در ابتدا به این موضوع می‌پردازیم که تزریق چربی چیست؟ در فرایند تزریق چربی، مقداری چربی از دیگر مناطق بدن برداشته شده و به دیگر نواحی بدن تزریق می‌شود. خوشبختانه در این روش با استفاده از چربی‌های ناخواسته که در شکم قرار دارند می‌توان گونه‌ها را لیفت کرده و خطوط اضافه‌ی صورت را از بین برد. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

در اکثر موارد ژل‌های مناسب برای تزریق به بدن در دسترس نیستند. همچنین این ژل‌ها اکثراً گران بوده و ممکن است که برای بدن حساسیت ایجاد کنند. بنابراین بهترین راهکار برای حل این مشکل استفاده از چربی‌های دیگر بخش‌های بدن مثل شکم و تزریق آن به گونه‌ها است. یکی از مسائل بحث برانگیز در مورد تزریق چربی، ذخیره‌‌ی آن برای دفعات بعدی درمان است.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

در این میان برخی مخالف این موضوع هستند زیرا به عقیده‌ی آنان استفاده از چربی ذخیره شده برای بدن خطرناک است. از طرفی برخی موافقان بر این عقیده‌اند که چربی بدن، ماده‌ای زیست‌پذیر بوده و استفاده از آن ریسکی را به همراه نخواهد داشت.

تقریباً 80 درصد کسانی که تزریق چربی را انجام داده‌اند 35 تا 45 ساله هستند.

اگر بیش از حد لاغر نباشید، احتمالاً مقداری چربی اضافه در برخی بخش‌های بدن شما وجود دارد. می‌توان چربی اضافه را از مناطق مختلف بدن از جمله شکم، ران و باسن برداشته و برای رفع خط خنده استفاده کرد. تقریباً 80 درصد کسانی که تزریق چربی را انجام داده‌اند 35 تا 45 ساله هستند. با استفاده از تزریق چربی به مناطق مختلف بدن، می‌توان چین و چروک‌های صورت را برطرف کرده و حجم لب‌ها، گونه‌ها و دیگر بخش‌های بدن را اضافه کرد. همچنین با استفاده از این روش می‌توان حجم سینه‌ها را نیز افزایش داد. کابردهای مختلف تزریق ژل در ادامه ذکر شده‌اند:

از بین بردن جای جوش

از بین بردن جای جوش

در طی این روش، در ابتدا مقداری از چربی اضافی موجود در شکم داوطلب برداشته شده و برای پر کردن جای جوش‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش تزریق چربی، دارای ماندگاری بسیار بالایی است. چربی تزریق شده می‌تواند در طول ماه اول کاملاً جذب شود. در طی سه تا دوازده ماه پس از این عمل زیبایی نیمی از این چربی می‌تواند دوباره جذب شده و باقی‌مانده‌ی آن دست نخورده باقی خواهد ماند.

از بین بردن سیاهی‌های دور چشم

از بین بردن سیاهی‌های دور چشم

تزریق چربی می‌تواند یک روش عالی برای پر کردن نواحی تورفته و تیره‌ی اطراف چشم باشد. اگر روش‌های آماده‌سازی چربی به روز باشد و این عمل زیبایی توسط یک دکتر با تجربه انجام شود، ماندگاری آن دائمی است. انتقال چربی یک فرایند جداگانه‌ای برای استخراج و آماده‌سازی را شامل می‌شود. این چربی تزریقی معمولاً از نواحی باسن و شکم برداشته می‌شود.

چربی با استفاده از یک سوزن نازک و توخالی به نام کانولا به صورت تزریق خواهد شد. برای ایمنی بیشتر، توصیه می‌شود که از کانولای نازک و البته غیر نوک تیز استفاده شود. برای رسیدن به نتایج بهتر، باید تزریق مقادیر کمی چربی در طی زمان نسبتا طولانی انجام شده تا از پر شدن بیش از اندازه‌ی فضای دور چشم جلوگیری شود. مقدار چربی تزریقی که به طور دائم در پوست باقی می‌ماند کاملاً غیر قابل پیش‌بینی است و از طرفی ممکن است تزریق بیش از اندازه‌ی چربی باعث غیرطبیعی شدن نتایج گردد.

رفع پُف زیر چشم

رفع پُف زیر چشم

تزریق چربی یک روش مناسب برای از بین بردن پُف زیر چشم است. در این روش، چربی از مناطق نسبتاً وسیع بدن مثل شکم و باسن برداشته شده و به نواحی دیگری مثل پُف زیر چشم و گونه منتقل خواهد شد.

رفع خط خنده

تزریق ژل یا چربی برای خط خنده یک روش ماندگار و مناسب است. هرچند که نتایج  تزریق چربی ماندگار است اما غیرقابل پیش‌بینی است. چربی منتقل شده در بدن برخی بیماران، به سرعت حل می‌شود. برای رفع خط خنده باید سه تا چهار مرتبه تزریق چربی انجام شود، به خصوص اگر این نواحی وسیع و عمیق باشند. برداشت چربی از شکم یا باسن به یک عمل جداگانه نیاز دارد.

