می‌توان از فیلرهای مختلفی برای جوانسازی صورت استفاده نمود. با تزریق فیلرهای پوستی می‌‌توان خطوط و چین و چروک‌های صورت را کاهش داده و هموار کرد، تورفتگی‌ها را پُر کرده، صورت را لیفت کرده و ظاهری جوان‌تر برای افراد ایجاد نمود. اگر می‌خواهید در مورد تزریق ژل در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

از انواع مختلفی از فیلرها برای جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های مختص خود را دارند و هر کدام برای یک ناحیه از صورت مناسب‌تر هستند. فیلرهای ژوویدرم از اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند، این ماده که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود پوست را هیدراته و مرطوب نگاه می‌دارد. با بالا رفتن سن میزان اسید هیالورونیک پوست کاهش پیدا کرده در نتیجه ساختار پوست شُل شده و حجم خود را از دست می‌دهد.

تزریق ژل ژوویدرم

با بالا رفتن سن طبیعتاً صورت چربی‌های زیرپوستی و زیرساخت‌های استخوانی خود را از دست می‌دهد. به مرور زمان ساختارهای پشتیبان صورت که کانتورهای طبیعی صورت را شکل می‌دهند نیز تحلیل می‌روند. در نتیجه پوست صورت شُل شده، خطوط و چین و چروک‌ها شکل گرفته، حجم صورت کاهش پیدا کرده و ساختار استخوانی صورت آشکارتر می‌شود. به علاوه عضلات صورت نزدیکتر به سطح پوست کار می‌کنند بنابراین خط خنده و خطوط پنجه‌کلاغی برجسته‌تر می‌شوند. با از دست رفتن حجم صورت پوست نیز کمی آویزان می‌شود. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، وراثت و شیوه زندگی عوامل دیگری هستند که بر روی این تغییرات اثر می‌گذارند.

کاربردهای تزریق ژل ژوویدرم عبارتند از:

  • هموار کردن چروک‌ها، شیارها و خطوط صورت
  • بازیابی حجم استخوان گونه، شقیقه‌ها و چانه
  • حجیم کردن لب‌ها و کاهش خطوط عمودی لب‌ها
  • بهبود ظاهر اِسکارها (اثرات زخم)
  • افزایش کانتورهای کم عمق
  • پشتیبانی و لیفت پوست

تزریق ژل صورت یکی از بهترین و رضایت‌بخش‌ترین درمان‌ها برای افرادی است که علائم پیری زودرس پوست بر روی صورت آن‌ها آشکار شده اما نمی‌خواهند عمل جراحی انجام دهند. همچنین می‌توان این درمان را در کنار درمان‌های دیگر جوان‌سازی صورت انجام داد.

Juvederm VOLUMA XC

Juvederm VOLUMA XC

این فیلر از خانواده ژوویدرم اولین فیلری است که برای تزریق به گونه و حجم دادن به آن مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفت. با تزریق این ژل می‌توان گونه‌ها را تا حدی لیفت کرده و برایش ظاهری جوان‌تر ایجاد نمود. نتایج تزریق ژل ژوویدرم ولوما ایکس سی برای افراد بالای 21 سال تا 2 سال ماندگاری دارد.

این فیلر متفاوت از ژوویدرم ایکس سی (JUVÉDERM®XC) عمل می‌کند و می‌توان از آن در نواحی مختلف صورت استفاده کرد. با تزریق JUVÉDERM® XC می‌توان چین و چروک‌های خفیف و شدید اطراف دهان و بینی را درمان کرد. اما کار اصلی JUVÉDERM VOLUMA™ XC، حجم دادن به گونه‌ها است.

نکاتی درباره JUVÉDERM VOLUMA™ XC

  • نتایج این فیلر تا 2 سال ماندگاری دارند.
  • 24 ساعت پس از تزریق این ژل باید بتوانید به فعالیت‌های روزمره خود باز گردید.
  • عوارض جانبی این درمان عمدتاً خفیف هستند و نهایتاً پس از 2 الی 4 هفته کاملاً از بین می‌روند. عوارض متداول این درمان که موقتی هم هستند شامل حساسیت، ورم، سفتی پوست، به وجود آمدن توده در زیر پوست، کبودی، درد، قرمزی، تغییر رنگ پوست و خارش می‌باشد.

Juvederm ULTRA XC

Juvederm ULTRA XC

این فیلر یک ژل اسید هیالورونیک بی رنگ است که حاوی کمی لیدوکائین می‌باشد. از این فیلر برای درمان و هموار کردن خطوط و چین و چروک‌های اطراف بینی و دهان استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک یک ماده قندی است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. وظیفه این ماده رساندن مواد مغذی به پوست و مرطوب نگاه داشتن آن می‌باشد.

اسید هیالورونیک مانند یک لایه نرم عمل می‌کند. وظیفه لیدوکائین هم بی‌حس کردن محل تزریق است تا داوطلب درد کمتری را در این ناحیه احساس کند. JUVÉDERM® Ultra XC حجم بافت صورت را بیشتر کرده و ظاهر صورت را هموارتر می‌کند. عملکرد Juvéderm ULTRA PLUS™ XC هم درست مشابه همین فیلر است.

Juvéderm VOLLURE XC

Juvéderm VOLLURE XC

این فیلر خطوط و چین و چروک‌های متوسط و شدید اطراف دهان و بینی را درمان می‌کند. تاثیر و کارآمدی این فیلر بارها و بارها اثبات شده است. ماندگاری نتایج این فیلر حدود 1 سال می‌باشد.