کاملاً طبیعی است که بتوانید پس از تزریق ژل برای ریلکس کردن عضلات و پر کردن چین و چروک‌های پیشانی؛ با هواپیما پرواز داشته باشید اما حتماً این موضوع را به طور مستقیم از دکتر تزریق کننده ژل بپرسید. معمولاً بهتر است که بین درمان تزریق ژل و پرواز با هواپیما یک فاصله زمانی باشد، مخصوصاً اگر اولین بار است که تزریق ژل را انجام می‌دهید. در صورتی که بسیاری افراد فکر می‌کنند که انجام پرواز بلافاصله پس از تزریق ژل صورت مشکلی ایجاد نمی‌کند اما حقیقت این است که این کار می‌تواند به کلی نتایج حاصله از درمان را از بین ببرد، مخصوصاً اگر پرواز بلافاصله پس از درمان بوده و یا مدت زمان آن زیاد باشد.

هیچ‌گاه تزریق ژل را دست کم نگیرید و حتماً کلینیکی تخصصی و شناخته شده را انتخاب کنید.

متاسفانه در حال حاضر قانون کافی برای اینکه چه کسی عمل تزریق ژل را انجام دهد وضع نشده است اما این وضعیت در حال تغییر است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان درمان تزریق ژل را در تعطیلات خود و هنگام مسافرت و رفتن به اسپا انجام می‌دهند. ما توصیه می‌کنیم که حتی اگر ژل‌های تزریقی موقتی هستند پیش از انجام تزریق ژل حتماً در مورد کلینیک مورد نظر و امکاناتش تحقیق کنید. درست است که می‌توان پس از تزریق ژل دوباره صورت را به حالت اولیه خود بازگرداند اما این کار همیشه بهترین و ساده‌ترین راه نیست و می‌تواند هزینه‌بر هم باشد. پس بهتر است که متخصصی ماهر و باتجربه را انتخاب کنید تا کسی که اصلاً هیچ اطلاعی از مهارت‌ها و کار او ندارید. به علاوه اگر در انتخاب متخصص خود دقت نکنید هرگز نمی‌توانید از کیفیت ژل‌های تزریقی مطمئن شوید چون ژل‌های تقلبی امروزه در بازار زیاد هستند. بنابراین هیچ‌گاه تزریق ژل را دست کم نگیرید و حتماً کلینیکی تخصصی و شناخته شده را انتخاب کنید.

بسیار مهم است که پرواز خود را حداقل 3 الی 7 روز پس از تزریق فیلر ست کنید. ما توصیه می‌کنیم که حتماً 7 روز کامل را در نظر بگیرید و در این 7 روز از نوشیدن الکل و کافئین نیز خودداری نمایید. پس هیچ‌گاه درست پیش از پرواز خود تزریق ژل را انجام ندهید و جلسه درمانی خود را حداقل یک هفته پیش از پرواز ست نمایید.

چرا انجام پرواز بلافاصله پس از تزریق ژل خطرناک است؟

یکی از دلایلش این است که ممکن است فشار هوای داخل کابین هواپیما منجربه تشدید ورم و کبودی ناشی از تزریق ژل شود. ورم و کبودی از عوارض متداول تزریق ژل هستند که یک متخصص خوب کاملاً می‌داند که چگونه باید با استفاده از محصولات با کیفیت، انتخاب یک استراتژی خوب تزریق و انجام تزریق با طمأنینه و به آرامی اثر آن‌ها را به حداقل برساند. پرواز با هواپیما واقعاً می‌تواند عوارضی مانند ورم و کبودی را در افراد مستعد بیشتر تشدید کند. حتی پرواز پس از یک هفته نیز دوباره موجب تشدید ورم و کبودی می‌شود و این امر به دلیل تغییرات فشار کابین هواپیما است. بنابراین اگر تزریق ژل به خوبی انجام نشود، محصول مورد استفاده با کیفیت نباشد، ژل در ناحیه درستی تزریق نشده باشد و یا فرد تحت درمان بلافاصله پس از تزریق ژل پرواز انجام دهد، ورم ناشی از تزریق ژل بسیار بیشتر خواهد شد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

حالت ایده‌آلش این است که حداقل یک هفته پس از تزریق ژل پرواز نداشته باشید (مخصوصاً پروازی که بیش از 3 ساعت باشد)، و حتماً نیاز است که پس از انجام پرواز خود بر روی ناحیه تحت درمان کمپرس یخ بگذارید. فیلر در حالت طبیعی با بافت‌ها و هیدراتاسیون پوست فعل و انفعال انجام می‌دهد اما فشار داخل کابین هواپیما مانع انجام این فعل و انفعالات می‌شود، در نتیجه نه تنها نتایج دلخواهتان از تزریق ژل را کسب نخواهید کرد بلکه صورت‌تان به طور شدید پف خواهد کرد. حتماً تصاویری از این حالت را در مجله‌های زیبایی مختلف دیده‌اید.

بسیار مهم است که پس از تزریق ژل از توصیه‌ها و دستورالعمل‌های متخصص خود پیروی کنید. درست است که تزریق ژل یک عمل زیبایی سنگین به شمار نمی‌رود اما نباید آن را دست کم گرفت. در حالیکه فیلرها به طور کلی بی خطر و تاثیرگذار هستند اما پیش از اینکه کاملاً به فعالیت‌های روزانه خود باز گردید به پوست خود زمان دهید تا کاملاً با ژل‌های تزریقی سازگار شود. یعنی تا چند روز پس از تزریق ژل نباید ورزش کنید یا تمرینات بدنی سخت انجام دهید. باید حداقل تا 1 الی 2 روز از گرفتن دوش آب داغ و استفاده از محصولات فعال اجتناب کنید.

نکات دیگری که جهت جلوگیری از خراب شدن نتایج حاصل از تزریق ژل باید رعایت نمود

ثابت شده که مکمل‌های آرنیکا، درد، ورم و کبودی ناشی از تزریق ژل را کاهش می‌دهند. می‌توان یک روز پیش از تزریق ژل یا خود روز تزریق از قرص‌های هومیوپاتی آرنیکا استفاده کنید، همچنین می‌توانید تا بهبودی کامل ورم و کبودی مصرف آن‌ها را ادامه دهید.

اگر بخواهید در مدت زمان کوتاهی پس از تزریق ژل پرواز کنید ممکن است مصرف این قرص به شما کمک کند اما قانون کلی این است که باید 3 الی 7 روز پس از تزریق ژل پرواز خود را انجام دهید (که توصیه ما 7 روز کامل است). اگر عمل تزریق ژل به درستی انجام شود و عوارض جانبی هم وجود نداشته باشد می‌توانید در همان روز یا یک روز پس از تزریق ژل پرواز خود را انجام دهید، اما حتماً پیش از انجام این کار باز هم با دکتر خود مشورت نمایید. اگر تزریق‌ها در نواحی خطر صورت گرفته باشند، حتماً باید از انجام پرواز اجتناب کرده و تحت رسیدگی‌های پزشکی قرار داشته باشید. اجتناب از مصرف الکل و کافئین چند روز پیش و پس از تزریق ژل، مهارت متخصصی که ژل را تزریق می‌کند و شیوه زندگی‌تان همگی نیز در دستیابی به نتایج بهتر و بهبودی سریع‌تر بسیار موثر هستند.