ناحیه زیر چشم که به ناحیه ناودان اشکی هم مشهور است یکی از متداول‌ترین نواحی صورت برای تزریق ژل است. این درمان می‌تواند سیاهی، گودی و پُف زیر چشم را از بین ببرد. اما فیلرهای زیادی برای تزریق اطراف چشم وجود دارد، کدامیک از آن‌ها بهترین نتایج را در بر خواهد داشت؟

نیازهای افراد متفاوت است، به همین دلیل باید در مورد بهترین گزینه‌ها با دکتر خود مشورت کنید. اگر به متخصصی با تجربه در زمینه تزریق ژل اطراف چشم مراجعه کنید، او با توجه به تجربیات خود یک فیلر یا ترکیبی از فیلرها را برای درمان این ناحیه مورد استفاده قرار می‌دهد.

تزریق فیلر ناودان اشکی

ابتدا فیلرهایی را نام می‌بریم که بهتر است از آن‌ها در ناحیه اطراف چشم استفاده نشود. فیلرهای دائمی یا نیمه دائمی برای تزریق ژل ناودان اشکی مناسب نمی‌باشند. بلافیل، رادیس، سیلیکون و اسکالپترا فیلرهایی هستند که نباید از آن‌ها در این ناحیه استفاده کرد. اثر این فیلرها برگشت‌ناپذیر است و در صورتی که در مکان درستی تزریق نشوند و نتایج مطابق میل داوطلب نشود و یا اگر تزریق آن‌ها باعث به وجود آمدن  توده در زیر پوست شود، اصلاح آن‌ها و از بین بردن اثرشان سخت خواهد بود. برخی افراد به ما مراجعه می‌کنند و می‌خواهند تا ژل‌های دائمی که در ناحیه زیر چشم خود تزریق کردند را با عمل جراحی بردارند.

فیلرهای اسید هیالورونیک برای تزریق در ناحیه اطراف چشم کاملاً ایمن هستند و در حال حاضر بسیاری از متخصصان از این فیلرها استفاده می‌کنند. این فیلرها نرم و انعطاف‌پذیر بوده و می‌توان اثر آن‌ها را خنثی کرد. اگر تزریق این ژل‌ها باعث به وجود آمدن توده، ورم، رنگ‌پریدگی یا ایجاد برآمدگی در زیر پوست شود، می‌توان با تزریق آنزیم هیالورونیداز اثر آن‌ها را از بین برد و ناحیه تحت درمان را به حالت اولیه خود باز گرداند.

فیلرهای اسید هیالورونیک

ژل‌های اسید هیالورونیک تنوع زیادی دارند که این تنوع روز به روز در حال گسترش است. خانواده رستیلن، خانواده ژوویدرم و بِلوترو بخشی از این فیلرها هستند. اما کدامیک از این فیلرها عملکرد بهتری دارند؟ این فیلرها زمانی که به زیر پوست تزریق می‌شوند عملکردهای متفاوتی دارند و میزان سختی، انعطاف‌پذیری، پراکندگی و ورمی که ایجاد می‌کنند، متفاوت است. ترکیب درست ویژگی‌های این فیلرها می‌تواند فیلری مناسب را برای تزریق در ناحیه اطراف چشم به ارمغان آورد. رستیلن اِل یکی از بهترین فیلرها برای تزریق ژل ناودان اشکی است.

در زیر لیستی از فیلرهای اسید هیالورونیک که برای تزریق در ناحیه اطراف چشم مناسب هستند را آورده‌ایم:

رستیلن

رستیلن

این فیلر جدیدترین فیلر نیست اما هنوز هم برای تزریق به ناحیه اطراف چشم یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. میزان سختی، انسجام، ماندگاری و ورم نسبتاً کمی که ایجاد می‌کند، باعث شده که تا این فیلر گزینه‌ای مناسب برای ایجاد تعادل در این ناحیه محسوب شود.