این فرایند می‌تواند به همراه تزریق چربی در یک روز انجام شود یا اینکه در یک روز جداگانه انجام شده، چربی منجمد شده و در روز بعد تزریق انجام شود. تزریق چربی یا ژل برای خط خنده باید توسط پزشکی با تجربه و آشنا به روش‌های جدید انجام شود زیرا روش‌های جدید درمانی می‌تواند میزان موفقیت این عمل را افزایش دهد.

رفع گودی دور چشم

رفع گودی دور چشم

یکی از کاربرد‌های متداول تزریق چربی، پر کردن ناحیه ناوادن اشکی است. در طی این فرایند، ابتدا مقداری چربی ناخواسته از بخش‌های مختلف بدن (از جمله شکم و باسن) برداشته شده و به ناحیه ناودان اشکی تزریق می‌شود. انجام این عمل زیبایی توسط یک دکتر با تجربه بسیار مهم است. اگر این عمل توسط فردی بی تجربه انجام شود، تزریق چربی به به اندازه انجام نخواهد شد.

این اشتباه ممکن است منجر به تولید توده در این ناحیه شود که در این صورت برای از بین بردن آن میکرولیپوساکشن یا جراحی مورد نیاز خواهد بود. اگر در نواحی ناودان اشکی یا اطراف چشم تورفتگی و برآمدگی وجود داشته باشد، می‌توان چربی اضافه را از مناطق برآمده برداشت و به ناحیه ناودان اشکی تزریق کرد.

پر حجم کردن لب‌ها

پر حجم کردن لب‌ها

تزریق چربی به لب‌ها یک راه‌حل عالی با ماندگاری بالا برای پرحجم‌کردن آن‌ها است. تحقیقات اخیر در ارتباط با تزریق چربی این را نشان می‌دهد که هر چه میزان تزریق چربی بیشتر باشد، ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود. البته هنوز مشخص نیست که تزریق چه مقدار چربی ماندگاری آن را دائمی می‌سازد و چه مقدار توسط بدن جذب خواهد شد. به  همین دلیل بسیاری از پزشکان، بیش از اندازه تزریق را انجام می‌دهند زیرا یک سوم تا نیمی از آن بلافاصله بعد از عمل، توسط بدن جذب خواهد شد.

تزریق چربی و انتقال آن، دو فرایند جداگانه را شامل می‌شود. از آنجایی‌که این عمل زیبایی بسیار حساس بوده باید توسط یک پزشک با تجربه انجام شود. البته چون چربی‌‌های بدن داوطلب برای تزریق استفاده می‌شود، خطر پس زدن آن توسط بدن وجود نخواهد داشت.

رفع چین و چروک لب‌ها

رفع چین و چروک لب‌ها

تزریق چربی یک روش با ماندگاری دائمی برای رفع چین و چروک‌های عمیق پوست ارائه می‌کند. در این روش، چربی‌های اضافه‌ی بدن (از قسمت‌های باسن یا شکم) برداشته شده و به چین و چروک‌های دور چشم تزریق می‌شود. برای رفع خط خنده البته اگر مقدار آن عمیق و وسیع باشد سه تا چهار بار تزریق مورد نیاز است. در برخی موارد چربی تزریق شده طی سه تا چهار ماه جذب خواهد شد اما در برخی موارد دیگر نتایج تقریبا دائمی است.

 بعد از تزریق چربی

 بعد از تزریق چربی

صورت داوطلب بلافاصله پس از تزریق چربی پر حجم خواهد شد. این پر حجم شدن حتی ممکن است در طی چند روز اولِ پس از درمان، بیش از حدی باشد که قبلاً پیش بینی شده بود.

بخش زیادی از چربی تزریق شده جذب بافت‌های بدن می‌شود.

تزریق بیش از اندازه در طی این عمل زیبایی بسیار طبیعی است زیرا بخش زیادی از آن بلافاصله پس از تزریق جذب خواهد شد. تصور کنید که می‌خواهید به مسافرت بروید و گلدان‌های خانه را با مقدار زیادی آب پر می‌کنید. مقدار آب اضافه به مرور بخار شده و مابقی باقی می‌ماند. الگوی تزریق ژل و چربی برای خط خنده نیز به همین صورت است زیرا بخش زیادی از چربی تزریق شده جذب بافت‌های بدن می‌شود. به همین دلیل پوست صورت پس از تزریق، مواج شده، پف کرده و کبود خواهد شد، البته این علائم پس از مدتی برطرف خواهند شد.

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل

با گذر زمان، ورم منطقه‌ی تحت درمان کم شده و چربی‌های تزریق شده به مرور جذب می‌شوند. در طی سه تا دوازده ماه بعد، درصدی از حجم اولیه‌ی چربی تزریق شده ناپدید می‌شود. بر طبق گفته‌ی برخی افراد، نیمی از چربی تزریق شده به طور دائم ماندگار خواهد بود. با استفاده از این عمل زیبایی می‌توان تمام چین و چروک‌های صورت را بر طرف کرد. همچنین استفاده از این روش هیچ گونه خطر پس زده شدن توسط بدن را همراه نخواهد داشت.