اگر دوست دارید که لب‌های برجسته‌تری داشته باشید شاید بهتر است که از عمل‌های زیبایی کمک بگیرید. با استفاده از جراحی زیبایی یا تزریق ژل می‌توان به این هدف دست یافت. رایج‌ترین راه برای برجسته کردن لب‌ها استفاده از تزریق ژل است. این عمل زیبایی روشی تقریباً غیرتهاجمی با دوره نقاهتی بسیار کوتاه است که با تزریق یک یا چند بار به لب انجام می‌شود.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

با بالارفتن سن، میزان چربی و کلاژن موجود در بدن به طور طبیعی کاهش یافته، پوست صورت افتادگی پیدا کرده و لب‌ها باریک می‌شوند. تزریق کلاژن کمبود کلاژن و چربی را جبران کرده و پوست جوان‌تر می‌شود. البته بهتر است قبل از شروع درمان در مورد انتظارات درمانی، فرایند درمان و عوارض جانبی آن با پزشک مشورت شود.
اگر می‌خواهید در مورد  تزریق ژل لب در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

تغییر چهره بعد از تزریق ژل

تغییر چهره بعد از تزریق ژل

اولین موردی که باید قبل از عمل زیبایی در نظر داشته باشید این است که قرار است با تزریق ژل لب چه تغییراتی در چهره‌تان ایجاد شود. آیا تنها می‌خواهید اطراف لب‌ها را تزریق کنید یا تمام لب را برجسته سازید؟ پاسخ به این سوال بسیار مهم است زیرا برای بخش‌های مختلف لب، ژل‌های متفاوتی استفاده می‌شود.

نوع ژل

نوع ژل

برای رسیدن به بهترین نتیجه بهتر است که در مورد نتایج و عوارض آن اطلاعات کافی بدست آورید. یکی از رایج‌ترین ژل‌ها برای تزریق به لب، کلاژن است. این ژل، ماده‌ای است که در بدن حیوانات وجود دارد و موجب اتصال بافت‌های بدن به یکدیگر می‌شود. امروزه از این نوع ژل کمتر استفاده می‌شود زیرا ماندگاری آن بسیار کم بوده و عوارض جانبی بالایی دارد.

 

امروزه استفاده از اسید هیالورونیک به عنوان ژل تزریقی بسیار رایج است. اسید هیالورونیک ماده‌ای ژل مانند است که از نوع خاصی باکتری ساخته شده است. این ماده با متصل شدن به مولکول‌های آب ِموجود در بافت‌های لب، آن را برجسته‌تر می‌کند.

والور جدیدترین نوع ژل است که ظاهری طبیعی برای افراد ایجاد می‌کند.

چهار برند معتبر از ژل‌های تزریقی در بازار وجود دارد که رستیلن و ژوویدرم رایج‌ترین آن‌ها هستند. این ژل‌ها در حدود 6 ماه ماندگاری دارند و ظاهری طبیعی برای افراد به وجود می‌آورند. والور جدیدترین نوع ژل است که نه‌تنها ماندگاری بالایی داشته و موجب ورم پوست نخواهد شد بلکه ظاهری طبیعی برای افراد ایجاد می‌کند. چهارمین نوع ژل وُلبلا نام دارد که برای از بین بردن خطوط عمودی اطراف لب استفاده می‌شود و 12 ماه ماندگاری دارد.

میزان ماندگاری

نوع ژل

6 ماه

Restylane

6 ماه

Juvederm

18 ماه

Vollure

12 ماه

Volbella

3 ماه

Collagen

تزریق ژل لب را می‌توان هر 6 ماه تکرار کرد. تحقیقات نشان داده‌اند که تزریق هیالورونیک اسید موجب تولید کلاژن شده و ظاهری طبیعی برای افراد ایجاد می‌کند.