بِلوترو بالانس

بِلوترو بالانس

تزریق این فیلر در ناحیه زیر چشم بسیار متداول است. این فیلر خیلی سخت نیست و هیچ‌گونه توده یا رنگ‌پریدگی ایجاد نمی‌کند اما یکی از نقاط ضعفش این است که اگر ناحیه زیر چشم خیلی گود باشد نمی‌تواند حجم و لیفت کافی را ایجاد کند. این فیلر یک انتخاب قابل قبول است اما شاید رستیلن انتخاب بهتری باشد.

ژوویدرم وُلبِلا و ژوویدرم والور

ژوویدرم وُلبِلا و ژوویدرم والور

این فیلرها از جدیدترین فیلرهای خانواده ژوویدرم هستند. وُلبِلا فیلری نرم‌تر و والور کمی سخت‌تر است. این فیلرها نسبت به محصولات قدیمی‌تر ژوویدرم ورم کمتری ایجاد می‌کنند و می‌توان از آن‌ها برای تزریق در لایه‌های سطحی پوست (ولبلا) و لایه‌های عمیق پوست (والور) زیر چشم استفاده کرد. برخی گزارش کرده‌اند که تزریق ولبلا باعث می‌شود که پس از 4 ماه دانه‌هایی التهابی در محل تزریق ژل به وجود بیایند، در صورتی که رستیلن یا بلوترو چنین مشکلی را ندارند.

رستیلن ریفاین و رستیلن دیفاین

رستیلن ریفاین و رستیلن دیفاین

پیوند متفاوتی که این فیلرها نسبت به رستیلن معمولی دارند باعث شده تا انعطاف بیشتری داشته باشند. این امر باعث شده تا تزریق آن‌ها در نواحی که تغییر حالات چهره زیاد اتفاق می‌افتد مناسب باشد (مخصوصاً اطراف دهان). می‌توان از رستیلن ریفاین برای تزریق ژل در ناحیه خطوط پنجه‌کلاغی استفاده کرد اما برای تزریق در ناحیه اطراف چشم هیچ برتری نسبت به رستیلن ندارد.

رستیلن سیلک

رستیلن سیلک

این فیلر رقیق‌ترین و نرم‌ترین محصول رستیلن است اما ظرفیت ایجاد ورم آن بالاست. این فیلر برای تزریق در ناحیه زیر چشم بهترین گزینه نیست، چون ممکن است باعث ایجاد ورم زیادی در این ناحیه شود.

ژوویدرم اولترا و ژوویدرم اولترا پلاس

ژوویدرم اولترا و ژوویدرم اولترا پلاس

تزریق این فیلرها برای ناحیه زیر چشم باعث ورم بیشتری می‌شود و چون پس از تزریق پخش می‌شوند ممکن است نتوان نتایج را به طور دقیق تخمین زد، در نتیجه دقت درمان کم می‌شود. همچنین ممکن است فیلر تزریق شده از محل تزریق به جای دیگری حرکت کند که این موضوع اصلاً خوب نیست.

ژوویدرم ولوما

ژوویدرم ولوما

این نسخه از ژوویدرم غلیظ‌تر بوده و برای تزریق ژل گونه مناسب می‌باشد اما برای تزریق ژل ناودان اشکی خیلی مناسب نیست. ممکن است نتایج حاصل از تزریق این ژل ناهموار باشند و یا ورم ناشی از تزریق آن طولانی مدت شود. این فیلر در برابر آنزیم هیالورونیداز هم مقاوم است، بنابراین از بین بردن اثر آن و حل کردن آن چند جلسه درمانی نیاز دارد.

علائم زیر نشان دهنده خوب تزریق نشدن فیلر در ناحیه اطراف چشم می‌باشند:

  • ورمی که بیش از چند هفته طول بکشد
  • توده‌هایی که از بین نمی‌روند
  • آبی شدن رنگ پوست
  • ناهمواری

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

در صورتی که از نتایج تزریق ژل ناودان اشکی ناراضی باشید می‌توانید آن را اصلاح کنید اما در وهله اول باید دکتری مجرب و باتجربه را انتخاب کنید که در زمینه تزریق ژل اطراف چشم تخصص داشته باشد. اولین قدم گرفتن وقت مشاوره در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌باشد، پس با ما تماس بگیرید.