تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز موضوعی است که ممکن است برای افرادی جالب توجه و مهم باشد. زیبایی و داشتن تناسب اندام یکی از نعمت هایی است که هر انسانی از بهره مند بودن آن برخوردار است اما متاسفانه در برخی از مواقع به دلایل مختلفی این تناسب اندام از بین رفته و چربی های اضافی زیر پوست جمع می گردد. قطعا داشتن مقدار زیاد چربی های اضافی سبب می شود تا فرد از زیبایی اندام بی بهره بماند. تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز را در زیر بررسی می نماییم. قطعا دانستن تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز برای افرادی که قصد عمل جراحی کردن را دارند بسیار مهم می باشد.

معمولا افراد برای کاهش دادن این چربی ها و رسیدن به وزن ایده آل شروع به ورزش و یا گرفتن رژیم های غذایی می کنند. در مواردی که اضافه وزن بسیار نبوده و فرد بتواند با افزایش فعالیت بدنی و رعایت نسبی رژیم غذایی اندام متناسب خود را به دست آورد نباید به روش های جراحی روی آورد اما در صورتی که چربی های انباشته شده بسیار زیاد بوده و فرد با فعالیت عادی قادر به سوزاندن آن ها نباشد ممکن است از روش های جراحی زیبایی مانند لیپولیز و یا لیپوماتیک بهره بگیرد. در این مطلب به بررسی تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز خواهیم پرداخت.

نوع کاربرد در تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز

نوع کاربرد در تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز

هر کدام از روش های لیپولیز و لیپوماتیک دارای ویژگی هایی هستند که در مواقع مختلف از آن ها استفاده می گردد و هر کدام کاربرد مختلفی را دارند. در روش لیپولیز نقاطی از بدن بیمار را سوراخ نموده و توسط ابزارهایی اقدام به آب کردن چربی ها و خروج آن از بدن می نمایند. بدین ترتیب چربی های منطقه مورد نظر در بدن فرد آب شده و با ابزاری از آن خارج می گردد. این روش برای کسانی انجام می شود که هیچ گونه ضعف عضلانی و یا عارضه پوستی در محل تجمع چربی نداشته باشند.

اگر بیمار به غیر از داشتن چربی اضافی دارای ترک های بر روی پوست بوده و یا از قسمت عضلانی و شکمی ضعف داشته باشد باید از روش لیپوماتیک برای خروج چربی و ترمیم قسمت های ضعیف استفاده نمود. در روش لیپوماتیک علاوه بر خارج کردن چربی ها به وسیله ی ابزارهایی از بدن اقدام به ترمیم نیز می نمایند. بنابراین لیپوماتیک و لیپولیز نوع کاربرد متفاوتی را داشته و در موقعیت های متفاوتی استفاده می گردند. تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز در نوع کاربرد را دانستیم.

دوره ی نقاهت در تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز

دوره ی نقاهت در تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز را از نظر دوره ی نقاهت بررسی می نماییم. یکی از تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز دوره ی نقاهت آن ها می باشد. لیپولیز جراحی است که در طی آن صرفا چربی های اضافی بدن بیمار خارج شده و جراحی بافتی و سنگین دیگری در آن رخ نداده است. دوره نقاهت بعد از عمل لیپولیز سه الی چهار روز می باشد. باید توجه داشت که بعد از بلند شدن بیمار از بستر بیماری حتما باید تا یک ماه از انجام کارهای سنگین پرهیز نمود تا فرد بیمار بهبودی کامل را به دست آورد.

لیپوماتیک برای بیمارانی انجام می گردد که علاوه بر داشتن چربی های اضافی دارای افتادگی و ضعف در ناحیه چربی می باشند. در این مورد جراحی بافت های بیشتری را درگیر خود می کند و تقریبا عمل سخت تری را انجام می دهیم. دوره ی نقاهت در روش لیپوماتیک حدود دو هفته می باشد. همچنین در طول این دو هفته فرد حتما باید در موقعیت خاصی قرار داشته باشد تا هیچ گونه فشاری بر بافت ها وارد نیاید. بعد از گذشتن دوره ی نقاهت نیز باید حتما تا حدود دو ماه فرد از انجام کارهای سنگین پرهیز کند. در صورتی که مراقبت های دوره نقاهت به خوبی انجام گردد فرد بعد از مدتی سلامتی کامل را به دست می آورد. تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز در این مورد تقریبا زیاد می باشد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز در برگشت پذیر بودن

در روش های لیپولیز و لیپوماتیک سلول های چربی به طور هشتاد درصد تخریب می شوند و تقریبا هیچ شانسی برای جمع شدن دوباره چربی در این نقاط وجود ندارد اما در صورتی که فرد رژیم غذایی پر کالری داشته باشد ممکن است چربی ها در سایر نقاط بدن جمع گشته و فرد دوباره دچار اضافه وزن گردد. تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز در این مورد زیاد نیست و در هر دو روش باید به این نکات توجه گردد.

اگر قصد دارید با انجام این عمل های جراحی چربی های بدن خود را از بین برده و به تناسب اندام برسید حتما باید توجه داشته باشید که بعد از عمل حتما باید به نوع رژیم غذایی خود توجه کرده و فعالیت های روزانه داشته باشید. همان طور که گفته شد، امکان برگشت چاقی و چربی ها در نقاط مورد نظر وجود ندارد اما اگر رژیم پر کالری داشته باشید بدن شروع به جمع کردن چربی در سایر نقاط کرده و دوباره اضافه وزن پیدا خواهید کرد. تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز در این مورد زیاد نبوده و تقریبا شبیه به هم هستند.

نکات مهم درباره ی تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز

نکات مهم درباره ی تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز

نکاتی درباره ی عمل های جراحی زیبایی وجود دارد که حتما باید با آن ها آشنا بوده و اطلاعات کاملی را درباره ی آن به دست آورید. توجه داشته باشید که حتما دکتر متخصص و حرفه ای را برای عمل زیبایی خود انتخاب می نمایید. انجام هر کدام از این جراحی های زیبایی ممکن است دارای خطراتی باشد. در صورتی که دکتر خوب و متخصصی را به همراه نداشته باشید ممکن است اتفاقات ناگواری برای سلامتی شما بیفتد که قابل جبران نیز نخواهد بود. تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز در این مورد زیاد نیست و برای هر دو آن ها باید این نکات رعایت گردد.

مراقبت های دوره ی نقاهت را جدی بگیرید. بعد از انجام هر کدام از جراحی های لیپولیز و لیپوماتیک حتما باید مراقبت های ویژه ای از بیمار انجام گیرد و تا مدتی فرد اقدام به فعالیت های سنگین جسمانی نکند. متاسفانه برخی از بیماران با توجه نکردن به این نکته سلامت خود را به خطر می اندازند و نه تنها نتیجه مطلوب را نمی گیرند بلکه عوارض جدی دیگری را نیز به سلامتی خود وارد می نمایند. تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز در این مورد نیز زیاد نبوده و در هر دو مورد باید فرد نسبت به مراقبت بعد از عمل جراحی توجه زیادی را داشته باشد. در این مقاله به بررسی تفاوت لیپوماتیک و لیپولیز پرداختیم امیدواریم اطلاعات کافی را به دست آورده باشید