اگر شما مبتلا به نقاط برآمده و جوش روی پوست خود هستید و اقدامات درمانی تخصصی پوست بر کیفیت پوست شما تأثیری نداشته است، روش درمانی میکرودرم ابریژن می‌تواند تغییرات چشمگیری در جوانسازی پوست شما ایجاد کرده و به شما کمک کند تا ظاهری سالم‌تر و جوان‌تر پیدا کنید. این فرایند دو نوع دارد: درم ابریژن و میکرودرم ابریژن

وقتی که نگران مشکلات زیبایی، جای جوش یا چین و چروک‌های روی صورت خود هستید، سؤالات بسیاری در مورد انواع روش‌های قابل اجرا که می‌تواند این جوش‌ها را برطرف کرده و باعث لطافت پوست شما شود برای شما پیش می‌آید. میکرودرم ابریژن و درم ابریژن به نظر مشابه هم هستند ولی می‌توانند نتایجی کاملاً متفاوت داشته باشند. دانستن معنای هر کدام، چگونگی انجام آنها، دوران نقاهت و بهبودی و نتایج منتظره به شما کمک می‌کند تا روشی که مناسب شرایط شما است را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج حاصل از درم ابریژن و میکرودرم ابریژن می‌توانید با متخصصین ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا مشورت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت جهت درمان میکرودرم در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

میکرودرم ابریژن نباید با درم ابریژن که یک روش جراحی تهاجمی است که معمولا توسط متخصصین پوست و یا جراحان پلاستیک تحت بی‌حسی موضعی یا عمومی انجام می‌شود، اشتباه گرفته شود. درم ابریژن یک روش برای اسکارهای عمیق آکنه است. درم ابریژن نیاز به بیهوشی دارد. درم ابریژن نیز برای انواع خاصی از اسکارهای عمیق انجام می‌شود. در درم ابریژن با استفاده از یک ابزار خاص روی پوست شما شن پاشیده می‌شود. با این کار لایه پوستی جدید و لطیف جایگزین پوست تحت درمان شما می‌شود. در میکرودرم پوست، کریستال‌های لایه‌بردار ریز روی پوست اسپری می‌شوند. این روش برای درمان مشکلاتی مانند پوست کدر، لکه‌های قهوه‌ای و لکه‌های ناشی از افزایش سن بسیار مناسب است.

درم ابریژن برای درمان جای جوش، علائم آبله و اسکارهای ناشی از تصادفات و بیماری‌ها به کار برده می‌شود. این روش برای درمان عیوب پوستی مادرزادی، خال‌های گوشتی، ماه‌گرفتگی مادرزادی یا اسکارهای ناشی از سوختگی مناسب نیست. درم ابریژن معمولاً فقط برای افرادی که پوست روشن دارند بی‌خطر است. برای افراد با پوست تیره، درم ابریژن می‌تواند باعث ایجاد اسکار یا تغییر رنگ پوست شود.

میکرودرم ابریژن را می‌توان برای همه انواع و رنگ‌های پوست به کار برد. با این روش، تغییرات ظریفی روی پوست ایجاد شده که باعث تغییر رنگ پوست یا ایجاد اسکار بر روی پوست نمی‌شود. این روش برای درمان مشکلات عمقی‌تر مانند اسکارها، ترک‌های لاغری روی پوست، چین و چروک‌ها یا جای جوش‌های عمیق مؤثر واقع نمی‌شود. زمان بستری شدن پس از میکرودرم ابریژن کوتاه‌تر از درم ابریژن است. پوست به صورت موقتی صورتی رنگ می‌شود اما پس از 24 ساعت به طور کامل به رنگ اولیه بازمی‌گردد. این روش نیازی به عمل جراحی یا بیهوشی ندارد. این روش برای بیمارانی که نمی‌خواهند در دوران نقاهت بستری شوند مناسب است.

پس از انجام فرایند درم ابریژن، در پوست خود تا چند روز احساس سوزش می‌کنید. پزشک ممکن است داروهایی را برای کاهش ناراحتی‌های شما تجویز نماید. معمولاً بهبودی پس از 7 تا 10 روز حاصل می‌شود. پوست جدید شما که در ابتدا صورتی رنگ می‌شود به تدریج به رنگ اصلی بازمی‌گردد. در بیشتر موارد، رنگ صورتی پوست پس از 6 تا 8 هفته به طور کامل برطرف می‌شود. زمانی که پوست شما بهبود یافت می‌توانید آرایش کنید. معمولاً بیشتر مردم می‌توانند 7 تا 14 روز پس از درم ابریژن به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. شما باید تا چند هفته و تا زمانی که رنگ صورت شما بهبود نیافته است از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید. در زمانی که بیرون هستید از کرم‌های ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر و کلاه نقاب‌دار استفاده کنید. تا حدود 24 ساعت پس از انجام میکرودرم ابریژن، پوست شما صورتی شده و احساس خشکی و کشیدگی (مانند آفتاب‌سوختگی و بادسوختگی) خواهید داشت. از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید. تا 24 ساعت پس از انجام میکرودرم ابریژن نباید برخی آرایش‌ها را انجام دهید.