بسیاری از خانم‌ها نگران شکل و زیبایی واژن خود (مخصوصاً قسمت بیرونی واژن) هستند. ممکن است این موضوع برای برخی از شما غیرطبیعی به نظر برسد، اما برخی خانم‌ها نگران سایز، شکل، رنگ و میزان برجستگی و جوانی واژن خود هستند. در واقع زیبایی حد و مرزی ندارد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

در طی چند سال اخیر تزریق ژل لب محبوبیت فراوانی پیدا کرده است، از سوی دیگر انجام عمل‌های زیبایی گران رو به کاهش بوده است. اما امروزه بسیاری از خانم‌ها به دنبال برجسته‌سازی لب‌های واژن خود (لابیا) هستند. در این روش از تزریق ژل اسید هیالورونیک یا تزریق چربی استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل واژن در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

زیبایی واژن

با بالا رفتن سن سطح استروژن بدن کاهش می‌یابد، دیواره‌های واژن قدرت و ضخامت خود را از دست داده و لب‌های بیرونی واژن لاغرتر شده و زیبایی و حجم خود را از دست می‌دهند. اما فقط بالا رفتن سن نیست که موجب این تغییرات می‌شود، بلکه استرس‌های دوران بارداری و زایمان خانم‌ها نیز در این تغییرات بسیار موثرند. زایمان باعث می‌شود که دیواره‌های واژن تحت فشار زیادی قرار بگیرند. همچنین تغییرات هورمونی بدن هم نقش بسزایی در تغییر شکل واژن ایفاء می‌کنند.

با تزریق ژل واژن می‌توان کارایی و احساسات این ناحیه را بهبود بخشیده و سلامت و قدرت آن را بازیابی کرد.

این تغییرات بر روی رابطه جنسی شما تاثیر منفی می‌گذارند و باعث می‌شوند تا لذت کمتری برده و حتی در هنگام رابطه دچار درد شوید. حتی ممکن است این تغییرات موجب بی‌اختیاری ادرار شوند. خوشبختانه با تزریق ژل واژن می‌توان کارایی و احساسات این ناحیه را بهبود بخشیده و سلامت و قدرت آن را بازیابی کرد.

این درمان زیبایی روشی سریع است که چیزی حدود نیم ساعت طول می‌کشد و دوره نقاهت ندارد. تزریق ژل واژن باعث برجسته شدن، حجیم‌تر شدن و جوان‌تر شدن ناحیه بیرونی واژن و لب کوچک واژن می‌شود؛ همچنین تناسب بهتری برای لب‌های واژن ایجاد می‌کند. با وجود این درمان دیگر نیازی به انجام عمل زیبایی واژن نیست.

بررسی روانی

بررسی روانی

خانم‌هایی که از شکل واژن خود راضی نیستند باید بدانند که واژن به طور طبیعی در طول سالیان تغییر شکل می‌دهد. اما با توجه به تغییر هنجارهای زیبایی در طی این سالیان و به وجود آمدن ذهنیت‌های جدید از زیبایی واژن، می‌توان فهمید که چرا خانم‌ها نسبت به قبل بیشتر به دنبال اِعمال این تغییرات در ناحیه آلت تناسلی خود هستند.

زیبایی واژن می‌تواند از لحاظ روانی تاثیرات مثبتی بر روی اعتماد به نفس فرد بگذارد.

هدف اکثر خانم‌ها از انجام این درمان زیبایی علاوه بر بهبود ظاهر واژن، غلبه بر شرایطی است که کیفیت زندگی آن‌ها را به خطر انداخته است. نیاز به بهبود زیبایی پوست ناحیه آلت تناسلی همواره در خانم‌ها وجود داشته است اما تا پیش از این درمان‌هایی راحت و معتبر برای دستیابی به نتایج مطلوب وجود نداشته است. برخی افراد در ابتدا به دلایل پزشکی این درمان را انجام می‌دهند، زیرا زیبایی واژن می‌تواند از لحاظ روانی تاثیرات مثبتی بر روی اعتماد به نفس فرد بگذارد. در واقع بهبود کیفیت زیبایی می‌تواند منجر به بهبود کیفیت روانی شود.

