تزریق ژل به لب یکی از درمان‌هایی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و قطعاً شما هم کنجکاو هستید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورید. در گذشته از فیلرهای سیلیکونی استفاده می‌شد که اثر آن‌ها دائمی بود، اما خوشبختانه با آمدن فیلرهای جدید ساخته شده از اسید هیالورونیک دیگر از فیلرهای سیلیکونی استفاده نمی‌شود. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. این ماده در برخی از کرم‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد اما نمی‌تواند از لایه‌های خارجی پوست نفوذ کند، بنابراین تاثیری که تزریق آن در لایه‌های زیرین پوست دارد را نخواهد داشت. برخی برندها از اسید هیالورونیک با وزن مولکولی پایین استفاده می‌کنند تا بتواند به لایه‌های عمیق‌تری از پوست نفوذ کند.

تزریق ژل به لب

از آنجایی که اسید هیالورونیک در بدن تولید می‌شود، تزریق فیلر آن به پشت لب‌ها تا چند ماه بیشتر ماندگاری ندارد و پس از این مدت توسط متابولیسم بدن حل می‌شود. فیلرهای اسید هیالورونیک فقط برای تزریق ژل پشت لب مورد استفاده قرار نمی‌گیرند بلکه از آن‌ها برای رفع چین و چروک‌ها، برجسته‌سازی گونه‌ها و از بین بردن خطوط دور دهان استفاده می‌شود.

اگر تزریق ژل پشت لب به خوبی صورت نگیرد و یا داوطلب از نتایج به دست آمده راضی نباشد، می‌توان با تزریق آنزیم هیالورونیداز، اثر درمان را از بین برده و لب‌ها را به حالت اولیه خود باز گرداند.

آیا تزریق ژل پشت لب بی‌خطر است؟

آیا تزریق ژل پشت لب بی‌خطر است؟

تزریق فیلر یک عمل زیبایی محسوب می‌شود، بنابراین احتمال اینکه اشتباهی رخ بدهد وجود دارد. به همین دلیل است که حتماً باید این عمل زیبایی را نزد دکتری متخصص، با تجربه و مجرب انجام دهید. اکیداً توصیه می‌شود که از تزریق ژل پشت لب در سالن‌های زیبایی یا آرایشگاه‌ها اجتناب نمایید. اگر مشکلی پیش بیاید افرادی که در سالن‌های زیبایی کار می‌کنند صلاحیت تجویز دارو یا انجام درمان‌های دیگر را ندارند.

در طول روند درمان دقت کنید که فیلر تزریقی از بسته پلمب شده خارج شود.

اگر از نتایج به دست آمده ناراضی باشید دکتر می‌تواند با تزریق آنزیم هیالورونیداز لب‌ها را به حالت اولیه خود باز گرداند، در صورتیکه افراد شاغل در سالن‌های زیبایی صلاحیت انجام این کار را ندارند. کلیه روند درمان باید شفاف باشد. دکتر باید اطلاعات کاملی را از این روند در اختیار شما قرار دهد. همچنین از دکتر بخواهید تا عکس‌های قبل و بعد افرادی که تزریق ژل لب را انجام داده‌اند به شما نشان دهد. باید از مجوزها و گواهینامه‌های صلاحیت دکتر خود مطمئن شوید. در طول روند درمان دقت کنید که فیلر تزریقی از بسته پلمب شده خارج شود.

آیا تزریق ژل پشت لب درد دارد؟

آیا تزریق ژل پشت لب درد دارد؟

این درمان درد چندانی ندارند. متاسفانه داستان‌های عجیب و غریبی در مورد دردناک بودن فرآیند تزریق گفته می‌شود که در واقع صحت ندارند. البته میزان درد بسیار به مهارت تزریق کننده ژل نیز بستگی دارد، اگر فردی متخصص این کار را انجام دهد قطعاً درد کمتری را تجربه خواهید کرد. یکی دیگر از عوامل موثر در میزان درد، تکنیک تزریق ژل است. اگر تزریق ژل پشت لب را نزد متخصصی مجرب انجام دهید مطمئن باشید که درد آن بیشتر از بند انداختن ابرو نیست.

