واقعیت این است که تزریق ژل موقت در مقایسه با جراحی زیبایی دندان به طور بسیار وسیعی در میان مردم دنیا مورد استقبال قرار گرفته است. هرچند که باور کردن این موضوع برای شما سخت است اما برای رسیدن به این جواب کافی است که از زنان اطراف خود یا بیماران‌تان این سوال را بپرسید. به مرور متوجه خواهید شد که این عمل زیبایی بسیار رایج است. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

تزریق ژل موقت چگونه انجام می‌شود؟

تزریق ژل موقت چگونه انجام می‌شود؟

تزریق ژل ماده‌ای است که به سطح زیرین پوست تزریق می‌شود و در نتیجه‌ی آن خط خنده، افتادگی گونه‌ها و خطوط دور لب رفع شده و چین و چروک‌ها به طور کامل از بین می‌رود. علاوه بر این‌ها برجسته‌سازی لب نیز با فیلر انجام می‌شود. تمام این عمل‌های زیبایی در کلینیک‌های جراحی پلاستیک و متخصصین پوست و توسط پرستاران و دستیاران پزشک صورت می‌گیرد.

اگر یک نگاه کلی به دنیای جراحی‌های زیبایی  بیندازیم متوجه خواهیم شد که بوتاکس برای نیمه‌ی بالایی صورت و تزریق ژل برای نیمه‌ی پایینی صورت به کار می‌رود. مهمترین نواحی برای تزریق ژل، زیرگونه‌ها، دو طرف لب و ناحیه‌ی خط خنده است. این مناطق، بافت‌های مربوط به دندان و دهان را پوشش می‌دهند و تا حدود زیادی به حوزه‌ی دنداپزشکی نیز مربوط هستند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

با استفاده از این عمل زیبایی، ژل‌های تزریقی به آرامی در محل‌های مورد نظر قرار گرفته و موجب پر حجم شدن بافت‌های صورت خواهند شد. از گذشته به طور معمول تزریق ژل موقت در این نواحی از صورت انجام می‌شد. تنها تفاوتی که این عمل با جراحی دندان دارد این است که تزریق بی‌حسی قبل از این عمل زیبایی داخل رگ انجام می‌شود اما تزریق ژل در بافت‌ها صورت می‌گیرد.

مدت زمان عمل تزریق ژل

مدت زمان عمل تزریق ژل

با توجه به نوع ژل تزریقی، ماندگاری این عمل می‌تواند 6 ماه تا یک سال طول بکشد. ژل‌های تزریقی در دو نوع موقت و دائم موجود هستند. اکثر متخصصان زیبایی معمولاً از تزریق ژل‌های دائمی اجتناب می‌کنند. دلیل این امر آنست که اگر تزریق ژل در ناحیه‌ای نامناسب انجام شود از بین بردن آن به مسئله‌ای غیر قابل حل تبدیل خواهد شد. اکثر ژل‌های تزریقی موقتی هستند و تنها 18 ماه ماندگاری دارند.

اسید هیالورونیک و ژوویدرم امروزه از مرسوم‌ترین ژل‌های تزریقی هستند و به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

چندین نوع محدود از فیلرهای تزریقی در بازار وجود دارند. در گذشته بوین (Bovin) یا کلاژن گاوی و کلاژن انسان از مرسوم‌ترین مواد برای تزریق در بدن بودند. تست حساسیت قبل از تزریق این مواد بسیار ضروری است. این دو ماده امروزه کمتر استفاده می‌شوند. اسید هیالورونیک (Hyaluronic acid) و ژوویدرم (Juvederm) امروزه از مرسوم‌ترین ژل‌های تزریقی هستند و به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. اسید هیالورونیک ماده‌ای طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد و با بالارفتن سن افراد به مرور از بین خواهد رفت. همچنین این ماده که به راحتی در آب حل می‌شود، ساختار صورت را اصلاح کرده و ظاهری طبیعی برای افراد ایجاد می‌کند. ژل‌های اسید هیالورونیک 12 ماه ماندگاری دارند و می‌توانند برای پرحجم کردن لب‌ها استفاده شوند. دو نوع دیگر از ژل‌های تزریقی رستیلن (Restylane) و ژوویدرم اولترا (Juvederm Ultra) نام دارند که استفاده از آن‌ها بسیار مرسوم است.