روند پیر شدن واژن

روند پیر شدن واژن

روندی پیری واژن بسیار مشابه روند پیری پوست نواحی دیگر بدن است. با بالا رفتن سن پوست واژن شُل شده و دچار افتادگی و چین و چروک می‌شود. اغلب خانم‌ها پس از زایمان متوجه تغییرات این ناحیه می‌شوند، اما خانم‌ها پس از یائسگی بیشتر مستعد تغییرات واژن می‌باشند. یکی از این تغییرات لاغری واژن است که در آن خط واژن نازک‌تر و خشک‌تر شده و انعطاف خود را از دست می‌دهد و همه این‌ها ناشی از کاهش سطح هورمون استروژن می‌باشد. این تغییرات علاوه بر اینکه جذابیت و زیبایی واژن را کمتر می‌کنند باعث ناراحتی، خارش و درد در هنگام رابطه جنسی نیز می‌شوند. اگر این علائم درمان نشوند به مرور زمان بدتر خواهند شد.

تزریق فیلر به واژن

تزریق فیلر به واژن

یکی از متداول‌ترین درمان‌ها برای زیبایی واژن و رفع مشکلات دیگر آن تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک است. سال‌هاست که از این فیلرها برای جوان‌سازی پوست صورت و دیگر نواحی بدن استفاده می‌شود و اعتبار و موفقیت آن‌ها کاملاً به اثبات رسیده است. دانشی که در پشت فیلرهای اسید هیالورونیک وجود دارد بسیار ساده است. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود و یکی از عناصر کلیدی برای مرطوب ماندن پوست است. هرچه میزان آب پوست بیشتر باشد، حجم آن نیز بیشتر بوده، انعطاف‌پذیری بیشتری داشته و ظاهری جوان‌تر خواهد داشت. فیلرهای اسید هیالورونیک برای برجسته‌سازی لب‌ها و گونه‌ها و اصلاح خطوط و چین و چروک‌های پوستی بسیار موثر هستند.

برخی متخصصان زیبایی در بریتانیا از سال 2014 برای درمان لاغری واژن تزریق ژل واژن را آغاز کردند. پیوندهای ساختاری فیلرهای اسید هیالورونیک به گونه‌ای است که ماندگاری آن‌ها را بیشتر می‌کند. ابتدا ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. سپس برای کاهش خطر ابتلا به هماتوم، فیلر به وسیله کانولای 25 به لب بزرگ واژن تزریق می‌شود. پس از تزریق ناحیه مورد نظر ماساژ داده می‌شود تا ژل بهتر در بافت واژن ادغام شده و نتایج مطلوب‌تری حاصل شود. تزریق ژل واژن موجب پُف بیشتر و حجیم‌تر شدن لب بزرگ واژن و پنهان شدن لب کوچک واژن می‌گردد. بهترین بخش این درمان این است که هیچ دوره نقاهتی ندارد و می‌توانید پس از انجام آن به فعالیت‌های روزمره خود باز گردید.

مزایای روانی این درمان و تاثیری که بر روی رضایت، شادمانی و اعتماد به نفس فرد دارد بسیار قابل توجه است.

این درمان تناسب بیشتری به واژن می‌دهد. هدف این درمان بازیابی زیبایی، انعطاف، قدرت ماهیچه‌های درون واژن، بهبود احساسات آن و کاهش حساسیت‌ها و خشکی واژن است. تزریق ژل واژن تاثیر زیادی در زندگی روزمره افراد دارد و کارهایی مانند نشستن، ورزش کردن و پوشیدن شلوارهای تنگ را راحت‌تر می‌کند. مزایای روانی این درمان و تاثیری که بر روی رضایت، شادمانی و اعتماد به نفس فرد دارد بسیار قابل توجه است. نتایج تزریق ژل واژن چیزی بین 12 الی 18 ماه ماندگاری دارد که البته این مدت زمان در افراد مختلف متفاوت است.