احتمالاً پیش از تزریق ژل، ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. سعی کنید که جلسه درمانی را در طول هفته قاعدگی خود یا یک هفته قبل از آن تنظیم نکنید، چون در این دوره حساسیت درد در شما بیشتر است.

آیا برای تزریق ژل پشت لب از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود؟

آیا برای تزریق ژل پشت لب از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود؟

بله. اگر فکر می‌کنید که درد این فرآیند برایتان زیاد می‌باشد و آستانه تحمل درد در شما خیلی پایین است، از دکتر بخواهید تا پیش از تزریق ژل ناحیه مورد نظر را با کرم موضعی بی‌حس کند. 5 دقیقه پس از اعمال کرم بی‌حسی موضعی لب‌ها بی‌حس می‌شوند.

سپس دکتر با استفاده از کانولا ژل را به لبه‌های بیرونی لب تزریق می‌کند. رگ‌های زیادی در ناحیه لب‌ها وجود دارند به همین دلیل خونریزی و کبودی امری اجتناب‌ناپذیر است. البته حتی بدون اعمال بی‌حسی موضعی هم خواهید دید که این فرآیند اصلاً درد خاصی ندارد. میزان درد به تکنیکی که دکتر برای تزریق استفاده می‌کند نیز بستگی دارد.

تزریق ژل پشت لب چه احساسی ایجاد می‌کند؟

تزریق ژل پشت لب چه احساسی ایجاد می‌کند؟

این فرآیند اصلاً درد چندانی ندارد. تزریق ژل با سوزن‌های بسیار ظریفی انجام می‌شود و هنگامی که تزریق انجام می‌شود و ژل در زیر پوست قرار می‌گیرد بیشتر احساس عجیبی خواهید داشت. پس از تزریق ژل، لب‌ها ماساژ داده می‌شوند تا ژل به خوبی پخش شده و در سر جای خود قرار بگیرد. این کار از به وجود آمدن توده‌ها جلوگیری می‌کند.

اگر تزریق ژل توسط دکتری با تجربه انجام شود درد و ورم زیادی را نخواهید داشت.

یکی از دلایل اصلی که ممکن است برخی خانم‌ها دچار توده‌های پوستی شوند این است که دکتر تزریق کننده نتوانسته به خوبی ماساژ را انجام داده و ژل را در موقعیت مناسب قرار دهد. دکتر پس از تزریق ژل پشت لب، ظاهر کلی لب‌ها را بررسی می‌کند تا بین لب پایین و بالا تقارن و هارمونی برقرار کند. اگر تزریق ژل توسط دکتری با تجربه انجام شود درد و ورم زیادی را نخواهید داشت و به نتایج دلخواه خود دست خواهید یافت.

روز بعد از تزریق ژل شاهد چه تغییراتی خواهم بود؟

روز بعد از تزریق ژل شاهد چه تغییراتی خواهم بود؟

نتایج این درمان بلافاصله پس از تزریق ژل قابل رویت خواهد بود و حتی با وجود ورم هم می‌توانید تغییرات ایجاد شده را تشخیص دهید. طبیعتاً ورم چیزی حدود 12 الی 48 ساعت باقی می‌ماند و حتی ممکن است برای برخی افراد تا 3 روز هم طول بکشد. در طول این مدت باید برای کاهش ورم از کمپرس یخ استفاده کنید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

پس از گذشت این مدت زمان، ورم کاملاً از بین رفته و می‌توانید شاهد نتایج نهایی تزریق ژل پشت لب باشید و از داشتن لب‌هایی برجسته‌تر، زیباتر و هموارتر لذت ببرید. ممکن است کبودی کوچکی در محل تزریق ژل ایجاد شود که ظرف 4 روز از بین خواهد رفت. اگر پوست تیره‌ای دارید احتمال دارد که اصلاً کبودی ایجاد نشود.