طبیعتاً با بالا رفتن سن، صورت حجم خود را از دست داده و قابلیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا می‌کند. خطوط و چین و چروک‌های جدید شکل گرفته و به مرور زمان عمیق می‌شوند، همچنین پوست تحلیل رفته و افتادگی پیدا می‌کند. اگر گونه‌هایتان پُری خود را از دست داده و خط فک‌تان دچار افتادگی شده است، تزریق ژل گونه یکی از بهترین درمان‌ها برای شماست. فیلرهایی که معمولاً برای تزریق به گونه استفاده می‌شوند عبارتند از ژوویدرم ولوما (Juvederm Voluma)، رستیلن لیفت (Restylane Lyft) و اسکالپترا (Sculptra).

مزایای تزریق ژل گونه

مزایای تزریق ژل گونه

تزریق ژل خط گونه، برجسته‌سازی گونه، جوان‌سازی صورت و لیفت غبغب

با بالا رفتن سن پوست صورت شُل شده و حجم خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل افرادی که قصد انجام عمل لیفت صورت را دارند، تشویق می‌شوند تا جهت بازیابی حجم از دست رفته پوست صورت خود تزریق ژل‌های تایید شده توسط FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) را انجام دهند. این فرآیند شامل تزریق ژل گونه نیز می‌باشد که صورت را جوان‌تر می‌کند.

ژوویدرم ولوما

ژوویدرم ولوما؛ نخستین فیلر گونه تایید شده توسط FDA

ژوویدرم محبوب‌ترین نوع فیلرهای پوستی است. فیلرهای ژوویدرم حاوی اسید هیالورونیک هستند. فرمولاسیون‌های مختلف این محصول نتایج متفاوتی را برای افراد در بر دارد و می‌توان از هر کدام برای رفع یک مشکل خاص استفاده کرده و یا نواحی مختلفی مانند چروک‌های دور لب و بینی، لب‌ها و زیر چشم‌ها را تحت درمان قرار داد.

ژوویدرم ولوما اولین اولین فیلر گونه حاوی اسید هیالورونیک بود که مورد تایید FDA قرار گرفت و توانست بخش زیادی از بازار را در اختیار بگیرد. نتایج حاصل از ژوویدرم ولوما فوری است و تا دو سال هم ماندگاری دارد. این فیلر یکی از محصولاتی است که توانسته بیشترین مدت زمان در بازار دوام بیاورد.

برجسته‌سازی و لیفت گونه با رستیلن لیفت

برجسته‌سازی و لیفت گونه با رستیلن لیفت

فیلرهای رستیلن نیز مانند ژوویدرم از ترکیب فعال اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند. رستیلن لیفت همانطور که از نامش هم پیداست باعث لیفت شدن پوست و جوان‌تر شدن آن می‌شود. گرچه که از رستیلن لیفت برای فُرم دادن به گونه‌ها نیز استفاده می‌شود.

فیلر اسکالپترا

فیلر اسکالپترا

رویکردی منحصر به فرد در برجسته‌سازی و جوان‌سازی گونه

اسکالپترا منحصر به فردترین ژل گونه است. نتایج تزریق این ژل به مرور زمان آشکار شده و همچنین باعث تحریک تولید کلاژن طبیعی بدن می‌گردد. با استفاده از این فیلر منحصر به فرد می‌توان به نتایج چشم‌گیری دست پیدا کرد. بهبود تدریجی ظاهر صورت باعث می‌شود که تغییرات طبیعی‌تر اتفاق بیفتند.

رشد فیبرهای کلاژن باعث مستحکم شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شود.

علاوه بر این گاهی می‌توان از اسکالپترا به عنوان پایه فیلرهای دیگر استفاده کرد. رشد فیبرهای کلاژن باعث مستحکم شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شود، در نتیجه تزریق فیلرهای دیگر نتایج بهتری را در پی خواهد داشت.

کدام ژل گونه بهترین عملکرد را دارد؟

کدام ژل گونه بهترین عملکرد را دارد؟

نیازهای افراد متفاوت است. در جوان‌سازی صورت یک شیوه و فرمول یکسان برای همه افراد وجود ندارد. در مورد تزریق ژل گونه هم همینطور است. سوابق پزشکی و مصرف دارو، ساختار صورت و وضعیت پوست عواملی هستند که در تعیین نوع فیلر موثرند.

دکتر طی جلسه مشاوره برای تزربق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا مشخص می‌کند که تزریق کدام ژل گونه بهترین نتایج را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

آیا تزریق ژل گونه، باعث غیرطبیعی شدن ظاهر گونه‌ها می‌شود؟

آیا تزریق ژل گونه، باعث غیرطبیعی شدن ظاهر گونه‌ها می‌شود؟

زمانی که کاشت گونه فراگیر شده بود، ایده غیر طبیعی شدن ظاهر گونه‌ها بسیاری افراد را از این کار منصرف کرد. نتایج کاشت گونه در بسیاری از افراد خیلی واضح و غیرطبیعی شده بود. اما حالا با وجود فیلرها و ژل‌هایی که برای برجسته‌سازی گونه فرمولیزه شده‌اند، می‌توانید به گونه‌هایی پُرتر دست پیدا کرده و از نتایج طبیعی آن لذت ببرید.

