ثحمام بعد از کاشت مو جزو فرایندهایی است که از اهمیّت بسیار زیادی برخوردار است و عدم توجّه به برخی از موارد در این زمینه میتواند بازده فرایند کاشت مو را به میزان قابل توجّهی کاهش دهد. به منظور کسب اطّلاعات صحیح و علمی در این رابطه در ادامه با ما همراه باشید.

چه زمانی برای حمام بعد از کاشت مو مناسب است؟

کاشت مو یکی از ظریفترین فرایندهای زیبایی محسوب میشود و عوامل بسیاری وجود دارند که میتوانند میزان ماندگاری و کیفیّت موهای کاشته شده را تحت تاثیر قرار دهند. حمام بعد از کاشت مو یکی از مهمترین مواردی است که برای افزایش بازده این فرایند زیبایی باید به آن توجّه کرد و متاسّفانه زیباجویان کمی وجود دارند که تمامی نکات مهم در رابطه با حمام بعد از کاشت مو را رعایت میکنند و این مسئله باعث میشود تا موهای آنها در معرض آسیب قرار بگیرد و میزان کارایی این پروسهی زیبایی کاهش یابد.

بطور کلّی، نباید تا 24 الی 48 ساعت پس از کاشت مو چیزی به جر سرمهای نمکی و لوسیونهای محافظ که توسّط متخصص زیبایی تجویز شدهاند با پوست سر شما تماس داشته باشد زیرا فولیکولهای موهای کاشته شده در این بازهی زمانی بسیار ضعیف هستند و با کمترین فشار و ضربهای از محل پیوند کنده خواهند شد. با این حال، شما میتوانید پس از دو روز برای حمام بعد از کاشت مو اقدام نمایید و بدن خود را به روش معمول شستشو دهید ولی برای شستشوی موهای خود باید از روش ویژهای که در ادامه قصد معرّفی آن را داریم استفاده نمایید.

حمام بعد از کاشت مو چگونه است؟

حمام بعد از کاشت مو تا 1 ماهگی

یک ماههی اوّل بعد از فرایند کاشت مو از اهمیّت بسیار بالایی در میزان ماندگاری فولیکولهای مو برخوردار است و حمام بعد از کاشت مو در این بازهی زمانی باید با دقّت و وسواس زیادی انجام شود. بطور کلّی، شما میتوانید 48 ساعت پس از کاشت مو برای شستشوی موهای خود اقدام نمایید ولی نباید این کار را مانند شست و شوی موهای عادّی انجام دهید و نباید هیچ گونه فشاری و یا ضربهای را به موهای خود وارد کنید.

روشهای مختلفی برای حمام بعد از کاشت مو تا یک ماهگی وجود دارند که از جمله رایجترین آنها میتوان به استفاده از اسفنج اشاره کرد. برای شستن موهای خود با کمک اسفنج بهتر است که آن را به شامپوی مخصوص شستشوی موهای کاشته شده آغشته نمایید و به آرامی یک و یا دو ضربهی بسیار خفیف را به قسمت فوقانی سر خود وارد کنید. همچنین، برای حمام بعد از کاشت مو نباید از جریان مستقیم و پر فشار آب استفاده کنید و بهتر است که از یک اسپری آب پاش و یا کاسه برای این منظور کمک بگیرید.

در رابطه با خشک کردن موهای خود نیز بهتر است به این نکته توجّه داشته باشید که استفاده از سشوار و حوله در این بازهی 1 ماهه ممنوع است و باید اجازه دهید تا موهای شما به صورت طبیعی خشک شوند زیرا حرارت سشوار و یا فشار حوله میتواند موجب کنده شدن فولیکولهای مو شوند و بازده کلّی این فرایند را به میزان قابل توجّهی کاهش دهند.

حمام بعد از کاشت مو از 1 تا 6 ماهگی

حمام بعد از کاشت مو از 1 تا 6 ماهگی

پس از اجرای صحیح این فرایند به مدّت یک ماه میتوانید روزانه یک بار موهای خود را شستشو دهید ولی باید نکاتی را در این حین رعایت نمایید. به منظور حمام بعد از کاشت مو در این بازهی زمانی نباید موهای شما با چیزی به غیر از شامپوی مخصوص شستشوی موهای کاشته شده و یا شامپو بچه در تماس باشد و نباید برای شستن موهای خود از فشار زیاد دست کمک بگیرید. همچنین، بهتر است که از آب ولرم برای شستن موهای خود استفاده نمایید و به شدّت از آب داغ دوری کنید زیرا گرما موجب آسیب دیدن مو خواهد شد و زحمات شما را هدر خواهد داد.

در ادامه بهتر است به این نکته توجّه داشته باشید که موهای کاشته شدهی شما تا مدّت 6 ماه همچنان در وضعیت ناپایدار قرار دارند و نباید از سشوار برای خشک کردن آنها استفاده کرد و حولههای نرم بهترین گزینه برای خشک کردن موها پس از حمام بعد از کاشت مو هستند. با این حال، همچنان نباید از فشار و یا ضربه برای خشک کردن موهای خود کمک بگیرید و باید این فرایند را با نهایت دقّت و ملایمت انجام دهید. بطور کلّی، بازهی زمانی 1 ماههی پس از کاشت مو از اهمیّت بیشتری برخوردار است و وارد شدن فشار، استرس، ضربه و یا حتّی تماس انگشتان با ریشهی مو میتواند موجب وارد شدن آسیب به موهای شما شود و در حمام بعد از کاشت مو باید به این موارد توجّه کرد.

حمام بعد از کاشت مو پس از گذشت 6 ماه

حمام بعد از کاشت مو پس از گذشت 6 ماه

قبل از اشاره کردن به این موضوع لازم است بدانید که پس از گذشت 1 ماه از فرایند کاشت مو این موها به تدریج دچار ریزش خواهند شد و جای خود را به تار موهایی قوی و ماندگار خواهند داد زیرا فولیکول موهای کاشته شده همچنان در پوست سر شما وجود دارد و ریزش موی شما در این بازهی زمانی طبیعی است. شستشوی موها و حمام بعد از کاشت مو پس از 6 ماه میتواند به روال عادّی خود بازگردد ولی شما باید همچنان تا 1 سال از شامپوهای مناسب برای موهای کاشته شده استفاده نمایید و پس از آن میتوانید با مشورت پزشک خود به روال عادّی بازگردید و از موهای جدید خود لذّت ببرید.