کلسیم هیدروکسی آپاتیت (Calcium hydroxylapatite)یک ماده‌ی طبیعی موجود در بدن است که به عنوان یک ژل تزریقیِ رایج با نام رادیس (Radiesse) شناخته می‌شود. رادیس ماده‌ای ضخیم و چسبناک است که میزان ماندگاری طولانی‌تری نسبت به اسید هیالورونیک دارد. ماندگاری بالای این ماده به دلیل دیرتر شکسته شدن مولکول‌های کلسیم آپاتیت است. علاوه بر این موضوع با شکسته شدن مولکول‌های کلسیم آپاتیت، تولید کلاژن در بدن آغاز خواهد شد و چین و چروک‌های صورت به مرور از بین خواهند رفت. انتخاب نوع ژل تزریقی بسیار مهم است و کاملا به منطقه‌ی تحت درمان وابسته است. از آنجایی که هر ژل تزریقی کاربردی متفاوت دارد فرد تزریق کننده باید آموزش‌های لازم در این زمینه را دریافت کرده باشد.

داوطلبان چه انتظاری از تزریق ژل دارند؟

داوطلبان چه انتظاری از تزریق ژل دارند؟

در ابتدا اجازه دهید تا انتظارات داوطلبان را بررسی کرده تا بفهمیم که از تزریق ژل چه انتظاری دارند؟ اگر نگاهی به تعداد عمل‌های تزریق ژل و بوتاکس بیندازید شاید برایتان جالب باشد. زیرا امروزه محصولات و روش‌های درمان بیشماری به وجود آمده‌اند. هر داوطلبی که این تزریق ژل را انجام داده است به هیچ‌گونه آموزشی نیاز نخواهد داشت زیرا اطلاعات افراد در مورد این عمل زیبایی کامل است. داوطلبان می‌دانند که از تزریق ژل چه انتظاری می‌توانند داشته باشند. همچنین تزریق بی‌حسی موضعی قبل از این عمل زیبایی این فرایند را بسیار آسان و خوشایند ساخته است.

از آنجایی که ماندگاری ژل‌های تزریقی موقت است نگرانی کمی در مورد تزریق اشتباه وجود دارد. زیرا عمل تزریق ژل نهایتا 12 ماه ماندگاری دارد و سپس اثر آن به مرور از بین خواهد رفت. مانند هر عمل جراحی، آگاهی از آناتومی بدن داوطلب بسیار راه‌گشا است؛ زیرا با بررسی آناتومی بدن می‌توان اطلاعات خوبی در مورد نوع ماده‌ی تزریقی مورد نیاز و مناطق تحت درمان به دست آورد.

آموزش کافی برای تزریق ژل

آموزش کافی برای تزریق ژل

آموزش کافی برای تزریق ژل مهمترین نکته برای انجام این عمل زیبایی است. امروزه اکثر دندانپزشکان و جراحان زیبایی در مورد تزریق ژل آموزش کافی دریافت کرده‌اند. این افراد اطلاعات کافی در مورد مکانیزم عملکرد ژل‌های تزریقی، ماهیچه‌های صورت، مزایا و معایب درمان، نحوه‌ی تزریق و عوارض جانبی آن کسب کرده‌اند. همچنین انجام تمرین‌های عملی برای بدست آوردن تجربه‌ی کافی در این زمینه بسیار ضروری است.

بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل

به طور کلی، ماندگاری تزریق ژل موقتی است و نتایج آن در حدود چند ماه تا یک سال دوام دارد. این موضوع به ژل تزریقی و محل تحت درمان بستگی دارد. البته باید برای نتیجه‌گیری مناسب، جلسات درمان تکرار شوند. تزریق ژل در واقع، قرار گرفتن ژل‌هایی با مولکول‌های کوچک در لایه‌ی زیرین پوست است. میزان ژل تزریقی مورد استفاده به عمق و وسعت چین و چروک‌های صورت وابسته است.