هزینه ی تزریق ژل گونه چقدر است؟

هزینه ی تزریق ژل گونه چقدر است؟

قیمت فیلرهای گونه و مقداری که باید برای هر فرد تزریق شود متفاوت است. بنابراین بدون انجام یک جلسه مشاوره نمی‌توان هزینه دقیق آن را تخمین زد. توصیه می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ی تزریق ژل به گونه با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا تماس گرفته و برای مشاوره وقت بگیرید.

کاندیدای تزریق ژل گونه

کاندیدای تزریق ژل گونه

تزریق ژل خط گونه برای خانم‌ها و آقایانی مناسب است که می‌خواهند خطوط گونه مشخص‌تری داشته باشند.

1- تزریق ژل گونه برای افراد میان‌سال

برجسته‌سازی گونه اغلب برای افرادی مناسب است که گونه‌هایشان به مرور زمان حجم خود را از دست داده و حالا می‌خواهند ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشند.

2- تزریق ژل گونه برای افرادی که کاهش وزن زیادی داشته‌اند

برخی افراد پس از کاهش وزن زیاد متوجه می‌شوند که صورت‌شان خیلی لاغر شده و پُری خود را از دست داده است. بازیابی این حجم از دست رفته با تزریق ژل گونه امکان‌پذیر است.

3- تزریق ژل گونه برای افراد جوان

هدف از تزریق ژل گونه برای افراد جوان‌تر، زاویه‌سازی و کانتور کردن گونه‌ها و بهبود خطوط آن است. این کار به موازات خط فک انجام می‌شود تا به ظاهری زیبا دست پیدا کنید. اگر خطوط صورت‌تان مشخص نیست می‌توانید از تزریق ژل خط گونه برای بهبود ظاهر گونه‌ها بهره ببرید.

عوارض لیفت گونه

عوارض لیفت گونه

این درمان مانند هر تزریق ژل دیگری دارای عوارض جانبی می‌باشد. برخی از این عوارض شامل ورم، کبودی و درد می‌باشد. احتمال بروز عفونت بسیار کم است اما به هر حال وجود دارد. توصیه ما این است که پس از درمان از لمس ناحیه تحت درمان، آرایش کردن و استفاده از محصولات مراقبتی پوست خودداری کنید. احتمال بروز برخی عوارض جدی‌تر هم وجود دارد که دکتر در جلسه مشاوره اطلاعات کاملی را در این زمینه به شما خواهد داد.

سوالات متداول تزریق ژل گونه

چه درمان‌هایی را می‌توان با تزریق ژل گونه ترکیب کرد؟

ترکیب درمان‌های مختلف برای کانتورینگ صورت کاری متداول است. ترکیب این درمان‌ها می‌تواند بسته به اهداف و نیازهای شما متفاوت باشد. تزریق ژل گونه برای خانم‌های جوان معمولاً با تزریق ژل لب و تزریق ژل فک ترکیب می‌شود.

اگر می‌خواهید صورتی بیضی شکل داشته باشید، می‌توانید از ترکیب تزریق ژل گونه و درمان‌های لاغری صورت بهره‌مند شوید.

چه زمانی می‌توانم شاهد نتایج تزریق ژل گونه باشم؟

نتایج تزریق ژل گونه مانند هر نوع فیلر دیگری فوراً قابل مشاهده خواهد بود. گرچه که نتایج نهایی و کامل تزریق ژل گونه ظرف دو الی چهار هفته مشخص خواهد شد.

ماندگاری نتایج تزریق ژل گونه چقدر است؟

ماندگاری نتایج تزریق ژل گونه چقدر است؟

انتظار می‌رود که نتایج حاصل از این درمان تا 12 ماه ماندگاری داشته باشد. البته این مدت زمان در افراد مختلف متفاوت است و تا زمانی که این درمان را انجام ندهید نمی‌توان دقیقاً گفت که ماندگاری نتایج برای شخص شما چقدر است. برخی فیلرهای گونه ارزان‌تر هستند اما ماندگاری کمتری دارند.

تزریق ژل گونه چقدر طول می‌کشد؟

چیزی بین 30 الی 45 دقیقه

دوره نقاهت تزریق ژل گونه چقدر است؟

ورم ناشی از این درمان بسیار کم بوده و در برخی موارد نادر احتمال بروز کبودی نیز وجود دارد. با این حال احتمال بروز هر دوی این عارضه‌ها در تزریق ژل‌های مختلف وجود دارد. به جز مدت زمانی که تحت درمان هستید، هیچ اتفاق خاصی در دو هفته پس از تزریق ژل رخ نمی‌دهد.

اکثر خانم‌ها پس از اتمام جلسه درمانی می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

آیا تزریق ژل گونه درد دارد؟

این درمان با کمی درد همراه است. پس از اعمال بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد نظر، ژل گونه به وسیله کانولا تزریق می‌شود. فیلرهایی که برای برجسته‌سازی گونه استفاده می‌شوند حاوی بی‌حسی کننده موضعی هستند که در کاهش درد بسیار موثر است.