می‌توان با استفاده از تزریق ژل یا چربی کم حجم شدن گونه‌ها که در اثر بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد را درمان کرد. وقتی سن ما بالا می‌رود و پیرتر می‌شویم، بافت‌های بدن شُل و کم حجم شده و خاصیت کشسانی و انعطاف‌پذیری آن‌ها کاهش می‌یابد. با کاهش حجم بافت‌های صورت، چهره‌ی فرد کشیده‌تر شده و ساختار استخوانی آن بیشتر نمایان می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

تزریق ژل گونه

لیفت صورت شُل شدن بافت‌ها را برطرف می‌کند اما کم‌حجم شدن آن‌ها را رفع نکرده و خاصیت کشسانی آن را افزایش نمی‌دهد. منطقی‌ترین راه برای رفع کم‌حجم شدن بافت‌ها، استفاده از تزریق ژل یا چربی برای گونه و مناطق دیگر صورت است. با استفاده از تزریق ژل یا چربی برای گونه می‌توان بخش زیادی از مشکلات افتادگی پوست صورت را برطرف کرد.

از آنجایی‌که در تزریق چربی از مواد طبیعی که همان چربی بدن انسان است استفاده می‎‌شود، تقریباً به عنوان یک روش طبیعی برای پرحجم کردن صورت به حساب می‌آید. همچنین این ماده طبیعی برخلاف ژل‌های تزریقی و ایمپلنت‌های مختلف، توسط بدن پس زده نخواهد شد. اگرچه این ماده (چربی طبیعی) توسط بدن جذب می‌‌شود اما میزان ماندگاری آن در مقایسه با دیگر فیلرها از قبیل اسید هیالورونیک بیشتر است.

معمولاً ۱۰ تا ۱۵ سی سی چربی جدا شده از شکم و ران می‌تواند برای پر حجم کردن گونه‌ها کافی باشد.

قبل از تزریق چربی، باید بخشی از چربی بدن داوطلب با استفاده از لیپوساکشن برداشته شود. لیپوساکشن معمولاً در نواحی شکم و ران انجام می‌شود. پس از پاکسازی و خالص‌سازی، چربی جدا شده به مناطق مورد نظر تزریق خواهد شد. هنگامی‌که فرایند لیپوساکشن کامل شد، تزریق ژل به صورت انجام خواهد شد. معمولاً ۱۰ تا ۱۵ سی سی چربی جدا شده از شکم و ران می‌تواند برای پر حجم کردن گونه‌ها کافی باشد. البته انتخاب ناحیه‌ی تزریق و میزان آن، با توجه به میزان افتادگی و کم حجم شدن بافت‌های صورت مشخص خواهد شد.

تزریق چربی گونه

از آنجایی‌که بخشی از چربی تزریق شده جذب بافت‌های بدن می‌شود، دکتر بیش از حد مورد نیاز تزریق را انجام می‌دهد تا میزان حجم از دست رفته را برطرف کند. البته ممکن است برای تکمیل روند بهبودی شرکت در جلسات درمانی اضافه ضروری باشد.

در انتها باید اشاره کنیم که هدف تزریق ژل یا چربی به گونه، پرحجم کردن آن، زاویه‌دار کردن چهره و ایجاد ظاهری جوان و شاداب برای داوطلب است.