تاثیر تزریق ژل واژن بر روی رابطه جنسی

تاثیر تزریق ژل واژن بر روی رابطه جنسی

این درمان احساسات ناحیه واژن را بهبود بخشیده و باعث می‌شود تا بافت‌های واژن دوباره سلامت و قدرت خود را باز یابند. جوان‌سازی دیواره بیرونی واژن موجب افزایش احساسات در این ناحیه می‌شود. تزریق فیلر به واژن عملکرد نقطه جی و تحریک جنسی را بهتر می‌کند.

برخی خانم‌ها در طی رابطه جنسی احساس درد دارند که این درمان باعث روان شدن واژن و رفع این مشکل می‌شود. ممکن است علت این عارضه خشکی واژن، یائسگی یا زایمان باشد. تزریق ژل واژن می‌تواند در بهبود بی‌اختیاری ادرار نیز موثر باشد. افزایش حجم واژن به تقویت مجرای ادرار کمک می‌کند. تزریق ژل واژن روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند و شکی نیست که این درمان احساسات شما در رابطه جنسی را بهبود می‌بخشد.

خطرات تزریق ژل واژن

خطرات و عوارض تزریق ژل واژن

البته تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک برای جوان‌سازی واژن، معایبی هم دارد. یکی اینکه ورم اولیه پس از درمان باعث می‌شود تا لب بزرگ واژن بیش از آنچه که باید، حجیم به نظر برسد و ممکن است فروکش کردن ورم باعث نا امیدی فرد از نتایج درمان شود. هماهنگ کردن انتظارات بیمار با بودجه او و محدودیت‌های درمان هم می‌تواند چالش برانگیز باشد. عفونت، هم از عوارضی هستند که احتمال وقوع آن‌ها وجود دارد.

اگر این درمان توسط افرادی غیرمتخصص و بی‌تجربه صورت بگیرد به دلیل وجود رشته‌های عصبی و رگ‌های خونی زیاد در اطراف کلیتوریس، لب‌های واژن و مجرای ادرار، احتمال بروز عفونت، اِسکار، هماتوم، عدم تقارن لب‌های واژن، خونریزی، ورم، فلج عصب، بد شکل شدن و تغییر احساسات در ناحیه لب‌های واژن وجود خواهد داشت. همچنین ممکن است عملکرد طبیعی واژن و احساسات آن برای انجام عمل جنسی دچار اختلال شود. حتماً شما هم داستان‌های زیادی در مورد نتایج نامطلوب تزریق ژل یا ژل‌های نامعتبر شنیده‌اید.

خانم‌هایی که قصد دارند عمل‌های زیبایی واژن را انجام دهند ابتدا باید در مورد آن با یک دکتر متخصص مشاوره کنند.

در این درمان هم مانند دیگر عمل‌های زیبایی که بر روی واژن انجام می‌شود (مانند روشن کردن رنگ واژن و جوان‌سازی واژن) این احتمال وجود دارد که تزریق فیلر به واژن از لحاظ پزشکی کاملاً غیرضروری باشد. خانم‌هایی که قصد دارند عمل‌های زیبایی واژن را انجام دهند ابتدا باید در مورد آن با یک دکتر متخصص مشاوره کنند تا در صورت امکان جایگزین‌های مناسب‌تر به آن‌ها معرفی شده و اهداف آن‌ها از لحاظ روان‌شناسی مورد بررسی قرار بگیرد.

البته تحقیقات نشان می‌دهند که تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا در بهبود ضعف و لاغری پس از یائسگی بسیار موثر هستند و هیچ عوارض جانبی را در بر ندارند. همچنین خانم‌هایی که مبتلا به خشکی واژن هستند می‌توانند بدون هیچ مشکلی از مزایای تزریق ژل واژن بهره‌مند شوند.