صبر یکی از ویژگی‌های اخلاقی است که بسیار برای گرفتن نتیجه از کاشت مو قابل رشد به کار می‌آید. منتظر ماندن برای مشاهده نتایج نهایی کمی چالش برانگیز است. بدتر اینکه نمی‌دانید با چه تغییراتی مواجه می‌شوید و این تغییرات چه زمانی پدیدار می‌شوند. اما نیازی به نگرانی نیست، به خود استرس وارد نکنید چون فرآیند این درمان بسیار راحت و بی دردسر است. در این مقاله به بررسی جدول زمانی روند بهبودی نتایج کاشت مو می‌پردازیم.

پس از عمل کاشت مو قابل رشد

پس از عمل کاشت مو قابل رشد

اولین چیزی که پس از کاشت مو بیشتر به چشم می‌آید خط موها است. افراد معمولاً می‌توانند تا حدی ظاهر خط موها و الگوی رشد آن‌ها را پیشبینی کنند. البته پیشبینی‌ها ضرورتاً صحیح نیست و ممکن است حدس و گمان‌هایی مبهم باشد.

ممکن است پس از عمل کاشت مو قابل رشد، از ظاهر نواحی تحت درمان شگفت‌زده نشوید چراکه بخشی از آن پوسته پوسته شده و لخته‌های خون بر روی این ناحیه وجود خواهد داشت. البته این مسئله دائمی نیست، اکثر کلینیک‌ها روز پس از کاشت مو، جلسه‌ای را برای شستشوی سر ترتیب می‌دهند. در این جلسه از از شامپوها و سرم‌های مخصوص برای شستن لخته‌های خون استفاده می‌شود تا موهای تازه کاشته شده صدمه نبینند. از این مرحله تا دو هفته شاهد هیچگونه تغییر خاصی نخواهید بود.

دو هفته اول پس از کاشت مو قابل رشد

دو هفته اول پس از کاشت مو قابل رشد

در طی این دوره متوجه ریزش موهای جدید خواهید شد. بسیاری افراد در ابتدا می‌ترسند و فکر می‌کنند که نتایج درمان بر باد رفته است. اما نگران نباشید چون این بخشی از روند طبیعی درمان بوده و باید طی شود. فقط موها می‌ریزند اما ریشه‌های موها در جای خود ثابت هستند. واحدهای فولیکولار هنوز دست نخورده هستید و می‌توانند فرآیند رشد موها را از سر بگیرند. در نتیجه موهایی که دوباره رشد می‌کنند قویتر و سالم‌تر خواهند بود. از دو هفته تا یک ماه هیچ تغییر خاصی اتفاق نمی‌افتد.

چهار ماه پس از عمل کاشت مو قابل رشد

چهار ماه پس از عمل کاشت مو قابل رشد

در طول این مدت معمولاً علائمی آشکار می‌شوند که باعث نگرانی فرد می‌گردند، این علائم آکنه هستند. ممکن است با شروع رشد موها پوست سر دچار آکنه شود. موهایی که رشد می‌کنند همان موهایی هستند که قبلاً ریخته بودند. از آنجایی که این واحدهای فولیکولار به تازگی کاشته شده‌اند نمی‌توانند موهایی قدرتمند تولید کنند. به دلیل ساختار ضعیف موها نمی‌توانند از پوست سر بیرون بزنند که این امر باعث بروز آکنه می‌شود. نام پزشکی این مشکل فولیکولیت است.

بروز فولیکولیت باعث نگرانی افراد می‌شود چراکه معمولاً با عفونت اشتباه گرفته می‌شود. اما این دو با هم تفاوت‌هایی دارند. اگر علائم به وجود آمده به تدریج بدتر شوند و این موضوع با درد همراه باشد، دچار عفونت شده‌اید. در غیر این صورت علائم ایجاد شده فولیکولیت هستند که تقریباً پس از 10 روز از بین می‌روند.

هشت ماه پس از کاشت مو قابل رشد

هشت ماه پس از کاشت مو قابل رشد

موها در بازه زمانی 4 الی 8 ماهه پس از کاشت دوباره شروع به رشد می‌کنند. البته به احتمال زیاد موهای جدید نازک، شکننده و فاقد رنگدانه هستند. اکثر افراد در طول این دوره درباره الگوی رشد موها کنجکاو می‌شوند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

یک سال پس از کاشت مو قابل رشد

پس از گذشت دوره 8 ماهه رشد موها مشهودتر شده و سرعت رشد موها هم افزایش می‌یابد. پس از گذشت دوره یک ساله شاهد تغییرات چندانی نخواهید بود و نتایج نهایی درمان قابل مشاهده خواهند بود. ممکن است چند ماه پس از این دوره شاهد برخی تغییرات جزئی باشید.