عوارض جانبی و ریسک‌های تزریق ژل لب

عوارض جانبی و ریسک‌های تزریق ژل لب

واکنش آلرژیک یا حساسیت به اسید هیالورونیک کاملاً نادر است اما احتمال ایجاد توده یا ورم در بافت وجود دارد.  این مورد در صورتی اتفاق می‌افتد که اسید هیالورونیک به بخش‌های عمیق پوست تزریق نشود. برای رفع این مشکل می‌توان از آنزیمی به نام هیالورونیداز (hyaluronidase) استفاده کرد. این آنزیم می‌تواند مولکول‌های اسید هیالورونیک را بشکند و آن را حل کند.

 

از دیگر عوارض جانبی تزریق ژل لب می‌توان به انسداد عروق خونی اشاره کرد که موجب کاهش جریان خون در لب‌ها می‌شود. این اتفاق که بسیار نادر است می‌تواند آسیب جبران ناپذیری برای لب‌ها ایجاد کند. البته انسداد عروق می‌تواند توسط پزشک به سرعت برطرف شده و شرایط پوست به حالت قبل بازگردد.

نحوه تزریق ژل یا فیلر

نحوه تزریق ژل یا فیلر

اولین مرحله برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفتن یک قرار ملاقات با یک جراح پلاستیک حرفه‌ای است. زمانی که یک متخصص برای انجام عمل زیبایی انتخاب می‌کنید باید در مورد نوع ژل تزریقی نیز اطمینان حاصل کنید. بر طبق گفته‌ی بسیاری از پزشکان، اسید هیالورونیک محصولی با ایمنی بسیار بالا است.

 

برای شروع درمان، جراح زیبایی مقداری بی‌حسی موضعی به لب‌های داوطلب تزریق خواهد کرد. اگر بخواهید از کلاژن گاوی استفاده کنید، دکتر قبل از درمان مقداری از آن را برای تست حساسیت به پوست تزریق می‌کند. اگر پوست واکنش دهد دکتر از درمان با این ماده منصرف خواهد شد و ژل دیگری را جایگزین خواهد کرد.

گفته می‌شود که برخی داوطلبان پس از تزریق ژل، در ناحیه‌ی گونه و چانه احساس سرما می‌کنند.

برای شروع عمل، در ابتدا دکتر مقداری داروی بی‌حسی موضعی را به لب‌های بالا و پایین تزریق خواهد کرد. پس از بی‌حسی کامل، مقدار مشخصی از ژل به لب‌های داوطلب تزریق خواهد شد. گفته می‌شود که برخی داوطلبان پس از تزریق ژل، در ناحیه‌ی گونه و چانه احساس سرما می‌کنند. همچنین حس خارِش در نواحی مورد نظر بسیار طبیعی است.

بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل لب‌ها تاحدی ورم کرده و محلی که سوزن در پوست قرار گرفته، قرمز خواهد شد. کبودی لب‌ها از دیگر عوارض جانبی است که بسیار شایع بوده و تا یک هفته ماندگار خواهد بود. البته به علت وجود فیلر در لب‌ها داوطلب تا یک هفته احساسی متفاوت خواهد داشت. همچنین به علت وجود زخم روی لب‌ها واکنش‌های طبیعی لب از جمله خندیدن تا حدی مشکل خواهد بود. علاوه بر این‌ها توصیه می‌شود که از جمع کردن لب‌ها تا دو هفته خودداری شود.

مدت زمان عمل تزریق ژل

مدت زمان عمل تزریق ژل

اگرچه مدت زمان عمل بوتاکس تنها چند دقیقه است اما تزریق ژل کمی طولانی‌تر است. در واقع با استفاده از تزریق ژل می‌توان چهره را بازسازی کرد. این کار همانند یک اثر هنری است و باید بعد از هر تزریق چهره‌ی داوطلب بررسی شده و سپس تزریق مجدد انجام شود. اگر این کار به آهستگی و با دقت بالا انجام شود نتیجه‌ی پایانی می‌تواند یک شاهکار هنری باشد.

 

قبل از شروع درمان باید در مناطق مورد نظر پوست، از کرم بی‌حس کننده استفاده شود یا لیدوکائین تزریق شود. تزریق ژل در هر منطقه از صورت در حدود 5 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید.