی بدون هیچ مقاومتی می‌توانند ابروها را به سمت بالا بکشند، در نتیجه ابروها لیفت شده و ظاهری بهتر و جوان‌تر پیدا می‌کنند. این درمان معمولاً باعث می‌شود که ارتفاع ابرو چند میلی‌متر بیشتر شود.

تزریق ژل زیر ابرو باعث پشتیبانی از بافت‌های زیرین پوست شده و همین امر موجب بالاتر رفتن ابروها می‌شود. معمولاً تزریق نصف سرنگ یا یک سرنگ فیلر برای این ناحیه کافیست. تزریق ژل زیر ابرو به نرم شدن لبه گرد و استخوانی کاسه چشم نیز کمک می‌کند، در نتیجه این ناحیه هم هموارتر شده و ظاهری جوان‌تر پیدا می‌کند. پدیدار شدن استخوان‌های کاسه چشم جزء روند پیری پوست است که با تزریق ژل و حجیم کردن این ناحیه می‌توان شکل استخوانی آن را پوشانده و ظاهری جوان‌تر و هموارتر ایجاد نمود.

تزریق ژل در ناحیه میانی پلک بالا باعث ایجاد تعادل در آن شده، در نتیجه افتادگی پلک‌ها هم کمتر مشهود خواهد بود.

همچنین می‌توان برای کاهش افتادگی پلک‌های بالا، تزریق ژل را در قسمت میانی پلک بالا یا ابروها انجام داد. معمولاً پلک‌های بالا ابتدا از نیمه بیرونی دچار افتادگی می‌شوند و همین امر باعث می‌شود که نیمه میانی پلک‌های بالا نسبتاً خالی مانده و حالت مقعر پیدا کنند. تزریق ژل در ناحیه میانی پلک بالا باعث ایجاد تعادل در آن شده، در نتیجه افتادگی پلک‌ها هم کمتر مشهود خواهد بود.

اصلاح گودی پلک بالا با تزریق ژل

اصلاح گودی پلک بالا با تزریق ژل

ظاهر ابروها می‌تواند به شدت تحت تاثیر ساختارهای اطراف خودش (استخوان‌ها، عضلات، لایه‌های چربی و حجم پوست) چه در بالا و چه در پایین باشد. گودی در ناحیه پلک بالا باعث افتادگی ابروها می‌شود که این یکی از علائم بارز پیری چهره می‌باشد. می‌توان با تزریق ژل زیر ابرو حجم این ناحیه را بازیابی کرده، ظاهر ابروها را بهبود بخشیده و به صورتی جوان‌تر و شاداب‌تر دست پیدا کرد.

می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تماس حاصل نمایید.