تزریق ژل یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای جوانسازی است اما این سوال مطرح است که آیا روشی مطمئن نیز هست؟ اگر به دنبال استفاده از این روش هستید و تا کنون حرف‌های زیادی در مورد آن شنیده‌اید، شما را به مطالعه این مقاله از مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا دعوت می‌کنیم. در این مقاله به بررسی جامع تزریق ژل طبیعی و نحوه‌ی از بین بردن چین و چروک‌های صورت پرداخته‌ایم.

ژل‌های تزریقی چه موادی هستند؟

ژل‌های تزریقی چه موادی هستند؟

ژل‌های تزریقی موادی هستند که از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. با استفاده از این ژل‌ها می‌توان چین و چروک‌ها را از بین برده و بافت‌های صورت را پر حجم کرد. این ژل‌ها برای مناطق مختلف صورت از قبیل اطراف چشم، گونه، دهان، لب و چانه استفاده می‌شوند.

نحوه‌ی درمان

فیلرها عمدتاً صورت را پر حجم می‌کنند، بنابراین چین و چروک‌ها از بین رفته و پوست جوان‌تر می‌شود. چرا برای جوانسازی پوست صورت از تزریق فیلر استفاده می‌شود؟ وقتی که سن بالا می‌رود، تولید کلاژن و الاستین به مرور زمان متوقف خواهد شد. این دو ماده نقش بسیار مهمی در جوانسازی پوست دارند. بر طبق گفته‌ی بسیاری از متخصصین، تولید کلاژن از سن 25 تا 30 سالگی کاهش یافته و به مرور متوقف می‌شود. سال‌های سال است که از تزریق ژل طبیعی برای پر حجم کردن و لیفت صورت استفاده می‌شود.

تزریق ژل طبیعی تا چه مدت ماندگاری دارد؟

تزریق ژل طبیعی تا چه مدت ماندگاری دارد؟

میزان ماندگاری تزریق ژل به واکنش بدن و نوع اسید هیالورونیک بستگی دارد اما معمولاً تزریق ژل از 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد.

تزریق ژل طبیعی چه عوارضی دارد؟

از آنجایی که داوطلبان معمولاً عوارض جانبی و واکنش بدن به درمان را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند اطلاع از عوارض جانبی تزریق ژل طبیعی بسیار مهم است. عوارض جانبی آثاری هستند که به طور طبیعی و موقتی بعد از تزریق ژل روی صورت به وجود می‌آیند. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از حساسیت، قرمزی و ورم.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

به وجود آمدن قرمزی، ورم، خارش، درد و احساس ناراحتی بعد از تزریق ژل تجربه‌ای کاملاً طبیعی است. البته بدن بلافاصله بعد از تزریق ژل واکنش نشان می‌دهد و این واکنش می‌تواند بسیار ملایم یا متوسط باشد؛ هرچند که این آثار معمولاً چند روز بعد از تزریق ژل کاملاً از بین می‌روند.

آیا تزریق ژل آسیب‌زا است؟

آیا تزریق ژل آسیب‌زا است؟

کمی احساس ناراحتی بعد از تزریق ژل بسیار طبیعی است که آن را هم با استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده می‌توان کاهش داد. برخی پزشکان برای کاهش درد و آرام سازی به موادِ ژل، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند.

انواع ژل یا فیلر

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم رایج‌ترین نوع فیلر یا ژل، اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک ماده‌ای کاملاً طبیعی است که در بخش‌های مختلف بدن از جمله مردمک چشم، مفاصل و پوست یافت می‌شود. این ماده می‌تواند تا 1000 برابر وزن خود آب را نگاه دارد. اسید هیالورونیک نه تنها موجب بازسازی و جوان شدن چهره می‌‌شود بلکه آبرسانی بسیار قوی برای پوست محسوب می‌شود.

پلی کربنات و اِلانسه از دیگر ژل‌های مورد استفاده و رایج هستند که عملکردی مشابه کلاژن موجود در بدن دارند. وقتی که این ژل‌ها را به مناطق خاصی از صورت تزریق می‌کنند تولید کلاژن آغاز می‌شود و درنتیجه ماندگاری تزریق ژل طبیعی را بیشتر می‌کند.

تزریق ژل یا بوتاکس

تزریق ژل یا بوتاکس

عملکرد تزریق ژل کاملاً با بوتاکس متفاوت است. بوتاکس فعالیت ماهیچه‌های کوچک صورت که موجب چین و چروک می‌شوند را متوقف می‌کند. تزریق ژل و پرحجم کردن صورت موجب از بین رفتن چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست می‌شود.

هزینه‌ی تزریق ژل طبیعی

این موضوع به گزینه‌های مختلفی از قبیل تعداد دفعات تزریق، نوع ژل و میزان تخصص پزشک بستگی دارد.

تزریق ژل طبیعی باید کجا انجام شود؟

تزریق ژل طبیعی باید کجا انجام شود؟

اولین چیزی که باید در مورد تزریق ژل طبیعی به یاد داشته باشید این است که نباید در سالن‌های زیبایی و توسط افراد نامعتبر انجام شود. این عمل زیبایی باید در کلینیک و توسط پزشک متخصص صورت پذیرد. پوست صورت از لایه‌ها و بخش‌های مختلفی از قبیل اعصاب، عروق و چشم‌ها تشکیل شده است. اگر تزریق ژل توسط فرد غیر متخصص انجام شود احتمال انسداد شریان‌های خون، مرگ بافت و ایجاد زخم وجود دارد.

از این رو انجام این عمل توسط جراح زیبایی بسیار ضروری است. زیرا این افراد اطلاع کافی در مورد آناتومی صورت دارند و می‌دانند که به چه بخش‌هایی از صورت نمی‌توان تزریق کرد. با تمام این اوصاف بهتر است که به یک پزشک متخصص مراجعه کنید یا تزریق ژل طبیعی را کاملاً کنار بگذارید.